Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 14-10-08, 08:34   #286
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Cei lasati fara permis

bai cristi...pe la facultate daca vrei te mai duc eu.....pe ici-colo
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 14:08   #287
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cei lasati fara permis

sageata stie ce stie, am vrut sa le dau toti banii din buzunar(cam o instalatie xenon buna aveam) si na nu au vrut ce sa le fac.....le-am luat si pixu din mana sa nu scrie pv, si ''mai baiete du-te la masina si da pixu''.Au tinut mortis sa fiu pieton))

mariusica mersi fain pt sprijin, dar numa sa vin la facultate
__________________
SEAT LEON - 19tdi.110cp
My car: https://forum.4tuning.ro/112-masina-mea-seat/66244-my-seat-leon-bc-87-crs.html
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 14:14   #288
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cei lasati fara permis

in targu secuiesc acum 2 ani am oprit sa il imping in afara soselei pe un amic de-al meu care ramasese in mijlocul strazii, politistul a vazut, a asteptat sa termin de impins apoi mi-a dat amenda pentru ca am oprit in loc interzis.
i-am explicat omului din nou ce se intamplase, desi vazuse si el, si era chestiune de 2 minute maxim, pe un drum nu tocmai circulat, si nimic, a scos catusele si mi-a zis ca daca un cuvant mai scot si nu ma duc la masina ma aresteaza pentru ultraj.
n-am tipat, nu m-am certat cu el, nu i-am vorbit urat, doar i-am cerut sa fie om normal si sa inteleaga situatia speciala.
nu e de vorbit cu ei, nu stiu ce e in mintea lor...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 14:25   #289
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cei lasati fara permis

pai nu le faceam eu bine cand treceam pe la ei in viteza cu geamurile deschise la maxim si cu muzica la maxim si le dadeam dedicatie melodia "s-o suit pishta pe cal..." de se uitau mult si bine dupa mine?
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 15:26   #290
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cei lasati fara permis

asta care ma oprit pe mine, nu era chiar asa de ''incuiat'' sa zic asa, imi zicea intr-una sa ma duc la masina si tot nu ma duceam, ba chiar a inceput sa rada si el si colegu cand iam luat pixu din mana sa nu scrie pv, dar prosti tot erau, ca tot mi-au luat permisu
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 15:30   #291
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cei lasati fara permis

daca il omorai aveai sanse mai mari sa scapi.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 17:40   #292
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Cei lasati fara permis

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
era in Covasna

mai are rost sa spun de ce nu s-a putut?


tot oameni sunt si aia nu ?
daca la bulgari si la greci si poate ,se poate si in covasna ..... cred
markizu is offline   Reply With Quote
Old 11-11-08, 09:11   #293
l0st_soul

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 7
Default Re: Cei lasati fara permis

Am vazut ca s-a dat o lege noua martea asta si se pot prelungi din nou dovezile. Situatia mea e cam asa: acum 1 luna am avut un accident de masina, mi-a sarit unu in fata masini,norocul meu ca nu era trecere,mi- suspendat permisul pana la solutionarea dosarului, dar mi-a dat dovada de 15 zile. Pt cei mai cunoscatori..dupa legea asta noua pot sa merg la politie sa-mi prelungeasca iar dovada ? CA din cate am citit eu zicea legea de cei cu dosarul ajuns la procuratura sau instanta. DAr la mine inca nu s-a ajuns acolo..ce pot sa fac in cazul asta ?
l0st_soul is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 16:56   #294
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cei lasati fara permis

oricum si pe legea veche ,trebuie sa te duci la judecatoria din judetul unde s-a intamplat accidentul sa iti iei un certificat de grefa cum ca te judeci si cu el te duci la rutiera si itzi ridici permisul pana la solutionarea cazului
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 11-12-08, 11:08   #295
Eusebiu21

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2
Default Re: Cei lasati fara permis

Cine imi spune si mie pls cate luni imi ia permisul dak am 18 pct de la radare ?
Eusebiu21 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-08, 12:04   #296
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cei lasati fara permis

30 de zile dacă nu ai mai avut permisul suspendat în ultimele 6 luni şi dacă îl duci in termenul trecut pe adresa care ţi-a venit acasă.
aşa ştiu eu, dacă am greşit vă rog să mă corectaţi
aleks is offline   Reply With Quote
Old 11-12-08, 13:32   #297
Eusebiu21

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2
Default Re: Cei lasati fara permis

Mersi mult
Eusebiu21 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 16:08   #298
oltcit_aveo

Stage 3
 
oltcit_aveo's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 143
Default Re: Cei lasati fara permis

va salut. sunt nou pe forum(pieton din pacate pt inca 2 saptamani) si as vrea sa va cer o informatie.
mi-a fost suspendat permisul pe 30 de zile pt ca nu am oprit la trecerea de pietoni. mi-au dat o dovada pt 15 zile, i-am bagat undeva si am plecat in drumul meu mai departe. intrebarea mea este daca puteam sa le cer sa-mi dea o dovada pt mai putine zile(doar 1 de ex) si cele 30 de zile sa inceapa dupa aceasta zi?
trecerea de pietoni la care m-au oprit este una cam aiurea pusa deoarece imedit cum iesi din sensul giratoriu (de la autogara) dai de aceasta trecere(drumul spre insula). garcea statea undeva pe partea stanga, pe partea cu sc de soferi contact( i-am vazut de mai multe ori de cand mi-au luat permisu stand ca musca in "3 litere" pe acolo, asa ca atentie)
oltcit_aveo is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 16:51   #299
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cei lasati fara permis

Nu poţi, nu ai nicio variantă să reduci durata, în schimb, dacă nu eşti filmat poţi depune contestaţie foarte simplu şi împreună cu un martor îţi recuperezi permisul la primul termen.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 17:29   #300
oltcit_aveo

Stage 3
 
oltcit_aveo's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 143
Default Re: Cei lasati fara permis

deja au trecut 2 saptamani asa ca nu mai vine vb de contestatie, dovata pt 15 zile a fost pana pe 25 februarie( de pe 10 pe 24 inclusiv). acum 2 zile mi-au trimis o scrisoare prin care sa-mi aminteasca ca am permisul suspendat, insa scria ca il am 30 de zile incepand cu 26 februarie, m-au furat cu o zi deci( mama lor). la care sediu trebuie sa ma duc sa-l recuperez acolo unde este sediul de tamponari sau la ura?
oltcit_aveo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -