Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: cum cotati masina?
este extraordinara 7 7.29%
e frumosa intr-adevar 18 18.75%
e reusita 41 42.71%
merge 22 22.92%
kitch, nu m-as sui la volan 8 8.33%
Voters: 96. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 28-03-05, 13:30   #16
CT-03-ART

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
Default

MERGE...deoarece are prea multa plasa dupa cum a spus shi hondarul shi nu imi place painjobul cu acele culori care nu prea se \"pupa\"daka pot spune asha
CT-03-ART is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 14:18   #17
aR99bMw

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,856
Default

hmmm.....interior nu-mi place..........exterior ...nu-mi place....(modele alea de shpoilare era acu 3 ani......... si prea mult prize de aer.....naspa....si io nu inteleg nimik din paitjobu ala.......UGLY!
__________________
j
aR99bMw is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 14:53   #18
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

MERGE. sa nu exagaram, reusita nu e. interiorul si exteriorul au mai multe minusuri decat plusuri si paint job-ul mi se pare cam nereusit.
teddy is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 14:55   #19
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

privirile se pot atrage in multe feluri... inclusiv printr-o vopsea de cacat dar tipatoare, un bodykit extrem etc... masina asta sigur reuseste sa atraga priviri, dar asta nu inseamna neaparat ca este un lucru bun.
teddy is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 15:14   #20
madfish

Stage 5
 
madfish's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 554
Default

masina per ansamblu e foc rau ... cel putzin paintu` e reusit ... interioru` e cam kitch
madfish is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 15:43   #21
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Exterior

Priza centrala de pe capota e un fel de kitch dupa NFS Underground, nu se potriveste de nici o culoare intre celelalte doua prize.

Plasa de la spoilerul fata mult prea exagerata dand aspectul unui lucru facut in graba si pus doar de dragul de a fi acolo. Parerea mea ca spoilerul fata ii taie din aspectul agresiv.

Combinatia de culori nu-mi place. Mai bine pastra drept baza culoarea de pe capota si ar fi pus un paint mai reusit pe deasupra.

Jantele sunt frumoase si dau un asepct frumos masinii, asta daca nu s-ar fi stricat cu argintiul din partea de jos a acesteia.

Interior

Pentru volan a pastra culoarea capotei, acel visinui metalizat iar scaunele au o culoare visinie mata in combinatie cu alb care imi da impresia unui steag de-al Rapidului
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 18:54   #22
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Masina frumoasa .
Airbrush-ul de pe ea da destul de bine la impresia artistica insa trebuia ales dupa parerea mea altceva ( x-uletele respective care reprezentau marginea airbrushului nu prea dau bine si combinatia de culoare la fel).
In rest interiorul destul de frumos facut.
Am votat cu E frumoasa intradevar.
Felicitari proprietarului .
Toti cei prezenti in acea hala de la prisma 2 au demonstrat ca isi iubesc masinile , ba chiar ca sunt indragostiti de ele , dupa felul in care le curatzau jantele , le stergeau si le dadeau cu ceara.
BRAVO !
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 28-03-05, 21:48   #23
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

Am votat e reusita
Singurul lucru care nu mi-a placut absolut de loc este alegerea culorilor...dar asta este o chestiune de gust si omul a facut masina dupa sufletul lui
Jantele sunt superbe ...dar ma intreb inca si acum daca poate sa meraga cu ea pe strada fara probleme
Interiorul este reusit dar mai are putin de lucrat la el
In rest din pct meu de vedere masina este reusita
Bravo lui si respect ptr munca si pasiunea lui
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 04:42   #24
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

am introdus si restul de masini din concurs
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 09:34   #25
Mr.Nice
Registered

Stage 5
 
Mr.Nice's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 556
Default

Reusita...
Nu-mi place interiorul ala cu visiniu si prizele...





PEACE
Mr.Nice is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 13:30   #26
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default

super frumoasa merita tot respectul cred ca a bagat la bani in masina asta...eu zic ca nu este incarcata masina...imi place la nebunie combinatia de culori!foarte cu bun gust sincer...daca ar fi toate masinile ca asta ar fi ceva
orlando is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 01:06   #27
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

E reusita...parerea mea.Si nu e vynil , e paint.Cat despre drum...a mers in fata noastra (de la Oradea am venit colana, impreuna cu cei din cluj-masinile facute de sfigmo) si a mers 120-140 tot timpul, si nici nu s-a plans de gropi. Masina a fost gata cu adevarat la Cluj...ca atunci s-au uscat lacul pe ea si urechiusele puse pe faruri...ca de la Oradea au plecat lipite sa se intareasca....deci, masina a fost gata inainte de concurs cu cateva ore si probabil ca nu a fost 100% gata.
e reusita, vopseaua e super desi culorile nu se potrivesc super , un plus mare la jenti.
In rest...banuiesc ca a placut , cei carora li se pare kitch isi pot trage un glont in cap ))))))))
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 16:47   #28
DonHacker

Stage 4
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 289
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
mie unu mi`a placut la nebunie paintjob`ul ... cel care a facut`o a fost meseriash ... la fel si cu paintjob`ul de pe low rider .. pisda aia ... tre sa fii putin nebun sa realizezi asa ceva
pai cel care a facut`o este sigur Erwin (nu atzi observat ca pe spate scria \"Crazy Design\") !!

my vote desigur..
DonHacker is offline   Reply With Quote
Old 12-08-05, 18:41   #29
BASU

Stage 5
 
BASU's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,503
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

+pentru bara si grila fata... zici k e bentley )
+pentru paintjob
-bara spate... e pre simpla... dupa ce vezi fata masini... si vezi bara din spate... parca e de pe alta masina )
nota 8
__________________
'06 Skoda Octavia 2 vRS 2.0TFSI 250CP++ >ex '04 Renault Megane Sedan 1.9DCI Privilege >ex '04 Smart Fortwo 0.7 Turbo
'02 Renault Laguna 2 GrandTour 1.9dCi >ex '79 Dacia 1300 Old School
'99 Daewoo Nubira 1 1.6 16v Automata + GPL >ex '12 First Bike Curier >ex '10 Moto Bike 48cc
BASU is offline   Reply With Quote
Old 12-08-05, 20:38   #30
kickass

Stage 5
 
kickass's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,168
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default

exteriorul e reusit, dar la interior ma omoare griul ala.. arata cam kitsch
kickass is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -