Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-05, 01:27   #61
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default

super frumoase .....dar 2000 de euroi....
pei pt capota tot ma ajunge 5-600.mai bine ii fac un perlat sa moara cine s-o uita in certificat la culoare.
__________________

~~~~~~~~~ F o r d C a p r i ~~~~~~~~~
don't just get older...they just get faster
codrin44 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-05, 10:08   #62
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

codrin, sfatul meu, mai asteapta, asta doar dak n-ai mostenit-o pe matusa miliardara din america...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-06-05, 14:15   #63
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re:

VIND JBL-eu GTI 15 14 MILIOANE SI STATIE CLASA D DE 1600 W PE 1 OHM.
VIND BANCHETA SPATE COMPLETA ,PIELE NEAGRA PT BMW E 36.(6 MILIOANE)
SPONSORIZARILE SUNT BINE VINETE!!
E FOAME DE BANI BAIETI
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 09:11   #64
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

Legalele de la Iasi

Dimineatza ora 10.00-lumea vine la aeroport, cu masina sau pe jos..
Care intarzie,care vine mai devreme,care mai decare mai somnoros si amarat,dar totzi cu gandul la ce se va intampla pe Aeroport!Se faceau planuri,strategii,ne gandeam:cu cine ma dau,castig,cine vine...ce se va intampla,cum va fi organizarea???
Cei care eram cu masinile ajungem repede ne inscriem si hop pe Aeroport!Incepuse deja sesiunea de libere: MOTOARE!Lumea era deja adunata si se holba de zor la ei.Masinile in schimb se pregateau pe sesiunea lor de libere.Repede ne cautam concurentzii si ne dam.Care mai de care mai bun,ca el e mai bun,ca masina are nu stiu ce herghelie de cai!
Iulian--->Opel Astra C 100 CP
Alin--->BMW seria 3 130 CP
Alexander--->Subaru Impreza(preparata de el) 220 CP + modificarile suplimentare
Cristi--->Mitz. Colt 100 CP
George--->Daewo Cielo 85 CP
Oby--->Fiat Barcheta 130 CP
Silviu--->Toyota Avensis 120 CP
George--->Opel Vectra B 120 CP
Edi--->VW Corrado 160 CP
SFW---> Audi A4 3000 cmc V6 220 CP


In final pe la ora 14.00 oraganizatorii au anuntzat si grupele,dar inainte de aceasta a fost o demonstratzie aviatica(2-3 mici avioane ce zburau la joasa inaltzime) si chiar 2 parasutisti si`au aratat talentu(Iasul e pe primult loc la asa ceva)!
Grupa A a fost ca deobicei lenta,a fost castigata de o Solentza ce a concurat impotriva unor masini straine de mare clasa(Peugeot 206,Cielo,Astra hatchback,si Astra sedan castigatoarea de pe 15 mai la grupa A)!Felicitari!
La grupa B s-a impus o Mazda 323 de 82 CP iar la grupa C s-a impus un Golf de 110 CP(cu toate ca lumea zice ca are mai multzi cai putere,avand o super chiuloasa de 16 si o super cutie amandoua pregatite in Germania,defapt masina toata era acolo preparata).
La grupa D de 110-130 CP s-a impus Oby cu un Fiat Barcheta de 130 CP, dupa care a fost avansat in grupa E si aici a invins masina cu masina ajungand astfel in finala
In final Oby a fost lansat si la grupa F(peste 160 CP) unde sansele i-au fost mici deoarece a avut concurentzi 4 masini de mare clasa: Audi A4 Quatro V6 3.o l de 220 CP,o Mazda RX8,un Opel Calibra si bineinteles Alexander cu Subaru Impreza!!!Aici grupa a fost mica,dar spectaculoasa,Impreza a batut singura masina care a avut curajul sa se aseze la linia de start cu ea - SFW - ul , castigand astfel grupa.
Dupa grupe a mai urmat ultima runda de STREET FIGHT unde fiecare provoca la o liniutza pe cine dorea.Si aici a fost spectacol, Subaru s-a luptat cu motoarele existente,dar logic nu prea a avut sanse mari.

Premiile au fost simbolice,dar au fost!!!
Pentru cei ce au fost la legale la Iasi sa reprezinte Bacaul: R E S P E C T:
SFW care a facut spectacol total, taxi-ul alb de la CCB, care a dat fum la multe masini cu fite si care a fost descalificat in grupe de un start ce putin suspect dat de organizatori...,silviu cu peugeot 206 (tun-ul) care a fost in centrul atentiei publicului ( si a animatoarelor sinceri sa fim ) cu masina sa, sil_view cu toyota avensis care a participat si a scos din carti masini cu fite ,cristi_407 cu peugeot-ul visiniu, cu care nu am mai apucat sa fac o liniuta din pacate , nu in ultimul rand motocicletele de la bacau, care au facut un show nebun si toti ceilalti pe care i-am omis aici ( scuze ) si si-au pus masina la linia de start... inca odata 10 x respect!
(p.s.: o parte din comentariu este preluat de pe site-ul nsl, ca si pozele )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	animatoare_si_motoare_269.jpg
Views:	237
Size:	75.6 KB
ID:	29649   Click image for larger version

Name:	sil_view_184.jpg
Views:	235
Size:	511.0 KB
ID:	29650   Click image for larger version

Name:	silviu_222.jpg
Views:	273
Size:	64.0 KB
ID:	29651  

aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 10:09   #65
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Aleks .. te rog nu mai scrie ca Impreza aia avea 220 de cai ... scrie macar ca avea 220 de cai + tuning ... k nu avea ala doar 220 avea vreo 300 cu tot cu nitro.
Si impreza nu a batut masina cu masina ... m-a batut doar cu mine pt ca nici o masina nu a vrut sa se dea cu ea .... pt ca ... vezi mai sus ... si m-am dat eu pana la urma in finala.


Multumesc pt cuvinte da n-am facut eu spectacol total ci nu stiau aia sa-i dea.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 10:30   #66
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Multumesc pt cuvinte da n-am facut eu spectacol total ci nu stiau aia sa-i dea.
ia spune-mi daca te multumeste asa
eu raman la parerea ca ai facut spectacol, tinand cont ca ai plecat in fata unui porsche, cel putin ai avut start adevarat chiar daca el are mai multi cai
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 10:39   #67
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Mai bine asa
SFW is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 11:22   #68
darcu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 80
Default

Quote:
La grupa D de 110-130 CP s-a impus Oby cu un Fiat Barcheta de 130 CP, dupa care a fost avansat in grupa E si aici l-a invins pe SFW, singurul care a avut \"sange\" sa se aseze la start cu ea,ajungand astfel in finala
poate am facut io insolatie da nu tin minte sa-l fi batut pe SFW asta cu barchetta ....
darcu is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 12:20   #69
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

??????
Chiar??

sincer nu prea cred ca reuseste fiatul ala sa ma faca.
Parerea mea.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 14:08   #70
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
??????
Chiar??

Poate pe sil-view ... sincer nu prea cred ca reuseste fiatul ala sa ma faca.
Parerea mea.
Quote:
Originally Posted by \"darcu\"
Quote:
La grupa D de 110-130 CP s-a impus Oby cu un Fiat Barcheta de 130 CP, dupa care a fost avansat in grupa E si aici l-a invins pe SFW, singurul care a avut \"sange\" sa se aseze la start cu ea,ajungand astfel in finala
poate am facut io insolatie da nu tin minte sa-l fi batut pe SFW asta cu barchetta ....
scuzele mele, este vina mea, am modificat postul si am sters trei randuri mai sus, rezultand eroarea pe care mi-ati semnalat-o voi.
Am corectat, mea culpa
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 18:11   #71
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default

man...ce frumos,eu am avut emotii numa cat am citit ce s-a intamplat
si m-am reambitionat sa termin masina,asa,cu 84kw...
codrin44 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 18:24   #72
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"codrin44\"
man...ce frumos,eu am avut emotii numa cat am citit ce s-a intamplat
si m-am reambitionat sa termin masina,asa,cu 84kw...
codrin au fost masini si cu mai putin de jumatate din \"chilovatzii\" tai asa ca stai linistit...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 18:30   #73
83SOF

Stage 4
 
83SOF's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 277
Default

felicitari lui SFW si celorlalti soferi care au reprezentat Bacaul, dupa relatarea lui aleks s-ar parea ca am dat clasa.
sunt si eu de parere ca atata timp cat vorbim despre o cursa legala, nu are rost sa-ti ascunzi adevarata valoare a masinii, asa ca cel cu impreza a gresit.
@codrin44, nu mi-ai raspuns referitor la motorul tau, da-mi un VIN.
__________________
Triumph Speed Four
Pontiac Grand Prix V6
Ford Thunderbird V8
83SOF is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 22:39   #74
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Na ca ma laud si eu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sa405850_255.jpg
Views:	263
Size:	167.9 KB
ID:	29761   Click image for larger version

Name:	dsc05759_709.jpg
Views:	200
Size:	126.5 KB
ID:	29762   Click image for larger version

Name:	sa405813_257.jpg
Views:	231
Size:	159.8 KB
ID:	29763  

SFW is offline   Reply With Quote
Old 06-06-05, 22:49   #75
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

In prima poza este intradevar un porsche carrera ... de cam 300 de cai ... si nu, nu m-a lasat cum spuneau unii ... oricum ... m-a ajuns de fiecare data (3 ori) prima data a fost foarte strans .... il vedeam in oglinda cum vine cum vine ... ma rugam sa vina finish-ul si ... cred ca m-a facut cam la juma de masina ... nu stiu exact poate au filmat cei de la 4tuning ... avea cutie hidramata asa ca pleca mai greu ... dar cand pleca


Asa .. poza 2 ... mazda rx8 ... 231 cp .. proprietarul spunea ca are 245 ... dar din cate stiu eu aia e varianta americana ... a plecat acasa dupa libere .... a 2 oara cand m-am dat cu el am bagat prost a 3 ... dar degeaba.
A mai fost un rx8 rosu tot de 231 cp.... l-am facut de 3 ori numai ca de 2 ori uitase sa scoata dsg-ul si odata a bagat rau intr-o viteza ... oricum era in spatele meu cand a facut asta ... dar avea sanse ... pe hartie ar trebui sa ma faca.


Ultima poza ... calibra ... proprietarul spunea de 190 cp ... cred ca mai avea ceva ... oricum inca putin si ma ajungea (recunosc). poate nu am fost atent la schimbat ... ca ma uitam mai mult in oglinda decat inainte
SFW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -