Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: Cum cotati masina?
este extraordinara 12 13.19%
e frumosa intr-adevar 17 18.68%
e reusita 20 21.98%
merge 26 28.57%
kitch, nu m-as sui la volan 16 17.58%
Voters: 91. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 30-03-05, 22:56   #61
mutzu

Stage 5
 
mutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,242
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

E prima data cand m-am enervat pe acest forum, imi cer scuze.
Defapt nici nu stiu de ce ma atac atat, e masina prietenului meu, nu a mea..
Votati ce vrei, nu ma intereseaza.
Imi cer scuze, bafta!

Si faza cu bataia, a fost ca raspuns la afirmatia lui ..
\"o sa ne intalnim pe 3 la Bucuresti, si o sa vezi atunci \"
Eu am luat-o ca pe o amenintare.

Bafta !
__________________
mutzu is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 22:58   #62
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mutzu\"
Si faza cu bataia, a fost ca raspuns la afirmatia lui ..
\"o sa ne intalnim pe 3 la Bucuresti, si o sa vezi atunci \"
Eu am luat-o ca pe o amenintare.
Cred ca, totusi, se referea la afirmatia ta privind \"Daciile pe care le conduc cei care-au votat\".

Quote:
Originally Posted by \"mutzu\"
Bafta
Sa fie!
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 23:05   #63
Soichiro
Guest
 
Posts: n/a
Default

Un adevarat RICE masina, asa cum zicea si Pimp Lex. La o intalnire de pasionati din US ar fi provocat rasete, din pacate. Bani aruncati aiurea, pacat de ei, inseamna ca nu i-a muncit el. Nu stiu cum va lasati masinile sa fie bataia de joc a unor asa zisi \"experti in tuning\". In loc sa apelati la kiturile existente de la firme consacrate, va zgarciti mai rau ca un scotian si va aruncati la chilipiruri. Tipic romanesc. Cu masina asta impresionati raman doar pustanii care au vazut doar Fast&Furios toata viata lor si au impresia ca orice masina cu un eleron e \"benga\". Repet, pacat de banii aruncati, presupun ca a fost o suma destul de consistenta.
  Reply With Quote
Old 30-03-05, 23:18   #64
mutzu

Stage 5
 
mutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,242
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Soichiro\"
Un adevarat RICE masina, asa cum zicea si Pimp Lex. La o intalnire de pasionati din US ar fi provocat rasete, din pacate. Bani aruncati aiurea, pacat de ei, inseamna ca nu i-a muncit el. Nu stiu cum va lasati masinile sa fie bataia de joc a unor asa zisi \"experti in tuning\". In loc sa apelati la kiturile existente de la firme consacrate, va zgarciti mai rau ca un scotian si va aruncati la chilipiruri. Tipic romanesc. Cu masina asta impresionati raman doar pustanii care au vazut doar Fast&Furios toata viata lor si au impresia ca orice masina cu un eleron e \"benga\". Repet, pacat de banii aruncati, presupun ca a fost o suma destul de consistenta.
Da dilaule asa e, e RICE..
mutzu is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 23:30   #65
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER

Stage 3
 
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 128
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default kitch!

Dupa cum au zis si alti masina dupa mine este una normala desi are spoilare si altele!BAni aia sunt aruncati pe fereastra dc?
rasp este 1.nu este o masina care sa o modifici
2.kitu care este pe ea nu da bine si zici ca este pus de pe alta masina
3.aceasta masina nu are potential agresiv cum a vrut propietaru sa o faca
SI raman la parerea ca acest propietar este unu din aceia care vin la firma de Tuning x,y,z si zice vreau si eu sa imi tunati masina ca asa e la moda dar nu are nici o treaba poate cu acest fenomen in adv sens!
mersi nu am zis cu rautate tot ce am scris!
__________________
Vand GOLF3 1.9TDI Variant relatii 0721.46.26.09 Andy-------------------------------------------------------
Bem alcool nu racoritoare in beci la soare!
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 00:16   #66
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

in sfarsit un om cu cap !! rog pe Gratzian cand are timp(banuiesc ca este full de ocupat) sa faca putzina ordine in topicul acesta cat si in topicul unde m`am certat cu 'acel Turbo' ! [/quote]
Acel turbo este pe forum din 2003 si te rog sa nu te mai legi de mine !
__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 02:55   #67
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Am vazut ca multi au apreciat 307-le albastru de la carzone, iar cand carzone va scoate kit si pentru cc, multi dintre cei ce au afirmat ca masina nu are potential isi vor schimba parerea.


Ca alternativa pt eleron ... eleronul de la abbes design
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rear_750_302.jpg
Views:	71
Size:	39.4 KB
ID:	22969   Click image for larger version

Name:	side_04_750_193.jpg
Views:	73
Size:	43.1 KB
ID:	22970  
SFW is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 10:24   #68
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Tare frumos, pacat ca jantele fac tot jocul. Nu mi-o luati in nume de rau dar pe forumul asta toata lumea se da expert in ale jurizarii. Nu zice numeni sa nu va spuneti parerea, e corect eu cel putin respect poate nu sunt de acord cu ea dar unii vorbesc de parca ei ar juriza marile evenimente de tuning. Kid Tuning nu este ceva de ras. Pt asazishii cunoscatori, va zic eu ca multi care si-au luat spoilere din vest isi baga pwula in ele ca sunt de cacao ( ca material ). Poate era mai bine sa-si puna o buza la spoilere, niste praguri mici si un eleron ca cel de mai sus si atunci era TUNING? Parerea mea.
PS- Ardelenii sunt mai primitori ca Bucurestenii :P
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 10:27   #69
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Iar ca organizare, nu se compara cu Aradu.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 12:56   #70
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default Re:

Quote:
Da dilaule asa e, e RICE..
Cam intreci orice masura cu afirmatiile astea jignitoare. Daca tu crezi ca e frumoasa si altii o critica, chiar te crezi intr-atat de destept sa-i faci tarani si dilai pe altii care nu sunt de acord cu tine? Ar fi bine sa-ti revizuiesti atitudinea. Nu demonstrezi nimic in afara de mitocanism.

xxdadixx, daca nu iti convine ca altii sa critice, nu inteleg de ce ai mai postat aici. Nu cred ca Gratian a facut topicurile astea sa venim toti si sa laudam masinile. Si in plus, nici nu tb sa ai cunostinte vaste, un pic simt estetic si un ochi ceva mai atent te ajuta enorm. Nu tb sa fim fotbalisti ca sa criticam nationala si nici Robert de Niro ca sa criticam un film.

Am impresia ca in general romanii au o problema cu criticile, le considera deseori jigniri. Daca ati vedea ce fel de masini modificate critica americanii, masini care aici ar fi considerate 'state of the art', n-ati mai sari asa. [/quote]
  Reply With Quote
Old 31-03-05, 13:42   #71
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

OK! Spune-mi si mie ce parere ai de parerea lu cineva care daca vede un spoiler de rieger M3 modificat cu buza de rieger calibra pe o masina si zice ca masina zici ca-i japoneza! Astia sunt criticii de pe forumul asta. Iar la pool-ul ala se putea pune mai finutz ceva de genul : \" Nu-mi place de nici o culoare, sau altceva care sa nu sune jignitor. Prin chestiile astea se nasc discutzii de tot felul si se duce reputatia forumului
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 15:42   #72
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Bogdan_16v\"
Quote:
Da dilaule asa e, e RICE..
Cam intreci orice masura cu afirmatiile astea jignitoare. Daca tu crezi ca e frumoasa si altii o critica, chiar te crezi intr-atat de destept sa-i faci tarani si dilai pe altii care nu sunt de acord cu tine? Ar fi bine sa-ti revizuiesti atitudinea. Nu demonstrezi nimic in afara de mitocanism.

xxdadixx, daca nu iti convine ca altii sa critice, nu inteleg de ce ai mai postat aici. Nu cred ca Gratian a facut topicurile astea sa venim toti si sa laudam masinile. Si in plus, nici nu tb sa ai cunostinte vaste, un pic simt estetic si un ochi ceva mai atent te ajuta enorm. Nu tb sa fim fotbalisti ca sa criticam nationala si nici Robert de Niro ca sa criticam un film.

Am impresia ca in general romanii au o problema cu criticile, le considera deseori jigniri. Daca ati vedea ce fel de masini modificate critica americanii, masini care aici ar fi considerate 'state of the art', n-ati mai sari asa.
Stii ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult aici, modul in care unii oameni spun ca aceste masini sunt \"kitch\" sau \"rice\".
Este o diferenta cand spui: \"jantele si suspensiile reprezinta un \"-\"\".
Si altceva este cand zici: \"poate sa coste ea si 100.000 E ca tot un *** e\".
Ce zici, am dreptate???
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 15:59   #73
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

BTW de suspensie: Daca atzi vedea cum se tine in curbe pejou asta v-ati da demisia
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 16:03   #74
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadow\"

Stii ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult aici, modul in care unii oameni spun ca aceste masini sunt \"kitch\" sau \"rice\".
Stii ce ma deranjeaza pe mine?Toti care iau foc si fac scandal sunt din Afterdark la fel ca si propietarul...

EDIT:Va puteti da seama din poll de masina..Ideea e sa nu mai luati foc asa ptr niste pareri.Din moment masina e \"publica\" si e pusa pe forum normal sa te astepti la orice comentariu.Eu pot sa fiu taran si sa zic ca e un jeg altu poate fi mai domn si sa zica ca mai trebuie lucrat la ea altu expert si sa zica ca e rice sau un copil sa zica e marfa ++deci nu conteaza cum iti expui parerea.
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 16:07   #75
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

A zis proprietarul ceva???
Uitete cine a inceput cu comentarii!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -