Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Talcioc

Talcioc Vand, cumpar, inchiriez, cedez, imprumut, schimb orice nu are legatura cu domeniul auto

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-09, 21:18   #16
mirelastancev

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 27
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

nu stiu daca mi se permite ....

tel. 0740.933302 sau email mirelastancev@gmail.com
mirelastancev is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 15:17   #17
oz__

Stage 2
 
oz__'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 35
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

copilel@yahoo.com,,poti sa ti iei banii inapoi chiar de ai vandut masina
oz__ is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 21:24   #18
mirelastancev

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 27
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

Unele din cele mai recente sentinte :

- pentru inmatriculare FARA PLATA TAXEI :

http://portal.just.ro/InstantaDosar....AwMDAwMzAxNjU*

- pentru restituire TAXA DE POLUARE

http://portal.just.ro/InstantaDosar....AwMDAwMjkyMjI*
mirelastancev is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 23:08   #19
mirelastancev

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 27
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

Se recupereaza taxa de poluare si in cazul autovehiculelor instrainate/vandute .
mirelastancev is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 20:14   #20
mirelastancev

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 27
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

Inmatriculare fara plata taxei de poluare . 0740.933302
mirelastancev is offline   Reply With Quote
Old 17-01-10, 10:42   #21
mirelastancev

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 27
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

actiuni la nivel national
mirelastancev is offline   Reply With Quote
Old 06-02-10, 21:36   #22
mirelastancev

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 27
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

up up up
mirelastancev is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 00:28   #23
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

un feedback de la cineva ?


am sunat la acel numar si mi s-a spus ca nu are timp sa ne intalnim sa stam de vorba , sa ii trimit copii dupa acte ....
dubioasa treaba...
__________________
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 09:30   #24
carlton

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

am inceput sa lucrez si eu cu ei pentru inmatricularea unei masini dupa ce au castigat pentru un prieten , vezi link

http://portal.just.ro/InstantaDosar....AwMDAwMjIyNTE*

eu am inceput colaborarea f.ok; le-am trimis copii dupa documente , mi-au retrimis sa semnez si au fost f. prompti . nu mi s-a parut nimic dubios din colaborarea/discutia cu ei ; la inceput aveam putine dubii dar cand am vazut si sentinta mi-am dat seama ca stiu ce fac/ si ce sa faca .

tu esti suparat ca nu vin sa se intalneasca cu tine ? Ei sunt din Galati si tu esti din Valcea . Trebuie sa merite . Sau cautati pe cineva de la tine ; din ce stiu eu nu sunt foarte multi in tara care obtin sentinta asta ; asa ca prefer sa merg cu cei care stiu ce au de facut decat cu altii care experimenteaza ceva .

sa ai bafta .
carlton is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 11:21   #25
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

Quote:
tu esti suparat ca nu vin sa se intalneasca cu tine ? Ei sunt din Galati si tu esti din Valcea . Trebuie sa merite .
Nu e vorba de asta !!!
I-am zis la telefon ca vin oriunde in tara sa ne intalnim sa stam de vorba ....

am de recuperat taxa de la un BMW 730D 2001 si nu vreau sa platesc taxa la un BMW 525i 2004 si la un Opel Astra , crezi ca nu se merita ?

De asta vreau sa stiu si eu daca a mai lucrat cineva de aici cu ei si cum au procedat!

Quote:

din ce stiu eu nu sunt foarte multi in tara care obtin sentinta asta ; asa ca prefer sa merg cu cei care stiu ce au de facut decat cu altii care experimenteaza ceva .
de acord cu tine!
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 11:42   #26
duesenberg

Stage 5
 
duesenberg's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,592
Member of:
[MERCEDES]
[Old School Cars]
Thumbs up Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

Am inmatriculat de 6 zile un VW Golf din anul 2006 pentru care am achitat la Circa Financiara in Bucuresti, suma de 32.000.000. de lei (740 Euro).Care este suma solicitata de catre Dvs. pentru recuperarea integrala a taxei,( actele necesare pentru demararea procesului) si platibila CAND ??? Multumesc anticipat pentru un raspuns detaliat !!!
duesenberg is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 12:33   #27
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

daca sunt din craiova , poti sa ma ajuti ?
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 14:43   #28
mirelastancev

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 27
Angry Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

Attn : IONUT-GBP

Persoana cu care ati avut discutia nu a confirmat ca ati precizat ca aveti disponibilitatea sa va deplasati oriunde in tara sa va intalniti . Cu siguranta daca mentionati acest fapt va invita in localitatile apropiate de Valcea sa aveti o discutie fata in fata, daca doriti acest lucru . In acest sens putea sa va invite la Craiova, unde avem procese fapt care l-a mentionat si v-a si invitat acolo; putea sa va invite la Bucuresti, Brasov, Ploiesti, Pitesti, dar nu v-ati exprimat disponibilitatea de deplasare .

Ne pare rau daca in timpul convorbirii telefonice de care ati beneficiat, nu ati reusit sa va exprimati concret pozitia si problema. Tocmai de aceea am stabilit ca cei care doresc sa colaboreze cu noi sa ne transmita in copie documentele , spre studiu si ulterior putem dezvolta subiectul doar pentru a ne usura reciproc munca si costurile . Daca dvostra doriti sa ne intalnim, va rog sa va exprimati disponibilitatea pentru o intanire in Galati si va primim cu placere .

In conditiile in care sunt intre 8-13 procese pe zi si poate in localitati diferite, cand avem zeci de intalniri , pe zi , cu clientii, nu avem posibilitatea sa va ,, retinem " mai mult de doua-cinci minute pe telefon . Pe linga adevaratii clientii care chiar au ce recupera sau au ce inmatricula , mai o avem si o serie numeroasa de avocati sau juristi care se erijeaza in potentiali clienti si solicita diferite informatii in ce priveste derularea actiunii . Spuneti mersi ca vi s-a acordat posibilitatea sa trimiteti documentele spre analiza .

Vedeti foarte bine ca va demostram capacitatea noastra de recuperare sau inmatriculare prin cele mai clare dovezi care se pot vizualiza pe site-ul Ministerului Justitiei.

Va dorim succes .
mirelastancev is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 14:48   #29
mirelastancev

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 27
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

Doresc sa fac o precizare foarte importanta, de care va rog sa tineti cont .

Noi nu facem aranjamente sa va recuperati banii sau sa inmatriculati masina fara plata taxei . Va castigam un drept sau va repunem in drepturi , in instanta .

Sunt cazuri pe care le castigam sau le pierdem . Totul ramane la aprecierea instantei, care este diferita de la zona la zona .

Multumesc de intelegere .
mirelastancev is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 02:58   #30
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Recuperare taxa de poluare/mediu

Acesta este topic in care se vand servicii (altele decat cele din domeniul auto,ce au subsectiune dedicata),morala tagmei avocatesti sau regulamentele baroului nu privesc userii 4tuning,atata timp cat actiunea topicului nu incalca constitutia tarii,va rog ca orice plangeri sa le faci pe sectiunea dedicata si NU pe acest topic de bazar.Orice post offtopic va fi sanctionat.
Va rog sa ganditi cu capul inainte de a scrie/actiona.
Multumesc,
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -