Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-12-11, 13:53   #1
Marius_upk

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 266
Default Problema cu o masina din Bacau!!!!

salut ! Acum cateva luni am cumparat un bmw 318is din Bucuresti care este inscris in Bacau , cel de la care am cumparat masina mi-a spus ca nu poate sa imi dea certificat fiscal pentu ca proprietarul din acte este plecat din tara si vine prin decembrie , dar cand am incercat sa il sun nu mi-a mai raspuns la telefon . Masina are nr de inmatriuculare BC 86 AXL si este neagra, iar pe propietar il cheama Abraham Iosif , daca puteti cumva sa imi dati niste detalii despre aceasta persoana asi fii recunoscator .........!!! Multumesc anticipat !!! sper sa dau de propietar
Marius_upk is offline  
Old 14-12-11, 13:55   #2
Marius_upk

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 266
Default Re: Problema cu o masina din Bacau!!!!

Quote:
Originally Posted by Marius_upk View Post
salut ! Acum cateva luni am cumparat un bmw 318is din Bucuresti care este inscris in Bacau , cel de la care am cumparat masina mi-a spus ca nu poate sa imi dea certificat fiscal pentu ca proprietarul din acte este plecat din tara si vine prin decembrie , dar cand am incercat sa il sun nu mi-a mai raspuns la telefon . Masina are nr de inmatriuculare BC 86 AXL si este neagra, iar pe propietar il cheama Abraham Iosif , daca puteti cumva sa imi dati niste detalii despre aceasta persoana asi fii recunoscator .........!!! Multumesc anticipat !!! sper sa dau de propietar
puni si doua poze cu masina .... poate o cunoaste cineva
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194.88.148.40.jpeg
Views:	222
Size:	454.0 KB
ID:	2262012   Click image for larger version

Name:	194.88.148.41.jpeg
Views:	174
Size:	24.7 KB
ID:	2262013  
Marius_upk is offline  
Old 15-12-11, 08:12   #3
helas

Stage 3
 
helas's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 107
Member of:
[VW]
Default Re: Problema cu o masina din Bacau!!!!

ffff frumoasa masina...arata ff bine si ingrijita...dar in legatura cu problema ta...oricum daca omu nu iti mai raspunde la telefon nu ai ce sa faci,tu depinzi de fiscalul lui,mai ales daca omu avea datorii maxime la finanate...asta cred ca e motivul pt care nici cel din bucuresti nu a facut acte din prima cu el si a preferat sa o vanda mai departe....acu ce sa zic...daca ai drum pe la BC sa vii sa te descuric singurel pe la taxe si impoz... pe la politie...dar nush dacamerita efortul avand in vedere ca masina nu valoreaza atat cat ar putea avea omu datorii la finante...la urma urmei mergi cu ea pan iti trece de bmw si apoi o dai si u mai departe...na asa e in romania...din cauza unui rau platnic acea masina ramane compromisa.."traim in romania si asta ne ocupa tot timpul"...bafta si sper sa ti rezolvi problemapt ca masina merita
__________________
VW Passat 4motion & SMART fortwo Cabrio
helas is offline  
Old 15-12-11, 09:43   #4
Marius_upk

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 266
Default Re: Problema cu o masina din Bacau!!!!

Quote:
Originally Posted by helas View Post
ffff frumoasa masina...arata ff bine si ingrijita...dar in legatura cu problema ta...oricum daca omu nu iti mai raspunde la telefon nu ai ce sa faci,tu depinzi de fiscalul lui,mai ales daca omu avea datorii maxime la finanate...asta cred ca e motivul pt care nici cel din bucuresti nu a facut acte din prima cu el si a preferat sa o vanda mai departe....acu ce sa zic...daca ai drum pe la BC sa vii sa te descuric singurel pe la taxe si impoz... pe la politie...dar nush dacamerita efortul avand in vedere ca masina nu valoreaza atat cat ar putea avea omu datorii la finante...la urma urmei mergi cu ea pan iti trece de bmw si apoi o dai si u mai departe...na asa e in romania...din cauza unui rau platnic acea masina ramane compromisa.."traim in romania si asta ne ocupa tot timpul"...bafta si sper sa ti rezolvi problemapt ca masina merita
masina a fast inscrisa in 2009 in tara si din cate mi-a zis asta d la care am cumparat-o proprietarul a plecat in America si daia nu a facut actele . Si mi-a spus ca el vine in preajma sarbatorilor in Romania . El sta pe strada Stefan cel mare nr 18 ... poate il cunoaste cineva si pot sa iau legatura cu el.
Marius_upk is offline  
Old 15-12-11, 15:03   #5
passik

Stage 5
 
passik's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 391
Default Re: Problema cu o masina din Bacau!!!!

pune o intrebare la financiar ce s-ar putea face ...
passik is offline  
Old 15-12-11, 16:23   #6
r@dy

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 509
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Wink Re: Problema cu o masina din Bacau!!!!

daca nu incearca sa iei legatura cu un comandant din bacau si sa verifici daca aceasta persoana este reala si daca a fost masina inmatriculata pe numele ala(sa nu fie furata si facute acte false) si daca da de el sau vreo fosta adresa sa-l cheme la sectie si sa-l oblige sa scoata fiscal sau ceva..ABRAHAM IOSIF mi se pare teapa..cu numele asta(prea disney)
r@dy is offline  
Old 15-12-11, 17:17   #7
Marius_upk

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 266
Default Re: Problema cu o masina din Bacau!!!!

o sa sun fa financiar la bacau sa vad care e treaba!!!
Marius_upk is offline  
Old 16-12-11, 07:25   #8
helas

Stage 3
 
helas's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 107
Member of:
[VW]
Default Re: Problema cu o masina din Bacau!!!!

asa e cel mai corect..vezi poate nu are datorii prea mari si na te descurci singur ...sun sigur ca poti si merge
helas is offline  
Old 06-01-12, 14:01   #9
Marius_upk

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 266
Default Re: Problema cu o masina din Bacau!!!!

gata am dat de proprietar ...... va multumesc
Marius_upk is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -