Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 26-10-07, 10:05   #1
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Provocari pe 402 metri in Bacau

Asa cum zice si titlul topicului,va astept.Conduc un Kadett din 88,cu motor de 2.0 turbo.Numai bine.
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 17:26   #2
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

E gri cadetul cumva?
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 17:47   #3
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

Frate daca esti jmeker ... ti-am mai spus " HAI LA START !!! " si ne dam kadett turbo Vs omega turba . " Daca imi aduc aminte bine te-am mai facut de 8 ori { si am facut ceva eforturi ca sa imi amintesc de cate ori te-am batut } . Ultima data ai insistat tu sa ne dam FARA CA SA DAU EU CU NOS-urile.... {chiar ai pus accent pe treaba asta} , si iti aduci aminte cum m-am dat cu tine : un furtun spart , doar jumatate din piesele care trebuiau sa imi vina, nici nu aveam upgrade la soft si mergeam si cu o lambda dusa ..." Asa ca m-am saturat si ca sa se vada cine are dreptate te provoc : HAIDE LA START !!!

Daca te tine HAI !!! ne dam ... cine pierde ... castiga Zeus sau ... cine pierde ia masina celuilalt ! haide TUPEU !

P.S. )))))
__________________

Cand ai una ,n-ai nici una ... cand ai multe-ai de-abia una ! asta-i aplicata in toate !

Se poate oare " OMEGA TURBO" ?
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 17:58   #4
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

bai,ZEULE al drumurilor din Bacau,frate,mie nu imi e frica cu 1.2 bari in admisie ai mei...ultima data te-ai tras din mers ,ca asa aveai si tu aderenta, si te-ai dat cu golful ala 5 chipat si nu erai prea departe...oricum masina kadett nu era ce este acuma fara aportul financiar si sentimental al omului Dragos...asa ca oricum te sparg data viitoare,te-am batut si te voi bate cu orice ocazie...frate,eu ma dau doar in cadru legal,asa ca ilegal daca vreti trebuie sa puneti ceva cash...pa,Zeule,vise usoare la cum bati tu kadettul gri...
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 19:05   #5
danuuu

Stage 5
 
danuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 447
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

Salut. Vreau sa imi spun si eu opinia aici ca simt ca nu mai fac fata psihic. Inainte de a incepe vreau sa va asigur de obiectivitatea mea. Tot respectul pentru KADETTUL gri inchis si pentru Ownerul lui dar .... nu este chiar asa cum spune el. In primul rand FELICITARI pentru munca depusa la Kadett si banii munciti, stransi si investiti ( inklusiv bonusurile aferente salariului ) in aceasta magnifica masina. B39738 hai ca sa nu luam exceptiile ca si regula. Hai sa dam cartile pe fata : l-ai facut pe ZEUS cu Omega de 2 ori : 1 data cand a vrut el sa te agate sa o dati pe cash , iar a 2 -oara cand cand era Omega defecta cu furtune sparte, lambda dusa si cu jumate din noile piese montate ( fara soft nou ). Atunci s-a intamplat ca s-a dat si fara NOS ca tipai de auzea tot Bacaul ca " nu este corect "... etc... si tot atunci a facut si Golful 5 GTI de la Adjud de 275 de cai foarte greu de i-a dat doar 3 masini.... tot fara NOS.
As dori sa iti reamintesc ce s-a intamplat de "n " ori cand te batea de te asculta cu urechea si datele filmelor care sunt mare parte facute de mine. Iti aduci aminte de 12 octombrie in Izvoare ce bataie sora cu moartea ai luat ? de 3 ori v-ati dat ... si tot ai venit cu scuze ba ca ai plecat prost ba ca ... nush ce ... ba ca vrei din mers ba ca ETC. Cand s-a enervat ZEUS si si-a adus cadrul metalic care l-a montat la spatele Omegii ca sa nu re ridice pe rotile din spate mai stii ? cand ziceai tu ca nu are cum sa tina vreodata un 3.0 MV6 biturbo in 1.8 constant ? iti aduc eu aminte .... ziua fatala pentru tine ... chiar urmatoarea pe 13 oct.... cand ai luat-o din mers ... de nu ii vedeai numarul prin Izvoare... atunci intr-adevar a dat ZEUS cu NOS si mergea cu cadrul metalic la spate . dar si tu aveai kadett-ul impins in vreo 340 cai. Omul chiar daca face el ce face .... combinatii de ale lui ... la astea stii ca este modest ... niciodata nu a recunoscut ca are peste 550 de cai pe balena lui. dar din mers sa se departeze de tine la mijto si sa puna frana ca sa te apropii tu ... eu nu as mai comenta. sper ca vei recunoaste si tu aceste episoade in public ... si il vei lasa pe bietul om sa isi vada de schimbul lui valutar "linistit".
danuuu is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 19:25   #6
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

Danuuu nu era nevoie sa facem atata caz... vezi ca eu nu zic nimic ... si tare nu as fi vrut ca sa afle tot forumul ... masina stii ca nu am facut-o pentru curse ci pur si simplu pentru sufletul meu . Prea multi erau in Bacau cu figuri si cu diverse .... acuma parca totusi am prins gustul dulce al victoriei si as incerca si cu masini mai puternice.... . Inca o data B39378-baiatul cu kadett-ul este un om deosebit si stiu cat a muncit la masina aia si cat a i investit in ea ... tot timpul lui liber toata pasiunea si toate bonusurile obtinute cu greu. Il inteleg ca a fost suparat cand l-am invins atunci .... si nu mai zic nimic. nu vreau sa fac o polemica din asta ... eu in continuare zic : HAIDE LA START ! nu vreau sa ne tiganim aici si sa ne injuram.
Faptul ca am bagat eu atatia bani in masina nu este treaba nimanui iar inainte de ultimul up-grade ajunsese Omega la puterea mentionata mai sus . Toata lauda pentru SAISZE MOTORSPORT. Astept si pe altii. O zi buna.



JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 19:46   #7
Spillner
Dacia Driver

Stage 4
 
Spillner's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 264
Member of:
[DACIA]
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

deci...da...e clar...adica cum?
Spillner is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 22:26   #8
danuuu

Stage 5
 
danuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 447
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

mda...asta cam asa e....!!!!!
danuuu is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 23:48   #9
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

deci,frate,nu mai pot suporta ce se petrece...mai,rasilor,iesiti pe interval cu omega aia ca va merge o turbina mai tare decat celalata,niciodata nu ati putut sa le echilibrati,de aia trage masina dreapta...va dau la mizerie de nu puteti duce,mai zeilor...

frate,m-ati prins si voi o data cand imi cazuse turbina in camera de ardere si, pentru ca-s cinstit,nu am refuzat eu o lupta...spune,Zeu,am refuzat eu vreodata o lupta...nici cand a dat startul Oxa si stiam ca o sa pierd cu RS-ul nu m-am dat deoparte,si Dumnezeu vede,m-a ajutat sa castig la jumatate de masina,desi stiti problemele de injectie pe care le aveam...

ma luati in ras si va legati de bonusurile mele suplimentare...cand ati mai luat voi ultima data bonus suplimentar ca al meu...frate,bag bani in masina ca imi permit,macar eu recunosc ca am motor de calibra,cu tobe sport,dar voi umblati cu cioara bi-turbo si pozati in nevinovati cu omega...atunci in izvoare am pierdut pentru ca omega a plecat pe rotile din spate catre stanga,iar eu serpuiam la start ca asa conduc eu ,frate,nu ca n-as putea stapani masina...sunteti niste rasi...si AJU poate sa confirme in seara aia cand am schimbat la motor siguranta de 40A ,eram bucuros ca luasem bonus suplimentar mare,si vroiam sa ma dau pe cash...asta e,am luat bataie...dar daca esti tare,HAI LA START,ZEULE...si poti sa-i dai cu nos ca atunci la Mc donalds,oricum acum m-am pregatit...HAI LA START SI ARATA CE POTI.

Si,frate,inca ceva...eu mi-am facut masina singur,nu am apelat la un tuner de casa cum e Shaisze Motorsport cu bani de la mama si de la tata...da?
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 04:08   #10
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

Mai B39738 deci gata ! fii atent : tu cu 2 oameni eu cu 2 oameni .... sa fim 3 masini de toate ne vedem intr-o seara , poate chiar duminica seara si punem fiecare cate 1000 de iepuri ca sa se plateasca vorbele. Va fi de pe loc si pe 402 m , acolo unde am mai masurat in Izvoare, la casele tiganesti. Cu film la start si cu film la sosire se va face si fiecare se da cum si cu ce poate. Daca tii neaparat, cum ai si precizat ne dam 2 din 3 , oricum eu mai mult de 3 linii nu fac ca nu mi-o mai venit garniturile din jermanica si nici ambreiajul nu mai duce mai mult. Sa nu tea aud cu prostii gen " sa ne dam din mers " sau fara NO2 ca nici nu vreau sa aud. Astea is regulile, cu 4 martori cate unu din fiecare echipa cu filmarea la start si sosire. eu trebuie ca sa imi pun si cadrul ala la spate ca sa nu mai tipi ca ma ridic pe rotile din spate... si dau peste tine. Voi merge cu cadrul si cu garda la 5 cm ca sa am ceva distanta la cutie, la franare. Fata de ultima data am doar slicuri noi pe spate si ultimul soft de la Shaisze MotorSport. atat doar !!! deci esti mancat amice !

P.S. 1. " M-am saturat de toate minciunile tale " si ras e ala care umbla la masina cu burdufuri de planetara de dacie si avea gandaci sub presuri ( macar unu cum au zis mecanicii).
2. Cu banii de la mamica si taticu oricum nu este treaba ta , dar daca tii neaparat te poti interesa si ai sa auzi ca am eu de mult afacerile mele . Si 7-le tot singur mi l-am luat nu cum mai mananca cakat unii pe aici .
3. duminca seara pe la 20... si ceva ... aaaaaaaaaaa si sa ai ... iepuri macar galbeni de 200 ca si asa portofelul este cam ros...
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 17:43   #11
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

Emy, aia e poza din buletin ??? (ma refer la cea de la avatar)


Oricum, intr-o luna termin si eu de montat toate turbinele pe masina (6) si dupa va astept la start Sa va invat ce inseamna o masina adevarata ... nu opelurile voastre
SFW is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 21:14   #12
danuuu

Stage 5
 
danuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 447
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

aseara a mai fost data o carte pe fatza....zeu cu calu(mercedesul verde de 480 de cp,cunoscatorii il stiu,ma mai intalneam cu el spre bucuresti).. am ajuns tarziu dar dupa spusele lu Trenda care a dat si startul pt cei 2 am inteles ca toate cele 4 curse au fost castigate de catre zeu cu NOS folosit cu toate ca, calu, a batut uga de mai multe ori....cei de la saisze MOTOR SPORT au facut minuni cu aceasta masina...!!!!felicitari inca odata Zeului si bun venit in lumea curselor!!!!Trenda a confirmat ceea ce multi asteptau sa se intample....participarea Zeului cu Omega SAISZEMOTORSPORT la cursele organizate......!!!!
danuuu is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 05:47   #13
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

SFW , provocarea este valabila si pentru tine . Daca iti vine kitul din state te astept cu drag la start ( tot cam 3000 cmc vei avea + T ) , daca nu .... spune ce avantaj vrei pe 400 de m cu 4X4 al tau fenomenal ?
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 14:14   #14
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

Quote:
Originally Posted by JUPAN_EMY View Post
SFW , provocarea este valabila si pentru tine . Daca iti vine kitul din state te astept cu drag la start ( tot cam 3000 cmc vei avea + T ) , daca nu .... spune ce avantaj vrei pe 400 de m cu 4X4 al tau fenomenal ?
Zeule Cred ca glumesti, vezi sa nu incerci sa iesi din masina cand o sa plec de langa tine ..... ca o sa crezi ca stai pe loc

Tu ai T ... eu am x*T
SFW is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 15:37   #15
danuuu

Stage 5
 
danuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 447
Default Re: Provoc orice masina din Bacau pe 400 metri

vezi ca : " am aflat ce are ZEUS sub capota la omega a pus motorul de pe MV6 3.0 V6 , marita capacitatea la 3.2, plus kit turbo . Turbina ii merge street in 1.2 iar la liniute se da cu ea in 1.8 -1.9 . Are toate internele forjate , axe cu came sport , 2 pompe de benzina ( una de peste 6 bari) , injectoare de 700 cc? ( aici s-ar putea sa gresesc ) , racire permanenta a motorului , un intercooler urias. " Am aflat din sursa sigura , de la mecanicii de la Televiziune , unde si-a pus piesele din Germania. Parerea mea ca nu poate trece cu toate astea de 500 de cai ... oricum te ia rasul daca o vezi cum pleaca tare ca se ridica usor de bot.
danuuu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -