Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-09, 01:20   #5611
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

sa ne mai descretim fruntile...

http://www.**************/stiri/video...ero-20115.html
sageata is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 08:18   #5612
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Foarte tare, era de ceva timp pe net dar n-am avut rabdare sa-l vad
aleks is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 10:24   #5613
bc_04_aju

Stage 5
 
bc_04_aju's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 472
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Nu mai stârnesc lucrurile, Săgeată era şi el, ne minunam de figurile de "centrişti" ale unora...
Ma iar am plecat de pe centru cand era mai frumos....OFFF
bc_04_aju is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 11:48   #5614
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Dap, imediat după ce ai plecat tu s-a produs evenimentul
aleks is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 13:16   #5615
dragongc

Stage 2
 
dragongc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 57
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Semnalez si eu doi cocalari mici intr-o octavia verde, cu buline de incepator, care m-au amuzat pana m-au enervat. Zilele trecute, pe la 18. Traseu: Alecsandri - Razboieni - Sturdza - Centru.
Realizari:
-mers cu 20 la ora, dat din cap si zbantuit conform ritmului muzicii (probabil manele, ca nu m-am indurat sa dau muzica mea mai incet ca sa ascult salam/peste sau alte alimente manelistice) ;
-oprit ca ghiolbanu' pe mijlocul strazii in dreptul fetelor/femeilor sau oricarei fiinte cu trasaturi feminine, de la 8 la 55 de ani pentru incercari - esuate - de comunicare prin interjectii;
- pornit prompt la semnale optice si acustice ale masinii din spate, fara sa mai astepte sa fie injurat;
- zbantuit impreuna in masina, astfel incat sa o clatine, lucru care se pare ca era forma suprema de distractie pentru cele doua exemplare studiate;
-aspect general de cocalari mici si geluitzi care au prins masina lu' tata sau vecinu' si s-au excitat mergand cu 110 la ora pe E 85 din comuna lor pana la oras.
Amuzamentul a meritat sa pierd doua minute cu ei, dar enervarea a venit din faptul ca, neobisnuiti probabil cu elemente precum pietoni, intersectii, mai mult de 3 masini in trafic, nu au fost capabili sa mai si semnalizeze ori sa conduca decent. Dar la cate butoane si manete are o masina de-asta fatza de carutza traditionala, e scuzabil. Oricum, nu au prezentat pericol decat pentru notiunea de bun simt.
Ma scuzati daca v-am plictisit cu povestea mea, dar merita si ei atentie, ca doar de-asta dau reprezentatii pe centru.
dragongc is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 15:17   #5616
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Trebuie apreciat că s-au mişcat la claxon, alţii nici aia nu fac, ba te mai şi înjuri cu ei vreo 10 minute că îi deranjezi
aleks is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 22:17   #5617
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by dragongc View Post
Semnalez si eu doi cocalari mici intr-o octavia verde, cu buline de incepator, care m-au amuzat pana m-au enervat. Zilele trecute, pe la 18. Traseu: Alecsandri - Razboieni - Sturdza - Centru.
Realizari:
-mers cu 20 la ora, dat din cap si zbantuit conform ritmului muzicii (probabil manele, ca nu m-am indurat sa dau muzica mea mai incet ca sa ascult salam/peste sau alte alimente manelistice) ;
-oprit ca ghiolbanu' pe mijlocul strazii in dreptul fetelor/femeilor sau oricarei fiinte cu trasaturi feminine, de la 8 la 55 de ani pentru incercari - esuate - de comunicare prin interjectii;
- pornit prompt la semnale optice si acustice ale masinii din spate, fara sa mai astepte sa fie injurat;
- zbantuit impreuna in masina, astfel incat sa o clatine, lucru care se pare ca era forma suprema de distractie pentru cele doua exemplare studiate;
-aspect general de cocalari mici si geluitzi care au prins masina lu' tata sau vecinu' si s-au excitat mergand cu 110 la ora pe E 85 din comuna lor pana la oras.
Amuzamentul a meritat sa pierd doua minute cu ei, dar enervarea a venit din faptul ca, neobisnuiti probabil cu elemente precum pietoni, intersectii, mai mult de 3 masini in trafic, nu au fost capabili sa mai si semnalizeze ori sa conduca decent. Dar la cate butoane si manete are o masina de-asta fatza de carutza traditionala, e scuzabil. Oricum, nu au prezentat pericol decat pentru notiunea de bun simt.
Ma scuzati daca v-am plictisit cu povestea mea, dar merita si ei atentie, ca doar de-asta dau reprezentatii pe centru.
Sunt de acord, dar si eu ma mai excit pe la 200 la ora
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 00:10   #5618
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Boasa View Post
Sunt de acord, dar si eu ma mai excit pe la 200 la ora
in picaj?
sageata is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 05:59   #5619
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
in picaj?
Ce sa-i faci mai sageata, stii cum e cu perioada pubertatii cand te trezesti dimineata cu steagul sus, am visat si eu frumos
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 08:02   #5620
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 623
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Boasa View Post
Ce sa-i faci mai sageata, stii cum e cu perioada pubertatii cand te trezesti dimineata cu steagul sus, am visat si eu frumos
pai dupa vorbele intelepte ale colegului danuuu, tre' sa fim mandri de ''steagul'' nostru, e mereu treaz inaintea noastra si gata de actiune
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 11:54   #5621
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Tovarăşul Danuuuuuuu (7 de u, altfel nu răspunde la salut pe mess) are experienţă îndelungată de viaţă, şi o fi ştiind el mai bine cum stă treaba
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 12:49   #5622
Feze

Stage 2
 
Feze's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 51
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

bai baieti vreau sa-mi iau si eu un autoturism, dispun de 3000 E, cam putin dar macar is banii mei, nu de la tata ...
In principiu eu imi doresc una dintre Audi A4, BMW 316,.... o oarecare masina cu motorul de 1.6 benzina sau 1.8 motorina si sa nu fie mai veche de 1995

imi puteti spune niste site'uri de unde pot gasi ceea ce caut, aici pe 4 tuning am cautat dar nu am gasit cine stie ce, va rog mult,stima
Feze is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 12:53   #5623
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

tastezi pe browserul tău: www.google.ro , în căsuţa mică de acolo din mijlocul paginii scrii "anunturi auto" şi vei găsi nenumărate site-uri.
E de preferat în perioada asta să cumperi din România, ieşi mai ieftin decât dacă ai aduce-o din Germania.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 13:43   #5624
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,149
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

salutare baieti
unde pot gasi si eu niste suruburi speciale pt corectie inclinatie roata ? denumirea lor in engleza este magic camber ...http://www.monroe.com.au/products/magic-camber.html
__________________
Fiat tempra 1.6 ien aprox 110 cai (gone)
Lancia Delta II 1.8 132 hp ..(gone)
Alfa 156 1.8 ts 150 hp (great feeling, gone)
Golf III Rabbit 1.4 mic si rau..(gone )
Honda del Sol 1,6 soch vtec turbo on !!
markizu is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 23:52   #5625
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Feze View Post
bai baieti vreau sa-mi iau si eu un autoturism, dispun de 3000 E, cam putin dar macar is banii mei, nu de la tata ...
In principiu eu imi doresc una dintre Audi A4, BMW 316,.... o oarecare masina cu motorul de 1.6 benzina sau 1.8 motorina si sa nu fie mai veche de 1995

imi puteti spune niste site'uri de unde pot gasi ceea ce caut, aici pe 4 tuning am cautat dar nu am gasit cine stie ce, va rog mult,stima
iti ofer :

1 bmw seria 3 316i an fabricatie 1995 , 4 portiere , neinmatriculat , pret 2000 euro !!!
sau
1 bmw seria 3 316i compact , an fabricatie 1994 , 2 portiere, neinmatriculat ,full fara piele !!! pret 2150 euro

daca te intereseaza lasa un pm cu nr tau si discutam !
Al3xxx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -