Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Talcioc

Talcioc Vand, cumpar, inchiriez, cedez, imprumut, schimb orice nu are legatura cu domeniul auto

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-06, 17:09   #1
kano

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 68
Default Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

Ferma de capre particulara livreaza la domiciliul clientului lapte integral de capra la pretul de 2,5 RON / Litru. Mod de ambalare PET de 5L. Termen de garantie 5 zile la 8oC – 10oC.Comanda se onoreaza in termen de 2 zile la adresa si orele mentionate de client.
Branza - 10 ROn / kg Calitate garantata.

Compozitia laptelui: - Grasime 3,5 – 3,9%, Proteine 3 – 4,6% (lecitina care are un rol important in procesul de invatare si memorare la om – 0,037%), Lactoza 3,8 – 5%, Substante minerale 0,7 – 0,9% (Ca,P,Mg,Na,K si vitaminele A,D,B si C)
De retinut: laptele de capra este apropiat de laptele uman si poate fi consumat si in forma cruda. Are propietati antianemice, antihemoragice, antirahitice si confera rezistenta la infectii. Este recomandat in special pentru bolnavii de Cancer si TBC.
Relatii si comenzi la tel: 0722.723.121 ; 0720.537.524
kano is offline   Reply With Quote
Old 26-10-06, 00:29   #2
kano

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 68
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

maine urmeaza si niste poze. Oricum se apropie 95% de norme europene. E singura ferma de capre din romania care are sala de muls ! maine vin pozele. Daca doriti va rog sunati la nr de tel sau id de mess kano_shaggy
kano is offline   Reply With Quote
Old 27-10-06, 15:10   #3
kano

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 68
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

http://www.99poze.ro/Ferma_capre/
am incercat cu url nu am reusit
sper sa va placa

Last edited by kano; 27-10-06 at 15:12.
kano is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 15:29   #4
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

sincer iti urez succes, e o kestie inedita, bravo voua
aleks is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 00:17   #5
kano

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 68
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

Va astept cu comenzi la nr de tel
kano is offline   Reply With Quote
Old 04-11-06, 08:46   #6
Lucyfer

Stage 4
 
Lucyfer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 227
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

Ptr. cei care nu stiu e cel mai sanatos laptele de capra (cine poa sa`l bea ca are un gust altfel) cunosc pe cineva care a mai trait vreo patru ani chu ajut. laptelui de capra
__________________
De vanzare Nubira breack an f. 2000 ... 0743048973


Viteza ucide !!
Lucyfer is offline   Reply With Quote
Old 10-11-06, 23:18   #7
kano

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 68
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

Stiu ca e mult dar este interesant !!

"Chiar dacă sînt mai puţin agreate de crescătorii de animale, pentru că sînt neastîmpărate şi stricătoare, caprele sînt totuşi bune la ceva. Laptele de capră, foarte gras şi hrănitor, este considerat un leac cu acţiune lentă dar sigură pentru multe suferinţe.
Se dovedeşte eficient pentru că fortifică organismul şi întăreşte imunitatea naturală în bolile însoţite de anemie, lipsa poftei de mîncare şi stări depresive: TBC (în special cu localizare pulmonară), anemii, dezechilibre hormonale cu pierdere în greutate, cancere în forme incipiente, convalescenţe, afecţiuni paratiroidiene care generează spasmofilii rebele la tratamente clasice, atrofii musculare, astenie de primăvară.
În astfel de suferinţe, laptele de capră nu acţionează neapărat ca un medicament şi nu poate duce singur la vindecare dar reuşeşte să înlăture slăbiciunea, să redea vigoarea şi optimismul şi să ajute organismul să lupte cu boala. Administrarea preventivă îi face pe cei bolnăvicioşi din fire să devină mai rezistenţi la virozele de sezon sau să suporte mai uşor eventualele îmbolnăviri contagioase, îi fereşte pe adolescenţi de prea mult zbucium fizic şi psihic în "criza" vîrstei lor şi îi ajută pe copiii distrofici să se dezvolte normal.
Pentru că are un conţinut ridicat de grăsimi, laptele de capră nu se administrează fără avizul medicului persoanelor cărora alimentele grase le dăunează (obezi, hipertensivi, persoane cu probleme hepatice). Persoanele cu afecţiuni pulmonare sau cei care au renunţat la fumat, dacă nu au astfel de restricţii, pot consuma un litru zilnic, nediluat, timp de minim 14 zile.
În scop curativ şi preventiv, cura cu lapte de capră fiert durează între 14-90 zile, cîte 2-3 căni zilnic. Pentru copii, laptele de capră se diluează cu lapte de vacă, iar pentru adulţii predispuşi la diaree sau cu ficat sensibil, în prima săptămînă din cură se administrează amestecat în părţi egale cu lapte de vacă. Gustul specific, care nu este pe placul oricui, poate fi îmbunătăţit cu miere de albine. După primele 14 zile, rezultatele sînt vizibile: reapare culoarea în obraji, dispare oboseala şi depresia, creşte rezistenţa la efort, apare creşterea în greutate şi o stare generală mai bună"
kano is offline   Reply With Quote
Old 16-11-06, 10:40   #8
kano

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 68
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

Recomand celor care vor sa comande lapte sa ia si 1 kg de branza, nu vor regreta!
kano is offline   Reply With Quote
Old 20-11-06, 13:33   #9
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

ia spune-mi... puteti livra si in alte parti decat bucurestiul?
si care e minimul pe care il trimiteti?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 22-11-06, 08:44   #10
kano

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 68
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

Daca este pentru Bacau, pana in Bacau sunt 290 km,nu? pana in Buc. am 70 km. eu trebuie intr-un fel ca distanta asta sa o acopar adica benzina;masina consuma 7.5%. Nu cred ca vine foarte rentabil. In rest comanda sa fie cat ai nevoie.Ar fi mai bine sa gasesti mai multe persoane interesate.
Initial era valabil numai pt bucuresti dar nu imi este lene sa vin pana la bacau daca se acopera benzina.
kano is offline   Reply With Quote
Old 25-11-06, 01:20   #11
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

ok, am sa ma gandesc la o varianta, si cand am pe cineva in zona la voi ( de unde sunteti apropo? ) am sa ii dau banii sa ia direct de la voi...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 25-11-06, 10:07   #12
kano

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 68
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

pai ferma este in judetul teleorman : din Draganesti Vlasca la rascruce faci dreapta (cum te duci spre Alexandria) si mergi 7 km spre Comuna Toporu.Ferma este in comuna corea. Daca ajungi tu sau cineva pe acolo poate sa intrebe ca stie toata lumea.
In fiecare miercuri se fac livrari in Bucuresti, la domiciliu.Te astept cu cea mai mare placere.
kano is offline   Reply With Quote
Old 27-11-06, 10:58   #13
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

multumesc de informatii, keep in touch
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-11-06, 12:12   #14
kano

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 68
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

De saptamana viitoare va intra o oferta.La 3 bidoane comandate primesti unul gratis. Poate va va starni interesul.
kano is offline   Reply With Quote
Old 30-11-06, 16:06   #15
kano

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 68
Default Re: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

Nu bea nimeni lapte pe aici ? Nici branza nu mancati ?
kano is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -