Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-10, 01:29   #6571
Cosminel HAD

Stage 4
 
Cosminel HAD's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 254
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

In aceasta seara in narcisa la intersectie cu Biserica Sf Dumitru era plin de apa peste tot masinile abia mai puteai sa circule pe strada , au ramas si cativa in mijlocul strazii in apa cu masinile. In celelalte parti a orasului cum a fost ?
__________________
Acelasi ca intotdeauna, mereu putin altfel.

Actuala. https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post5534459


Fosta. https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ema-bacau.html
Cosminel HAD is offline   Reply With Quote
Old 27-07-10, 01:38   #6572
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Eu m-am dus de la Mărgineni la Bălcescu, mi-am blestemat zilele...
Eram sub apă efectiv, în unele zone nici nu mai era ploaie, mergeam pe sub apă.
Şi pe la Metro, o grindină măruntă m-a însoţit vreun km...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-07-10, 08:57   #6573
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

nasol cu ploaia de aseara cartierul cfr plin de apa Caddy-ul nostru a fost mutat 4 metri
la munca aveam apa am scos 7 galeti ...
la cleja unele zone sunt pline de apa case inundate ...
__________________
Fiat tempra 1.6 ien aprox 110 cai (gone)
Lancia Delta II 1.8 132 hp ..(gone)
Alfa 156 1.8 ts 150 hp (great feeling, gone)
Golf III Rabbit 1.4 mic si rau..(gone )
Honda del Sol 1,6 soch vtec turbo on !!
markizu is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 16:30   #6574
Xteam
2 Roti

Stage 4
 
Xteam's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 250
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Are cineva de vanzare prin Bacau o casca cross(preferabil,dar merg si cele integrale) in maxim 100 RON?Stima!
Xteam is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 10:21   #6575
Mihaitarazvan

Stage 3
 
Mihaitarazvan's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 97
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Prin margineni am inteles ca apa era pana al acoperisul caselor...

Last edited by Mihaitarazvan; 03-08-10 at 10:25.
Mihaitarazvan is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 10:22   #6576
Mihaitarazvan

Stage 3
 
Mihaitarazvan's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 97
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Un sfat de inceput...Salut ma numesc Mihai am abia 17 ani si peste cateva luni voi da si eu de permis...sunt pasionat de masini cam de cand ma stiu.
Cred ca pasiunea asta o am de la tata care e sofer de peste 20 de ani si de cand il stiu nu a facut nimic altceva decat sa conduca,si altele...aaa...sunt din Comanesti...am si eu o intrebare...Ce masina zice-ti sa imi iau asa de inceput...cam pana in 2000 de euro ca nu am chef sa rup un stapl cu una de 4-5000...drept sa va zic imi plac masinile puternice cu motor mare si ceva caii...si de aceea, cred ca un Hynday coupe 2.0 16v ar merge la inceput de drum...as vrea sa da-ti si voi niste pareri...m-am gandit si la dacie, ca stiti cum se zice..."Cine se invata pe dacie e sofer"...dar stiti cum e anturajul din zilele astea,care mai de care baiat de bani gata, se trezeste si mai comenteaza in gen:"Ia uite-l si pe asta cu ce parci de dacie umbla"...sau..."A luat si asta permisul si vrea sa se plimbe pe bulevardul cu masini tari"...sau chestii de genu...asa ca un hyundai mi se pare OK...Va multumesc de atentie si astept pareri...DRUMURI BUNE FARA EVENIMENTE NEPLACUTE,GROPI,VACI,CAINI,PISICI,CAII etc...aaa...si scuze pentru unele greseli in ortografie...
Mihaitarazvan is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 11:21   #6577
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Nu stiu daca gasesti Coupe la banii aia..Un golf 3, sau o corsa mica si cu vreo 90 de cp..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 15:06   #6578
Mihaitarazvan

Stage 3
 
Mihaitarazvan's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 97
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Nu stiu daca gasesti Coupe la banii aia..Un golf 3, sau o corsa mica si cu vreo 90 de cp..
Tocmai pe 4tuning am gasit la 1800 de euro de prin 88'-89',neinmatriculate...multumesc pentru sfatul tau...o sa tin cont de multe sfaturi
Mihaitarazvan is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 15:31   #6579
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Mihaitarazvan View Post
Tocmai pe 4tuning am gasit la 1800 de euro de prin 88'-89',neinmatriculate...multumesc pentru sfatul tau...o sa tin cont de multe sfaturi
Si stii cat te costa inmatricularea?
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 18:11   #6580
Mihaitarazvan

Stage 3
 
Mihaitarazvan's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 97
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Din cate m-am interesat pana in 1000 de euro daca imi scoate euro 3...si daca mai e si motor de 1.6cmc...eu am zis de 2.0 cmc ca mi-ar place...oricum mai ramane de vazut
Mihaitarazvan is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 18:18   #6581
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Mihaitarazvan View Post
Un sfat de inceput...Salut ma numesc Mihai am abia 17 ani si peste cateva luni voi da si eu de permis...sunt pasionat de masini cam de cand ma stiu.
Cred ca pasiunea asta o am de la tata care e sofer de peste 20 de ani si de cand il stiu nu a facut nimic altceva decat sa conduca,si altele...aaa...sunt din Comanesti...am si eu o intrebare...Ce masina zice-ti sa imi iau asa de inceput...cam pana in 2000 de euro ca nu am chef sa rup un stapl cu una de 4-5000...drept sa va zic imi plac masinile puternice cu motor mare si ceva caii...si de aceea, cred ca un Hynday coupe 2.0 16v ar merge la inceput de drum...as vrea sa da-ti si voi niste pareri...m-am gandit si la dacie, ca stiti cum se zice..."Cine se invata pe dacie e sofer"...dar stiti cum e anturajul din zilele astea,care mai de care baiat de bani gata, se trezeste si mai comenteaza in gen:"Ia uite-l si pe asta cu ce parci de dacie umbla"...sau..."A luat si asta permisul si vrea sa se plimbe pe bulevardul cu masini tari"...sau chestii de genu...asa ca un hyundai mi se pare OK...Va multumesc de atentie si astept pareri...DRUMURI BUNE FARA EVENIMENTE NEPLACUTE,GROPI,VACI,CAINI,PISICI,CAII etc...aaa...si scuze pentru unele greseli in ortografie...
Salut am eu un seat ibiza din 1995 inmatriculat de 4 luni adus din Germania .... cu geamuri eletrice trapa, abs, suspensie sport jante geamuri negre mp3 lg si boxe motor de 1.6 si 90 cp la 1590 E rapid.... http://seat.anunturi-auto.4tuning.ro...6-9575870.html
__________________

Cand ai una ,n-ai nici una ... cand ai multe-ai de-abia una ! asta-i aplicata in toate !

Se poate oare " OMEGA TURBO" ?
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 08:55   #6582
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Mihaitarazvan View Post
Din cate m-am interesat pana in 1000 de euro daca imi scoate euro 3...si daca mai e si motor de 1.6cmc...eu am zis de 2.0 cmc ca mi-ar place...oricum mai ramane de vazut
daca ai 17 ani de ce la tine la profil scrie 18?
cum crezi tu ca o masina din 88-89 ar putea fi euro 3? nu stiu daca o scoate euro 1 macar. nici din 98-99 nu sunt euro 3. asa ca slabe sanse sa fie doar atat taxa de inmatriculare.
__________________
ex car - e46
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
0751.08.34.33/0769.18.26.99 pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro
www.parbrizeonline.ro
Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 09:36   #6583
Mihaitarazvan

Stage 3
 
Mihaitarazvan's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 97
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by JUPAN_EMY View Post
Salut am eu un seat ibiza din 1995 inmatriculat de 4 luni adus din Germania .... cu geamuri eletrice trapa, abs, suspensie sport jante geamuri negre mp3 lg si boxe motor de 1.6 si 90 cp la 1590 E rapid.... http://seat.anunturi-auto.4tuning.ro...6-9575870.html
Am vazut seat-ul,e chiar frumos:X...doar ca imi plac masinile mai mari dar seat-ul m-ar tenta...multumesc de sfat...

Bmw_Rulllzzz...pai daca pune-am 17 ma gandeam ca am ceva restrictii pe site...venind vorba de taxele de inscris...ma bazez pe noroc...am intrebat cativa care au trecut prin asa ceva si li s-a scos euro3...au zis cu cat e masina mai veche euro scade...de exemplu...90-91 se poate scoate non-euro
Mihaitarazvan is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 09:53   #6584
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by Mihaitarazvan View Post
Am vazut seat-ul,e chiar frumos:X...doar ca imi plac masinile mai mari dar seat-ul m-ar tenta...multumesc de sfat...

Bmw_Rulllzzz...pai daca pune-am 17 ma gandeam ca am ceva restrictii pe site...venind vorba de taxele de inscris...ma bazez pe noroc...am intrebat cativa care au trecut prin asa ceva si li s-a scos euro3...au zis cu cat e masina mai veche euro scade...de exemplu...90-91 se poate scoate non-euro
Da,daca pui 17 la varsta ai restrctii pe site ,asta e un site ce contine filme xxx si minori nu au ce cauta aici
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 10:28   #6585
Mihaitarazvan

Stage 3
 
Mihaitarazvan's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 97
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Da,daca pui 17 la varsta ai restrctii pe site ,asta e un site ce contine filme xxx si minori nu au ce cauta aici
nu la asta ma refeream))))))))...oricum eram sigur ca o sa zicea cineva asta:P...ma refeream si eu ca nu ma mai ia nimeni in seama:P...eh...asta e o sa schimb:P
Mihaitarazvan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -