Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-13, 18:45   #1
99dar

Stage 1
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 16
Default

Am intrat in familia Volkswagen in urma cu aproape 5 anii , primul meu Vw fiind un GOLF 3 Variant 1,8i urmand tot un GOLF 3 Variant dar de data asta un TDI. Pe sfarsitul veri trecute am luat hotarerea de a schimba Mk3-ul cu o generatie VW mai noua (GOLF sau Passat , de preferat GOLF) , astfel peste 2 lunii de zile in ciuda cautarilor "masinii perfecte" prin tara si Germania lam gasit si cumparat. La o saptamana dupa ce lam cumparat masina a devenit din nou de vanzare , varnd sal inlocuiesc cu un Golf de 116 cp , al meu fiind ALH,si totusi am renuntat la vanzarea acestuia. Si totusi nu imi placea felul in care arta ... "stock" ... . Prima inbunatatire pe care iam facuta a fost vopsirea bandaurilor din bara in culoarea caroseriei,pe urma o grila radiator fara emblema,faruri Angel Eys , si stopuri HELLA (pe care ultorior leam inlocuit din nou cu cele Stock). Felul in care arta masina dupa montarea acestor piese de efect , era super dar era prea sus...astfel incat dupa o saptamana mia sosit si suspensia acasa , masina a coborat doar 3 cm inloc de 5 - 5,5 cm cat trebuia sa coboare,dar datorita jantelor de tabla dotate cu pneuri cu talon de 65 nu a coborat mai mult. Pasionat de Old School iam pus si un carlig ... totul era demential...lipseau doar jantele din peisaj. Masina afost incaltata tot cu jante OEM R15 , dar de aliaj,6J :P . Etrierele au fost vopsite rosii , rosu inchis sa trag putin spre visiniu,si un set de semnalizatore de Audi A4 B7. Pe viitor masina va primi un capac motor imitatie carbon , geamuri fumuri , faruri cu fond negru , si probabil si un soft by REVO. (Voi reveni cu poze )

Last edited by 99dar; 21-06-13 at 18:49.
99dar is offline   Reply With Quote
Old 22-06-13, 21:16   #2
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: VW GOLF 4,OEM Style

vad ca nu ceri pareri sau virtual tuning,deci tind sa cred ca ai gresit sectiunea. cred ca aici trebuia sa iti faci topic https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html
__________________


O masina te duce dintr-un loc in altul,o masina buna te duce dintr-una intr-alta
dany2good4u is offline   Reply With Quote
Old 15-01-15, 10:26   #3
juliarobert

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 2
Default Re: VW GOLF 4,OEM Style

salut. am mai vazut intr-un post mai vechi un coleg pe un megane a facut acelasi lucru. si sunt curios cum e pus acel led de se vede exact pe lupa . daca stiti unde se poate monta si niste detalii va rog multumesc mult
juliarobert is offline   Reply With Quote
Old 06-02-15, 13:22   #4
harry26

Stock
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 5
Default Re: VW GOLF 4,OEM Style

astfel peste 2 lunii de zile in ciuda cautarilor "masinii perfecte" prin tara si Germania lam gasit si cumparat. La o saptamana dupa ce lam cumparat masina a devenit din nou de vanzare .
harry26 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -