Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-08, 15:45   #3076
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by alexx_1989 View Post
man cayene shi touareg sunt facute pe aceeasi platforma nu stiu dece va mai certatzi ata...oricum mashina ii varza rau shi sincer asa ceva nu am vazut in viatza mea...asta inseamna sa arunci banii pe fereastra...parerea mea
ai dreptate.....si e cayene.....uitativa la capota....si la aripi.....
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 17:02   #3077
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

cayenne sigur...) de fapt e greu sa-ti dai seama pt ca seamana destul... dar al treilea geam pe spate e ca la cayenne... la touareg e mai mare putin la asta e mai ascutit... sau ma rog oi vedea io stramb...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 17:49   #3078
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by sandrin View Post
gasit pe un blog ... asta cum mai e facut? la kternik sau pe bune
OZN , fara discutii LOL
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 16:28   #3079
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

https://forum.4tuning.ro/showpost.php...03&postcount=1

sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 17:00   #3080
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by sKyNeT View Post
Din dacia asta putea sa iasa ceva mult mai frumos.. ,dar este putin cam prea mult incarcata!Si pretul.. ehh ce sa spun si de el .. (Pret 1400 euro)
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 20:48   #3081
TeeJay

Stage 2
 
TeeJay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 57
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default

Deci fara suparare, mie mi se pare de prost gust..interiorul pare murdar + ce e cu cotiera aia acolo..se vede cum e indoita tabla pe lateral la roti, iar rotile nu mai vorbesc..nu stiu cum tin masina aia..mie unul nu-mi place..mi se pare penibila, no offence..

Jante pe spate..pe fata butucul .*****is GTI pe grila radiatorului... raman la parerea mea..

Last edited by aleks; 11-01-08 at 08:58.
TeeJay is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 21:41   #3082
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Da, e Golf cu acoperisul "coborat", dar unde pana mea vedeti voi kitsch-ul la ea???

Parere: moderatorul ar putea sa schimbe titlul topicului in
"hai sa facem posturi - poze cu tot felul de masini, inclusiv kitsch"
ca vad ca nimeni nu se oboseste sa mai si gandeasca inainte sa dea click
Manu...e dragutica masina ta...
Dar asta nu te face brusc expert...
Masina asta nu numai ca e kitch...ci e un kitch extrem..gen dacie cu bot de bmw
Golful asta cu bot de firebird parca e iesit din Mad Max...
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 22:08   #3083
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by sKyNeT View Post

HAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAAAAA!!!!!!
"TUNING DEOSEBIT (PENTRU O DACIE)"- de fapt e la fel cu celelalte, doar ca e deosebita, ca e a lui

Cred ca i se trage de la stema aia de Mercedes de pe volan...sau poate din cauza ca e prima Dacie la care intra apa in usi dinspre sofer

@Bogdan_ozzy: exista ciori vopsite destul de bine cat sa semene a papagali, dar cand "tunnerul" ii pune si elice, obtii un...papagal cu elice, in nici un caz mini-elicopter numai ca aici avem de-a face cu mai mult de-atat, si anume o tentativa de strutocamila...deci nu sunt de acord cu tine, ca daca e s-o luam asa, multe dacii puteau sa iasa frumoase...daca se opreau proprietarii la timp, adica LA INCEPUT
De-asta cele mai apreciate Dacii (si pe buna dreptate) sunt cele simple, iar daca sunt si cateva Dacii mai impodobite care sunt apreciate de majoritatea, pai alea le numaram pe degete (ma refer la berlina), si este o maaaare diferenta intre acele Dacii si cea rosie de mai sus...
E ca si cum ai compara un trandafir cu o sorcova. Dacia asta e plina de kitsch-uri si oricate elemente eliminam de pe ea, tot da cu virgula
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 22:33   #3084
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
Manu...e dragutica masina ta...
Dar asta nu te face brusc expert...
Masina asta nu numai ca e kitch...ci e un kitch extrem..gen dacie cu bot de bmw
Golful asta cu bot de firebird parca e iesit din Mad Max...
Cred ca te referi la modelul de Pontiac din poza pusa de mine...daca ma insel, pune te rog o poza cu modelul la care te referi, pentru ca mie nu mi se par chiar identice (cum fac proprietarii de supernova cu grilele de BMW + sigla) si in consecinta nu consider masina kitsch nici pe departe

In afara de asta, eu am semnalat o problema care cred ca esti de acord cu mine ca exista, si anume faptul ca foarte multi nu fac diferenta intre "masina-kitsch" si "masina care nu-mi place", iar daca tu consideri ca nu am dreptate, rasfoieste ultimele zece pagini si o sa ma intelegi

Eu nu m-am considerat niciodata expert in nimic, nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta nu vezi ca eu dau sfaturi oamenilor sa nu faca precum EU? (eu mi-am "impodobit" masina poate prea mult, in schimb apreciez foarte tare masinile simple ).

In fine, masina mea oricum e un monument de kitsch, am bara fata de Skyline, bara spate de Celica VeilSide, evazari tip Lancia Delta, iar pana de curand am avut jante de Hyundai Coupe...chiar ma mir ca nu a pus-o nimeni aici pana acum
Dar de ce ai mai zis ca e draguta masina mea, avand in vedere ca e kitsch? Si sa nu-mi spui ca nu e kitsch, dupa toate elementele enumerate de mine si...dupa afirmatia ta de mai sus (cu botul de Pontiac).

Uite si pozele, eu zic ca nu sunt chiar la fel...:

PS: daca te-a deranjat de fapt semnatura mea, imi pare rau....problema nu e de la mine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	large_31393-481988.jpg
Views:	125
Size:	194.9 KB
ID:	422164   Click image for larger version

Name:	4632-78PontiacFireBirdFTQ1.jpg
Views:	113
Size:	707.9 KB
ID:	422165  

Last edited by quick_5hifter; 09-01-08 at 22:35.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 00:47   #3085
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Cred ca te referi la modelul de Pontiac din poza pusa de mine...daca ma insel, pune te rog o poza cu modelul la care te referi, pentru ca mie nu mi se par chiar identice (cum fac proprietarii de supernova cu grilele de BMW + sigla) si in consecinta nu consider masina kitsch nici pe departe

In afara de asta, eu am semnalat o problema care cred ca esti de acord cu mine ca exista, si anume faptul ca foarte multi nu fac diferenta intre "masina-kitsch" si "masina care nu-mi place", iar daca tu consideri ca nu am dreptate, rasfoieste ultimele zece pagini si o sa ma intelegi

Eu nu m-am considerat niciodata expert in nimic, nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta nu vezi ca eu dau sfaturi oamenilor sa nu faca precum EU? (eu mi-am "impodobit" masina poate prea mult, in schimb apreciez foarte tare masinile simple ).

In fine, masina mea oricum e un monument de kitsch, am bara fata de Skyline, bara spate de Celica VeilSide, evazari tip Lancia Delta, iar pana de curand am avut jante de Hyundai Coupe...chiar ma mir ca nu a pus-o nimeni aici pana acum
Dar de ce ai mai zis ca e draguta masina mea, avand in vedere ca e kitsch? Si sa nu-mi spui ca nu e kitsch, dupa toate elementele enumerate de mine si...dupa afirmatia ta de mai sus (cu botul de Pontiac).

Uite si pozele, eu zic ca nu sunt chiar la fel...:

PS: daca te-a deranjat de fapt semnatura mea, imi pare rau....problema nu e de la mine
Eu am vbit serios cand am spus ca e draguta masina ta...nu trebuie sa te superi...
Si faza cu manelele...mie nu mi-au placut niciodata..dar cred ca tu ti-ai pus semnatura asta doar ca sa fii la moda...ca vezi dom'le..acum nici tiganilor nu le mai plac manelele ))
Si in legatura cu asemanarea dintre masini...e normal sa nu fie identice ca doar nu ar fi incaput un bot de pontiac pe golf...dar asa putin taiat si chinuit uite ca a mers
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 01:25   #3086
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
Eu am vbit serios cand am spus ca e draguta masina ta...nu trebuie sa te superi...
Si faza cu manelele...mie nu mi-au placut niciodata..dar cred ca tu ti-ai pus semnatura asta doar ca sa fii la moda...ca vezi dom'le..acum nici tiganilor nu le mai plac manelele ))
Si in legatura cu asemanarea dintre masini...e normal sa nu fie identice ca doar nu ar fi incaput un bot de pontiac pe golf...dar asa putin taiat si chinuit uite ca a mers
Da' nu m-am suparat chiar deloc, multumesc pt. compliment! La faza cu kitsch-ul pe Tico am vorbit serios.
Cat despre Golf, nu toti trebuie sa gandeasca precum EU, eu zic ca nu e kitsch, tu zici ca da, totusi s-a muncit mult la masina si sunt convins ca in realitate arata chiar bine. Farurile sunt de la un alt VW, parca Jetta mai vechi, iar chestia inspirata de la Pontiac mie mi se pare reusita si nu e "copy/paste". Ar fi bine daca am vedea o poza din lateralul masinii
Despre Cayenne ce parere ai, e sau nu kitsch?

Cat despre manele, nu stiu unde e moda asta, cand probabil 90% din romani sunt manelisti...nu cunosc decat 5-6 persoane total impotriva manelelor, restul: "mai ascult si eu cate una" (scuza manelistilor frustrati de adevar ) sau "da ce'are frate manelele?"
Am crezut ca te-a deranjat semnatura pentru ca deja am primit cateva critici pe aceasta tema...in fine, piece!

Back on topic: hai cu AMG'u + ABS!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografii-0003.jpg
Views:	321
Size:	309.9 KB
ID:	422295  
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 09:03   #3087
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Cand ma uit la astia stau si ma intreb...de ce si-ar pune cineva semnele alea pe masina? Oare le place forma semnului? Sau le plac literele? Sau isi inchipuie ca cineva chiar o sa creada ca masina aia e "tunata" de amg...si are si abs(OAAAU) pe deasupra...
Eh..macar 4tuning-ul, chiar daca e el cum e, ii mai salveaza pe unii
Cayenne-ul e cam cum ai spus si tu...pom de craciun dar intr-adevar nu s-ar putea numi kitch..ca nu prea are nimic imprumutat...sunt originale ideile lui proaste
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 14:28   #3088
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Oare semnele alea cu AMG sunt cumparate sau...? ..se gasesc in comert la bani putini?
PS: Taxiul era sa intre in duba
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 15:01   #3089
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Oare semnele alea cu AMG sunt cumparate sau...? ..se gasesc in comert la bani putini?
PS: Taxiul era sa intre in duba
Semnele se gasesc in comert, gasesti si cu Brabus daca vrei

Taxiul ala chiar a intrat in duba, incet dar hotarat din pacate n-am mai apucat sa fac poze, si-asa era cat pe-aci sa intru si eu in Octavia AMG
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 15:27   #3090
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Da poza cand e facuta? ca e prea curat pe strazi??
ERY is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -