Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 03-03-10, 17:46   #331
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cei lasati fara permis

cine nu a gresit in viata lui sa ridice mana sus!!! nu mai aberati atat! am fost si noi tineri si nelinistiti. credeti ca ne va schimba doua vorbe? a gresit, isi ispaseste pedeapsa si gata. fiecare e raspunzator de actiunile lui.
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 21:16   #332
KisS_a4_b5

Stage 3
 
KisS_a4_b5's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 92
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by YOKO28 View Post
daca nu ai aflat pina acuma din start ai fost vinovat "pentru fortarea culori galbene a semaforului " bafta
cand eram in fata trecerii de pietoni era verde la 5 metri de trecere si dupaia sa facut galben si m'am trezit cu ala in fatza... adik aia de la Municipala mi'au zis ca nu am gresit cu nimic (politia) si tu zici cas vinovat? ? ))) e bun mah.. ai citit vreodata legile?
KisS_a4_b5 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 21:17   #333
KisS_a4_b5

Stage 3
 
KisS_a4_b5's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 92
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
cine nu a gresit in viata lui sa ridice mana sus!!! nu mai aberati atat! am fost si noi tineri si nelinistiti. credeti ca ne va schimba doua vorbe? a gresit, isi ispaseste pedeapsa si gata. fiecare e raspunzator de actiunile lui.

sageata "om cu capu pe umeri" daca ajung in instantza ce'mi iau.. un an cu suspendare? asta e ..dupaia e mai naspa ca o sa am patat cazierul da asta trece peste catva timp nu stiu exact... dar pana akolo... mai este... ... bravo sageata...le'ai inchis gura )
KisS_a4_b5 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 21:39   #334
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by KisS_a4_b5 View Post
sageata "om cu capu pe umeri" daca ajung in instantza ce'mi iau.. un an cu suspendare? asta e ..dupaia e mai naspa ca o sa am patat cazierul da asta trece peste catva timp nu stiu exact... dar pana akolo... mai este... ... bravo sageata...le'ai inchis gura )
nu cred ca le-am inchis gura dar ar trebui sa se gandeasca de doua ori cand critica pe cineva. si eu mai fac ghidusii pe strada. tu ai avut ghinion sau nu ti-a "mers". asta e! exista cate o pedeapsa pt. fiecare lucru in parte.
cazierul va fi patat vesnic in arhivele lor, chiar daca ai fost reabilitat, chiar daca iti apare "alb". daca vrei sa scoti un aviz de la politie pt. niste chestii delicate atunci te anunta ca ai cazier. o vei gasi vesnic la cazierele auto.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 00:15   #335
kobra_bc

Stage 3
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 91
Default Re: Cei lasati fara permis

nu mi-a inchis gura, stai tu linistit dar in fine, poate din toate greselile astea vei invata ceva, daca nu totul e in zadar si mereu vei face aceleasi greseli si poate data viitoare vor avea urmari mai grave.eu l-am criticat pentru a-si da seama unde a gresit, ce a gresit ca de alta data sa nu mai faca aceleasi greseli, dar din pacate irosesc degeaba timpul dupa cate observ.toata lumea face ghidusii pe strada dar si aceste ghidusii trebuiesc gandite.greseli am facut si eu dar deosebirea dintre mine si tine este faptul ca eu am invatat din acele greseli si in mod cert nu le voi mai repeta.pana nu dai cu capul de pragul de sus nu il vezi pe cel de jos.si nu o lua ca pe o critica ci mai degraba ca un sfat.
kobra_bc is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 10:55   #336
YOKO28
Dacia Driver

Stage 5
 
YOKO28's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 631
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by KisS_a4_b5 View Post
cand eram in fata trecerii de pietoni era verde la 5 metri de trecere si dupaia sa facut galben si m'am trezit cu ala in fatza... ) e bun mah.. ai citit vreodata legile?
Daca spuneai asta in postu anterior nu mai spuneam ca iesti vinovat Nam citit niciodata legea ca eu miam facut permisu la imprimanta

Last edited by YOKO28; 04-03-10 at 11:06.
YOKO28 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 13:43   #337
KisS_a4_b5

Stage 3
 
KisS_a4_b5's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 92
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
nu cred ca le-am inchis gura dar ar trebui sa se gandeasca de doua ori cand critica pe cineva. si eu mai fac ghidusii pe strada. tu ai avut ghinion sau nu ti-a "mers". asta e! exista cate o pedeapsa pt. fiecare lucru in parte.
cazierul va fi patat vesnic in arhivele lor, chiar daca ai fost reabilitat, chiar daca iti apare "alb". daca vrei sa scoti un aviz de la politie pt. niste chestii delicate atunci te anunta ca ai cazier. o vei gasi vesnic la cazierele auto.
asta e ce sa'i fac.. eram si eu in ceasul ala rau...infine sper sa treaca totul bine..
KisS_a4_b5 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 13:45   #338
KisS_a4_b5

Stage 3
 
KisS_a4_b5's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 92
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by kobra_bc View Post
nu mi-a inchis gura, stai tu linistit dar in fine, poate din toate greselile astea vei invata ceva, daca nu totul e in zadar si mereu vei face aceleasi greseli si poate data viitoare vor avea urmari mai grave.eu l-am criticat pentru a-si da seama unde a gresit, ce a gresit ca de alta data sa nu mai faca aceleasi greseli, dar din pacate irosesc degeaba timpul dupa cate observ.toata lumea face ghidusii pe strada dar si aceste ghidusii trebuiesc gandite.greseli am facut si eu dar deosebirea dintre mine si tine este faptul ca eu am invatat din acele greseli si in mod cert nu le voi mai repeta.pana nu dai cu capul de pragul de sus nu il vezi pe cel de jos.si nu o lua ca pe o critica ci mai degraba ca un sfat.

ma stai un pic sa treaca toata treaba asta !!! e prima greseala care o fac... si sa dea domnu sa nu se mai repete
KisS_a4_b5 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 13:46   #339
KisS_a4_b5

Stage 3
 
KisS_a4_b5's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 92
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by YOKO28 View Post
Daca spuneai asta in postu anterior nu mai spuneam ca iesti vinovat Nam citit niciodata legea ca eu miam facut permisu la imprimanta

infine.. hai ca daca e ceva o sa va povestesc si voua cum a fost... dar sa gasesc un topic adecvat
KisS_a4_b5 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-10, 02:32   #340
idmobb

Stage 4
 
idmobb's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 230
Member of:
[Honda]
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by KisS_a4_b5 View Post
asta e ..dupaia e mai naspa ca o sa am patat cazierul da asta trece peste catva timp nu stiu exact... dar pana akolo... mai este...
2 ani maxim 3 ani stiu ca e patat cazierul, asa retin. la chestiile mai delicate tot apare ceva in cazier.
idmobb is offline   Reply With Quote
Old 23-09-10, 18:50   #341
micut_zu

Stage 5
 
micut_zu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 528
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cei lasati fara permis

Ramas si eu fara permis 90 de zile(depasirea vitezi legale in afara localitatii - 178km/h )
micut_zu is offline   Reply With Quote
Old 23-09-10, 19:27   #342
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Cei lasati fara permis

in judetul bacau? nu prea i-am vazut pe astia sa stea cu radarul in afara localitatii. dar spune-ne si noua ca sa fim atenti
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 23-09-10, 19:54   #343
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by Bmw_Rulllzzz View Post
in judetul bacau? nu prea i-am vazut pe astia sa stea cu radarul in afara localitatii. dar spune-ne si noua ca sa fim atenti
Lasa ca tu oricum mergi la consum, nu e cazul sa iti faci griji
D0ryN is offline   Reply With Quote
Old 23-09-10, 20:06   #344
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Cei lasati fara permis

dorin, cred ca nu ai citit titlul topicului. aici nu e cafenea. in plus de asta lasa sa merg eu la consum cu masina mea decat sa omor masina lu' tata pentru a uimi pustoaicele de 16 ani
__________________
ex car - e46
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
0751.08.34.33/0769.18.26.99 pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro
www.parbrizeonline.ro
Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 23-09-10, 22:53   #345
micut_zu

Stage 5
 
micut_zu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 528
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cei lasati fara permis

Vezi ca furi curent,eram in Ilfov cand sa intamplat prostia !
micut_zu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -