23-04-09, 01:20
|
#5611
|
|
Mercedes Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of: [VW] [NoSpeedLimit Romania Club] [MERCEDES]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
|
|
|
23-04-09, 08:18
|
#5612
|
General Supervisor
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of: [Super Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [MERCEDES] [2 Roti] [ALFA ROMEO]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Foarte tare, era de ceva timp pe net dar n-am avut rabdare sa-l vad
|
|
|
23-04-09, 10:24
|
#5613
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 472
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Quote:
Originally Posted by aleks
Nu mai stârnesc lucrurile, Săgeată era şi el, ne minunam de figurile de "centrişti" ale unora...
|
Ma iar am plecat de pe centru cand era mai frumos....OFFF
|
|
|
23-04-09, 11:48
|
#5614
|
General Supervisor
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of: [Super Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [MERCEDES] [2 Roti] [ALFA ROMEO]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Dap, imediat după ce ai plecat tu s-a produs evenimentul
|
|
|
23-04-09, 13:16
|
#5615
|
Stage 2
Join Date: Sep 2007
Posts: 57
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Semnalez si eu doi cocalari mici intr-o octavia verde, cu buline de incepator, care m-au amuzat pana m-au enervat. Zilele trecute, pe la 18. Traseu: Alecsandri - Razboieni - Sturdza - Centru.
Realizari:
-mers cu 20 la ora, dat din cap si zbantuit conform ritmului muzicii (probabil manele, ca nu m-am indurat sa dau muzica mea mai incet ca sa ascult salam/peste sau alte alimente manelistice) ;
-oprit ca ghiolbanu' pe mijlocul strazii in dreptul fetelor/femeilor sau oricarei fiinte cu trasaturi feminine, de la 8 la 55 de ani pentru incercari - esuate - de comunicare prin interjectii;
- pornit prompt la semnale optice si acustice ale masinii din spate, fara sa mai astepte sa fie injurat;
- zbantuit impreuna in masina, astfel incat sa o clatine, lucru care se pare ca era forma suprema de distractie pentru cele doua exemplare studiate;
-aspect general de cocalari mici si geluitzi care au prins masina lu' tata sau vecinu' si s-au excitat mergand cu 110 la ora pe E 85 din comuna lor pana la oras.
Amuzamentul a meritat sa pierd doua minute cu ei, dar enervarea a venit din faptul ca, neobisnuiti probabil cu elemente precum pietoni, intersectii, mai mult de 3 masini in trafic, nu au fost capabili sa mai si semnalizeze ori sa conduca decent. Dar la cate butoane si manete are o masina de-asta fatza de carutza traditionala, e scuzabil. Oricum, nu au prezentat pericol decat pentru notiunea de bun simt.
Ma scuzati daca v-am plictisit cu povestea mea, dar merita si ei atentie, ca doar de-asta dau reprezentatii pe centru.
|
|
|
23-04-09, 15:17
|
#5616
|
General Supervisor
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of: [Super Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [MERCEDES] [2 Roti] [ALFA ROMEO]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Trebuie apreciat că s-au mişcat la claxon, alţii nici aia nu fac, ba te mai şi înjuri cu ei vreo 10 minute că îi deranjezi
|
|
|
23-04-09, 22:17
|
#5617
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of: [VW]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Quote:
Originally Posted by dragongc
Semnalez si eu doi cocalari mici intr-o octavia verde, cu buline de incepator, care m-au amuzat pana m-au enervat. Zilele trecute, pe la 18. Traseu: Alecsandri - Razboieni - Sturdza - Centru.
Realizari:
-mers cu 20 la ora, dat din cap si zbantuit conform ritmului muzicii (probabil manele, ca nu m-am indurat sa dau muzica mea mai incet ca sa ascult salam/peste sau alte alimente manelistice) ;
-oprit ca ghiolbanu' pe mijlocul strazii in dreptul fetelor/femeilor sau oricarei fiinte cu trasaturi feminine, de la 8 la 55 de ani pentru incercari - esuate - de comunicare prin interjectii;
- pornit prompt la semnale optice si acustice ale masinii din spate, fara sa mai astepte sa fie injurat;
- zbantuit impreuna in masina, astfel incat sa o clatine, lucru care se pare ca era forma suprema de distractie pentru cele doua exemplare studiate;
-aspect general de cocalari mici si geluitzi care au prins masina lu' tata sau vecinu' si s-au excitat mergand cu 110 la ora pe E 85 din comuna lor pana la oras.
Amuzamentul a meritat sa pierd doua minute cu ei, dar enervarea a venit din faptul ca, neobisnuiti probabil cu elemente precum pietoni, intersectii, mai mult de 3 masini in trafic, nu au fost capabili sa mai si semnalizeze ori sa conduca decent. Dar la cate butoane si manete are o masina de-asta fatza de carutza traditionala, e scuzabil. Oricum, nu au prezentat pericol decat pentru notiunea de bun simt.
Ma scuzati daca v-am plictisit cu povestea mea, dar merita si ei atentie, ca doar de-asta dau reprezentatii pe centru.
|
Sunt de acord, dar si eu ma mai excit pe la 200 la ora
|
|
|
24-04-09, 00:10
|
#5618
|
|
Mercedes Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of: [VW] [NoSpeedLimit Romania Club] [MERCEDES]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Quote:
Originally Posted by Boasa
Sunt de acord, dar si eu ma mai excit pe la 200 la ora 
|
in picaj?  
|
|
|
24-04-09, 05:59
|
#5619
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of: [VW]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Quote:
Originally Posted by sageata
|
Ce sa-i faci mai sageata, stii cum e cu perioada pubertatii cand te trezesti dimineata cu steagul sus, am visat si eu frumos
|
|
|
24-04-09, 08:02
|
#5620
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2007
Posts: 623
Member of: [SEAT]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Quote:
Originally Posted by Boasa
Ce sa-i faci mai sageata, stii cum e cu perioada pubertatii cand te trezesti dimineata cu steagul sus, am visat si eu frumos 
|
pai dupa vorbele intelepte ale colegului danuuu, tre' sa fim mandri de ''steagul'' nostru, e mereu treaz inaintea noastra si gata de actiune 
|
|
|
24-04-09, 11:54
|
#5621
|
General Supervisor
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of: [Super Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [MERCEDES] [2 Roti] [ALFA ROMEO]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Tovarăşul Danuuuuuuu (7 de u, altfel nu răspunde la salut pe mess) are experienţă îndelungată de viaţă, şi o fi ştiind el mai bine cum stă treaba
|
|
|
24-04-09, 12:49
|
#5622
|
Stage 2
Join Date: Apr 2009
Posts: 51
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
bai baieti vreau sa-mi iau si eu un autoturism, dispun de 3000 E, cam putin dar macar is banii mei, nu de la tata  ...
In principiu eu imi doresc una dintre Audi A4, BMW 316,.... o oarecare masina cu motorul de 1.6 benzina sau 1.8 motorina si sa nu fie mai veche de 1995
imi puteti spune niste site'uri de unde pot gasi ceea ce caut, aici pe 4 tuning am cautat dar nu am gasit cine stie ce, va rog mult,stima
|
|
|
24-04-09, 12:53
|
#5623
|
General Supervisor
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of: [Super Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [MERCEDES] [2 Roti] [ALFA ROMEO]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
tastezi pe browserul tău: www.google.ro , în căsuţa mică de acolo din mijlocul paginii scrii "anunturi auto" şi vei găsi nenumărate site-uri.
E de preferat în perioada asta să cumperi din România, ieşi mai ieftin decât dacă ai aduce-o din Germania.
|
|
|
24-04-09, 13:43
|
#5624
|
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 2,149
Member of: [VW] [Honda]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
salutare baieti
unde pot gasi si eu niste suruburi speciale pt corectie inclinatie roata ? denumirea lor in engleza este magic camber ... http://www.monroe.com.au/products/magic-camber.html
__________________
Fiat tempra 1.6 ien aprox 110 cai (gone)
Lancia Delta II 1.8 132 hp ..(gone)
Alfa 156 1.8 ts 150 hp (great feeling, gone)
Golf III Rabbit 1.4  mic si rau..(gone )
Honda del Sol 1,6 soch vtec turbo on !!
|
|
|
24-04-09, 23:52
|
#5625
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of: [Crazy Drivers]
|
Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning
Quote:
Originally Posted by Feze
bai baieti vreau sa-mi iau si eu un autoturism, dispun de 3000 E, cam putin dar macar is banii mei, nu de la tata  ...
In principiu eu imi doresc una dintre Audi A4, BMW 316,.... o oarecare masina cu motorul de 1.6 benzina sau 1.8 motorina si sa nu fie mai veche de 1995
imi puteti spune niste site'uri de unde pot gasi ceea ce caut, aici pe 4 tuning am cautat dar nu am gasit cine stie ce, va rog mult,stima
|
iti ofer :
1 bmw seria 3 316i an fabricatie 1995 , 4 portiere , neinmatriculat , pret 2000 euro !!!
sau
1 bmw seria 3 316i compact , an fabricatie 1994 , 2 portiere, neinmatriculat ,full fara piele !!! pret 2150 euro
daca te intereseaza lasa un pm cu nr tau si discutam !
|
|
|
|
|