Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 01-04-09, 22:55   #1
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Default 1 Aprile, ce mai zi.....

Uite ce am facut noi azi!!!
Alex69 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 22:55   #2
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Default Re: 1 Aprile, ce mai zi.....

Ehe, nu ne-am mai auzit de foarte multa vreme pe forum. Dar acu’ is back si nu am venit cu mana goala. Eu si Al3xxx ne-am trezit de dimineatza cu gand ghidus de joaca asa ca ne-am pus pe treaba, ca doar e 1 Aprilie odata pe an ce draq!!!

Primul pe lista a fost Cristi Pytyk' care pana la ora 15.00 a avut sansa ratata de a-si vinde masina de doua ori. Odata pe la Oradea si a doua ora la o domnisoara bine care avea un sot cu Passat negru. Incercarile nu au dat roade pentru ca vanzatorul a fost recalcitrant si nu a vrut sa arunce si cainele in pret.

Intre timp, pentru ca orice echipa trebuie sa se sape, subsemnatul, a vrut sa vanda un telefon unei domnisoare blonde si frumoase care ii mai si spunea tot felul de dulcegarii pe mess. Numai ca la punctul de intalnire, domnisoara a fost cam dezamagitoare pentru ca avea cam 100 de kg si vorbea ceva mai gros decat m-am asteptat. Prietenul meu Al3xxx, dupa ce a stat pitit peste strada si a asteptat sa vada cat pot sta in asteptarea cumparatoarei, si-a facut simtita presentza dupa ce a demarat in tromba cu bolidul sau. Asa ca in loc de blonda a trebuit sa ma multumesc cu el.

Cum nicio fapta buna nu ramane nepedepsita, roata s-a intors si impotriva lui Al3xxx! El a umblat tot orasul cu un afis mare pe spate pe care scria ca masina se vinde la doar 1.400 de euro. Pomana, si mai dadea si o lumanre + un telefon la afacerea asta. A descoperit farsa abia dupa ce a fost anuntat printr-un telefon anonim ca prezoanele i-au disparut de la rotzi. Si asta in timp ce era in mers.


Urmatorul pe lista a fost Nicu Mon, care a fost “ars” chiar cand voia sa arda si el pe cineva. Povestea asta este si cea mai savuroasa. Din pacate ne-am lasat dusi de val si am uitat sa mai filmam.
Mon, biatul nostru cu BMW-ul, era in fata casei prietenei lui de pe strada Bicaz din municipiu. Masinutza lui iubita era trasa pe bordura iar perpendicular pe ea era tras un biet Matiz ce apartinea cumnatului baiatului cu pricina. Pentru ca proprietarul Matizului era cu capul in nori, Mon al nostru s-a gandit ca ar fi frumos sa ii unga interiorul masinii cu mustar. Si cum se chinuia el de zor sa-si definitiveze arta, iubitul lui Bmw a fost furat, chiar din coasta lui. Pentru ca printr-un concurs de imprejurari aveam una din cheile de la masina, Al3xxx, s-a urcat prin drepata, s-a strecurat cu corpul sau de gazela pana la volan si a demarat in tromba. Cand a auzit ca masina a decolat, Nicu si-a ridicat capul, s-a uitat in spate, a vazut ca nu mai e, s-a uitat in zare, a vazut doar praful, s-a uitat in jos, apoi iar in spate, iar in zare si iar in jos, timp de un minut dupa care, de parca a dat strechea in el, a sarit din Matiz, a aruncat mustarul si s-a dus in casa sa anunte politia. Doar strigatele mele dispertate l-au facut sa se opreasca. In stare de soc fiind, bietul Nicu nu a spus decat atat “Mi-au furat-o pe Monica”. Si-a revenit dupa cateva minute bune cand a inteles de ce ma prapadeam de ras. Inainte sa plecam, tot sub soc, Mon ne-a multumit pentru farsa patita.

Cristi Pytyk' s-a amuzat cam tare pe seama noastra asa ca era cazul sa o patzeasca iar. A iesit si el ca tot omul la un suc, la Mall, si-a parcat masina in locul special amenajat si a intrat pentru o ora de relaxare. Cand a iesit, stupoare! Masina era acoperita pe prabriz si luneta cu un anunt pe care scria mare “URGENT 2.100 de euro”. Pai cum dom’le, se poate!? Doar 2.100 pe un Magneti Marelli veritabil? Eh asta e, pentru a treia oara pe ziua de azi, Cristi ar fi putut vinde masina.


Treaba cu anunturile nu s-a terminat asa usor. Au urmat Vanatoru si Sageata care au avut ghinionul sa-si parcheze masinile una langa alta tot la Mall. Clar nu erau de iertat asa ca au beneficiat si ei de acelasi tratament. Ma intreb daca au primit vreo oferta in stergator.


Ziua s-a terminat cum a inceput, adica tot cu Pytyk'. I-au placut atat de tare afisele de pe parbriz incat am hotarat sa-I mai facem un set si pentru portiere, toate 4. Si i-am lasat si un measj pe spate, asa ca intre prieteni.


Ne-a placut mult ziua asta, de aceea eu si Ale3xxx ne-am hotarat sa prelungim 1 Aprilie pana la finele anului. Asa ca aveti grija pe unde mergetzi, ca poate suntem chiar in spatele vostru.Nu iertam pe nimeni si promitem poze si flme de pomina.

Hai va pup si asteptam propuneri!!!


Mai jos avem si dovada ispravii noastre

Last edited by Alex69; 01-04-09 at 22:58.
Alex69 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 23:02   #3
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: 1 Aprile, ce mai zi.....

si niste poze...

oricum Mon ... ai fost cel mai tare )) ... citez : '' Bagami-as ... Mi-au furat-o pe Monica ''
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	100_6834.JPG
Views:	347
Size:	232.6 KB
ID:	857034   Click image for larger version

Name:	100_6836.JPG
Views:	344
Size:	222.1 KB
ID:	857035   Click image for larger version

Name:	100_6838.JPG
Views:	401
Size:	210.6 KB
ID:	857036  

Click image for larger version

Name:	100_6842.JPG
Views:	363
Size:	205.4 KB
ID:	857037   Click image for larger version

Name:	100_6843.JPG
Views:	378
Size:	232.3 KB
ID:	857038   Click image for larger version

Name:	100_6847.JPG
Views:	361
Size:	131.9 KB
ID:	857039  


Last edited by Al3xxx; 01-04-09 at 23:07.
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 23:25   #4
pytyk'
Fiat Driver

Stage 5
 
pytyk''s Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 625
Member of:
[Fiat]
Default Re: 1 Aprile, ce mai zi.....

nenea nenea aia rosie o vreau eu

dar daca nu-i la combinatie cu telefoane tot degeaba
pytyk' is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 23:31   #5
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: 1 Aprile, ce mai zi.....

lipsa de plictiseala
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 00:33   #6
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: 1 Aprile, ce mai zi.....

f tare frate )))) felicitari celor implicati! )))

da chiar toate 2100 euro... sau toate la 2100 euro?)))
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 09:41   #7
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: 1 Aprile, ce mai zi.....

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
f tare frate )))) felicitari celor implicati! )))

da chiar toate 2100 euro... sau toate la 2100 euro?)))
la bucata dom'le ... la bucata ... o fi criza dar nici chiar asa ... )))
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 12:47   #8
Acc3l3ratoR
Oltcit Driver

Stage 5
 
Acc3l3ratoR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,528
Member of:
[Oltcit]
[Honda]
Default Re: 1 Aprile, ce mai zi.....

foarte tari ....farsele ...
aseara de exemplu eram pe bradului si vazui Punto-ul... cu afisele pe el...
da ala cu cainele nu m-am gandit... geniala idee
Acc3l3ratoR is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 18:09   #9
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Default Re: 1 Aprile, ce mai zi.....

Pai hai.... nu mai propune nimeni nimic??????

Nu a mai patzit nimeni nimic????

Nu are nimeni de platit o politza nimanui..... doar nu vretzi sa ne iesim din mana!!!!!!!
Alex69 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-09, 01:14   #10
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: 1 Aprile, ce mai zi.....

bv baieti, chiar tare, si alex69, felicitari pt relatare, chiar o spui intr-un mod care te face sa razi, parca il si vad pe nicu cum i sa zburlit paru de la cioc cand nu si-a mai vazut monicadaca 1 aprilie e prelungit pan la sf anului, hop si eutre sa-mi vina mie ceva
__________________
SEAT LEON - 19tdi.110cp
My car: https://forum.4tuning.ro/112-masina-mea-seat/66244-my-seat-leon-bc-87-crs.html
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 08-04-09, 18:51   #11
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: 1 Aprile, ce mai zi.....

Quote:
Originally Posted by Alex69 View Post
Pai hai.... nu mai propune nimeni nimic??????

Nu a mai patzit nimeni nimic????

Nu are nimeni de platit o politza nimanui..... doar nu vretzi sa ne iesim din mana!!!!!!!
anul asta mati prins voi pe mine ...la anul e randul meu si nu va iert..era sa ma imbolnavesc de inima cu voi!!! inca odata va multumesc frumos de farsa
MON-u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -