Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-08-05, 20:46   #1
Duracell17

Stock
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 7
Default Fotografii Tzapene

Pe mine virusul asta al modificarii masinilor m-a prins ceva mai tarziu...si nu sunt prea in tema dar incet, incet ajung sa cunosc si eu bazele...Cu cateva zile in urma am avut niste idei neconventionale de fotografie cu masini personalizate.As vrea sa le pun in practica dar nu am masinile si in oras nici locatia...
Daca este cineva interesat sa colaboreze cu mine...as fi recunoscator.
N-o fi asta un topic prea bun ACUM dar pe viitor...va fi.
Duracell17 is offline  
Old 23-08-05, 10:29   #2
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

si cam la ce te-ai gandit? spune-mi si stam de vorba
aleks is offline  
Old 23-08-05, 16:50   #3
Duracell17

Stock
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 7
Default asa incepe....

poi...pt inceput precizez: sunt incepator , deci nu garantez ca va iesi ceva senzational, nu stiu daca daca sunt masini aranjate in stilul in care am eu ideile...deci in consecintza nush cat de faine vor fi pozele in urma unei adaptari...asaaa.. cu astea precizate..sa trecem la subiect.
Poza care mi-a deschis apetitul pt asta are o descriere cam lunga ..deci o fac attachment.am studiat pana acum multe poze cu masini ..din multe unghiuri, ideile mele se bazeaza in special pe alte unghiuri, ca sa zic \"neconventionale\" ca sa zic asa...inca nu le-am testat dar sunt increzator si nerabdator sa o fac.O alta idee de baza este legatura sofer-masina si usurintza sau mai bine spus lejeritatea soferului in masina.
Sunt un adept al fotografiei de ansamblu, poate ca de aceea mi se pare ca unghiurile pe care le vad eu sunt altele.
Uite ..ideea asta mi-a venit pe loc si o sa incerc sa o descriu cat mai bine:
portbagajul unei masini \"captusit \" cu difuzoare patrate...poza este lunga pe orizontala , de ansamblu, dar nu in forma initiala...acu ajungem la partea interesanta...poza se vede de la o mica distantza, inclinata cam 5-8 grade pe directie SV-NE, usor trasa spre fatza de colturile din stanga, iar marginile superioara si inferioara inclinate spe fatza ....in alte cuvinte ...gandeste-te la o aripa spate de motocicleta ... in care se introduce o poza cu setul de difuzoare se inclina putin si se departeaza...cam asa..e greu de explicat in cuvinte..
Ideile mele implica si putina prelucrare grafica ...cred ca se simte din descriere..
Daca ti-au atras atentia astea doua ...at da-mi de veste si iti spun \"mai pe larg\".
Attached Files
File Type: doc idee_tare_de_fotografie_194.doc (11.5 KB, 102 views)
Duracell17 is offline  
Old 24-08-05, 13:52   #4
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

apreciez ideile tale. dak vrei sa exersezi, cauta o masina care sa nu fie stock in bacau, si incearca sa ii faci cateva cadre, dar ar fi bine sa NU aiba soferul prins in ele, nu prea e profesionista o astfel de fotografiere, eu iti fac o prezentare faina la poze daca ies ok. da un semn cu nelamuririle tale ( ca sigur ai niste nelamuriri )
aleks is offline  
Old 25-09-05, 20:25   #5
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

mai as fi si eu interesat. pot face rost de aparat digital 3.3 mega pixeli si am eu un trepied pizdos de la taicamiu(ca el are si pasiunea cu fotografiile, o avut atelier de developare pe timpul lui ceasca) si poate facem poze la toate masinile membrilor din aceleasi cadre. eu zic ca o sa iasa ceva mishto. nui asa aleks?
__________________
Proiectare civila-industriala-zootehnica-avize-design interior-lucrari de productie publicitara-0756.558.570
mertan is offline  
Old 27-09-05, 10:26   #6
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

ideile sunt bune, dak aveti placerea sa le si puneti in practica ar fi foarte bine
aleks is offline  
Old 27-09-05, 10:36   #7
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

mai aleks stai linistit ca am eu in cap destule damblale. imi lepsesc multe doage. stai asa. asteapta sa imi iau masina si carnetu.ai sa vezi tu.
mertan is offline  
Old 27-09-05, 13:50   #8
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

pai nu iti trebuie carnet si masina ca sa pozezi masinile frumoase, sau dimpotriva, hidoase din oras
aleks is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -