Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-01-11, 00:48   #31
razvan0740

Stock
 
razvan0740's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 4
Default Re: Boicot Benzinărie

urmatoarea intalnire cand va fi?
razvan0740 is offline  
Old 08-01-11, 16:41   #32
bc77sil

Stage 1
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default Re: Boicot Benzinărie

Vin si eu boicot, ar fi bine pe data de 15 ian ca cei din Iasi
Ce ziceti? Facem ?
Ne intalnim la stadion intre orele 16 si17.30
bc77sil is offline  
Old 09-01-11, 03:56   #33
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by bc77sil View Post
Vin si eu boicot, ar fi bine pe data de 15 ian ca cei din Iasi
Ce ziceti? Facem ?
Ne intalnim la stadion intre orele 16 si17.30
In iasi si toata tara este pe 14.01.2011 ora la toata lumea este 17.00
dany12epz is offline  
Old 09-01-11, 03:57   #34
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Am dat de un articol incredibil
Titlul lui este urmatorul
Cum câştigă Petrom de patru ori mai bine decât anul trecut dacă produce şi vinde mai puţin?

http://wall-street.md/view_art.php?view_sub=56189651

"La nivel de piaţă vânzările totale de carburanţi au săzut cu 12%, iar cele din retail s-au contractat cu 6%. Noi am scăzut mai mult pentru că în 2009 am avut multe vânzări de păcură. Oricum, la nivel de piaţă cred că până la sfârşitul anului vom avea pe partea de retail o scădere de 10%, iar pentru 2011 este dificil să fac o predicţie pentru că evoluţia va depinde foarte mult de măsurile de relansare care vor fi luate şi de efectul acestora", a mai precizat Mariana Gheorghe, CEO al Petrom

În contextul în care compania nici nu a produs mai mult şi nici nu a vândut mai multă motorină şi benzină, rezultatele bune sunt explicate în mare parte prin creşterea preţurilor atât la petrol, cât şi la carburanţi.

"Iniţial, concurenţa pe client a dus la o scădere a preţurilor, dar apoi au intervenit mai mulţi factori independenţi de noi care au dus la majorarea acestora cum ar fi creşterea TVA sau creşterea cotaţiilor internaţionale", explică Gheorghe.

Producţia, mina de aur

Pe partea de explorare şi producţie, care reprezintă practic bogăţia Petrom, compania a raportat un profit operaţional (EBIT) de 1,7 miliarde de lei (427 de milioane de euro), aproape dublu comparativ cu perioada similară a anului trecut, chiar şi pe fondul unei scăderi de 3% a producţiei.

Daca cititi printre randuri veti realiza ca astia fac profituri imense si pe timp de criza si toate pe seama noastra...daca lor le scad vanzarile ei cresc preturile pentru ca noi suntem slabi si mergem in continuare sa le cumparam benzina...cand in orice stat civilizat astfel de practici nu isi au locul caci sunt taxate imediat de consumatori prin actinui multiple de protest in care se mobilizeaza toata populatia.
OAMENI BUNI NU LE MAI CALCATI PRAGUL BENZINARIILOR SA AI INVATAM MINTE,REDUCETI CONSUMUL SI MERGETI LA LUK OIL SI ROMPETROLtrebuie sa le reducem vanzarile la maxim astia sunt atat de nesimtiti
dany12epz is offline  
Old 09-01-11, 06:27   #35
idmobb

Stage 4
 
idmobb's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 230
Member of:
[Honda]
Default Re: Boicot Benzinărie

Ne strangem si noi in Bacau?
idmobb is offline  
Old 09-01-11, 11:00   #36
bc77sil

Stage 1
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default Re: Boicot Benzinărie

Pe 14 atunci la ora 17 la stadion
bc77sil is offline  
Old 09-01-11, 15:02   #37
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Am vazut aseara la realitatea declaratia Dl Adrian Vasilescu consilierul guvernatorului Bnr Mugur Isarescu si a deputatului PDL Daniel Oajdea
Datorita acestor boicoturi atragem atentia si unor oameni importanti din viata economica si politica a Romaniei.
Vreau sa va spun ca intr-o discutie neoficiala cu un demnitar din arcul guvernamental,am fost felicitati si mi s-a spus franc ca foarte bine facem si sa continuma sa punem o presiune cat mai mare pe benzinari caci numai atunci guvernul are o justificare pentru a intervenii.
"Cunoaşteti poziţia Băncii Naţionale, care a fost exprimată prin vocea guvernatorului, nu întelegem ce se întamplă pe piaţa carburanţilor şi de unde vin aceste scumpiri. Este de neînţeles această dinamică a preţurilor la benzină şi motorină, în condiţiile în care avem încă extracţii interne şi faţă de anii trecuţi un preţ mai rezonabil pe piaţa internaţională la ţiţei", a declarat Adrian Vasilescu.

"Avem de-a face cu un monopol privat care nu e bine gestionat de stat, de Consiliul Concurenţei. Românii sunt consumatori captivi. Nu putem cere oamenilor să meargă pe bicicletă ca să nu mai crească preţurile. Cei din Consiliul Concurentei ar trebui traşi la răspundere, poate chiar ar trebui să fie trimis la plimbare şi să fie puşi alţii în loc. Categoric nu îşi fac treaba", a declarat Daniel Oajdea, deputat PDL

Ei nu ne pot obliga sa mergem cu bicicleta insa noi ca si consumatori avem dreptul de a o face numai noi putem sa iesim din captivitate....haideti sa facem noi ceva inainte sa asteptam ca altii sa se implice pentru noi.
dany12epz is offline  
Old 11-01-11, 00:43   #38
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Votati aici de la cine nu vom cumpara nimic in luna Februarie
vot
cangri is offline  
Old 11-01-11, 12:09   #39
militzianu

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1
Default Re: Boicot Benzinărie

vineri la ora 5 in parcare la stadion.....poate ne vom face auziti intr-un final
militzianu is offline  
Old 12-01-11, 18:41   #40
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Participati la eveniment si pe Facebook.
Nu cumparati in Februarie de la Petrom/OMV
cangri is offline  
Old 13-01-11, 21:53   #41
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	78
Size:	44.2 KB
ID:	1821182  
cangri is offline  
Old 14-01-11, 12:05   #42
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by cangri View Post
Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.
Ăsta e un fel de vis ud, eşti conştient, nu?
aleks is offline  
Old 14-01-11, 13:38   #43
Racky

Stage 5
 
Racky's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 361
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Boicot Benzinărie

Eu n-am cum ajunge azi, da am marunteii pregatiti. Daca se organizeaza ceva saptamana viitoare vin si eu...
Racky is offline  
Old 15-01-11, 16:14   #44
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: Boicot Benzinărie

In data de 14.01.2011 au fost prezente la boicotare urmatoarele orase :
1 Ploiesti
2 Constanta
3 Valcea
4 Galat
5 Deva
6 Sibiu
7 Iasi
8 Baia Mare
9 Tg Mures
10 Tg jiu
11 Brasov
12 Buzau
13 Tulcea
14 Cluj
15 Focsani

Speram ca la urmatoarea boicotare sa fie mai multe orase si mult mai multi soferi pentru a vedea si ei ca ne pasa.
ChuckyOvi is offline  
Old 15-01-11, 18:43   #45
razvan0740

Stock
 
razvan0740's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 4
Default Re: Boicot Benzinărie

Pana ne intalnim si noi sa facem protestul se face 10lei litru...
razvan0740 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -