Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Talcioc

Talcioc Vand, cumpar, inchiriez, cedez, imprumut, schimb orice nu are legatura cu domeniul auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-04-09, 00:17   #1
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

Dacă aţi avut probleme cu vânzători / cumpărători neserioşi, dacă marfa primită n-a fost ceea ce aţi comandat, sau dacă aţi avut orice altă problemă legată de vânzarea / cumpărarea a diverse produse, semnalaţi problema şi aici, pentru ca posibilii ţepari să fie cunoscuţi şi de viitorii posibili clienţi.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 05-04-09, 00:21   #2
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

Recomand cu incredere pe Al3xxx , eu am luat 3 ceasuri, calitate nota 20, unul era zgariat si nu functioneaza si unul ramane in urma si la prima purtare i-a zburat un telescop, ca sa nu mai zic ca l-am anuntat in ziua in care le-am primit si mi-a spus ca o sa imi trimita altul, iar dupa mai bine de 2 saptamani in care am incercat sa il contactez intra fratele lui pe mess si imi spune ca sunt ,,prost'' si sunt singurul care a patit asa ceva, probabil ca sunt ,,prost'' ca am luat de la el, deci cumparati cu incredere
m_power87 is offline  
Old 05-04-09, 00:40   #3
Rares_CRM
Design Team Member

Stage 5
 
Rares_CRM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,524
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[VW]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

m_power87, poate fratele lui zice bine... am cumparat si eu de la Al3xxx ceasuri, de 2 ori am comandat de la el, si in ambele cazuri tranzactia s-a incheiat cu succes. Ceasurile functioneaza foarte bine si acum, e adevarat ca, cam intra prafu in ele, dar le poti desface sa le cureti, si avand in vedere ca sunt replici, nu prea ai de ce sa te plangi. Dai 50 lei pe un ceas, nu 7000 de lei.
__________________

Last edited by Rares_CRM; 05-04-09 at 00:42.
Rares_CRM is offline  
Old 05-04-09, 12:06   #4
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

Quote:
Originally Posted by Rares_CRM View Post
m_power87, poate fratele lui zice bine... am cumparat si eu de la Al3xxx ceasuri, de 2 ori am comandat de la el, si in ambele cazuri tranzactia s-a incheiat cu succes. Ceasurile functioneaza foarte bine si acum, e adevarat ca, cam intra prafu in ele, dar le poti desface sa le cureti, si avand in vedere ca sunt replici, nu prea ai de ce sa te plangi. Dai 50 lei pe un ceas, nu 7000 de lei.
Stiu ca sunt replici, ideea este ca si replicile ar trebui sa functioneze nu? si daca se promite un lucru si anume ca ceasurile vor fi schimbate sa se si intample nu sa fiu ignorat
m_power87 is offline  
Old 05-04-09, 17:49   #5
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

chiar ma amuzi sa stii )

tu ai impresia ca eu stau in 3 ceasuri ? sau mai bine zis 1 ?

Fratele meu a folosit cuvantul prost in alt context , pt ca am citit si eu ce ati discutat pe mess , si te-a facut in felul asta pentru ca tu ai inceput cu fraier si chestii de astea si in al 2 lea rand tu nu stii sa vorbesti baiatule , una spui alta scrii , mai scrii iar odata si tot asa
in plus de asta joi mi-a venit coletul retur . Acolo zice ca ti-au fost trimise 2 chestii din alea acasa si ca nu s-a prezentat nimeni sa ridice coletul ( nu e prima data cand se intampla asa ceva pentru ca asa functioneaza totul in tara asta )

dar pentru faptul ca m-ai jignit , ca l-ai amenintat pe fratele meu ca nu stie cu cine vorbeste , si multe chestii de astea nu am sa iti mai schimb nimic ( cu toate ca veneam la 4tuning days si ti le aduceam personal ) dar daca tu ai vrut asa ... asa sa fie

ps : stiu ... costa multa un apel pe orange de pe vodafone

si oricum sunt multi care au cumparat de la mine pe forumul asta , si dupa cum vezi le merg ceasurile .


AAAAAA si inca o chestie scrie clar ca sunt replici ??????

Asa ca nu imi mai bat capul cu tine , si poti sa mai faci nu unul nu doua ci 100 de topicuri in care sa ma ''lauzi '' ca doar tu singur ai spus '' ai sa vezi ca nu ai sa mai vinzi nimic pe 4tuning '' .

Si cu asta am incheiat !
Al3xxx is offline  
Old 05-04-09, 23:00   #6
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

si domnule moderator ... dar cand postezi ceva de genul acesta nu te mai uiti asa sa vezi si parerile la altii ? sau sa intrebi partea incriminata , ce are de zis si apoi sa postezi ?
Al3xxx is offline  
Old 06-04-09, 01:38   #7
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

Quote:
Originally Posted by Al3xxx View Post
chiar ma amuzi sa stii )

tu ai impresia ca eu stau in 3 ceasuri ? sau mai bine zis 1 ?

Fratele meu a folosit cuvantul prost in alt context , pt ca am citit si eu ce ati discutat pe mess , si te-a facut in felul asta pentru ca tu ai inceput cu fraier si chestii de astea si in al 2 lea rand tu nu stii sa vorbesti baiatule , una spui alta scrii , mai scrii iar odata si tot asa
in plus de asta joi mi-a venit coletul retur . Acolo zice ca ti-au fost trimise 2 chestii din alea acasa si ca nu s-a prezentat nimeni sa ridice coletul ( nu e prima data cand se intampla asa ceva pentru ca asa functioneaza totul in tara asta )

dar pentru faptul ca m-ai jignit , ca l-ai amenintat pe fratele meu ca nu stie cu cine vorbeste , si multe chestii de astea nu am sa iti mai schimb nimic ( cu toate ca veneam la 4tuning days si ti le aduceam personal ) dar daca tu ai vrut asa ... asa sa fie

ps : stiu ... costa multa un apel pe orange de pe vodafone

si oricum sunt multi care au cumparat de la mine pe forumul asta , si dupa cum vezi le merg ceasurile .


AAAAAA si inca o chestie scrie clar ca sunt replici ??????

Asa ca nu imi mai bat capul cu tine , si poti sa mai faci nu unul nu doua ci 100 de topicuri in care sa ma ''lauzi '' ca doar tu singur ai spus '' ai sa vezi ca nu ai sa mai vinzi nimic pe 4tuning '' .

Si cu asta am incheiat !


Avand in vedere ca de 2 saptamani ma ignori si nici nu ai trimis altul se pare ca stai in ele, din cate imi aduc aminte te-am anuntat ca unul este defect imediat ce am primit coletul si ai zis ca trimiti altul, se pare ca nu ai facuto. Nu e vina mea ca poasta nu isi face treaba, cand mi-a venit avizul am fost sa ridic, ma bucur ca vi la 4 Tuning Days si eu o sa vin in fiecare zi , poate ne intalnim sa iti returnez ,,rebuturile'' ca sa le poti vinde altora

Last edited by m_power87; 06-04-09 at 01:40.
m_power87 is offline  
Old 06-04-09, 03:13   #8
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

ok .. am dori sa stim cum s-a incheiat treaba asta unu la mana si doi la mana .. asteptam niste poze .. sau o dovada .. nu doar niste simle vorbe . multumim
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 06-04-09, 11:41   #9
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
ok .. am dori sa stim cum s-a incheiat treaba asta unu la mana si doi la mana .. asteptam niste poze .. sau o dovada .. nu doar niste simle vorbe . multumim
Pana acum nu s-a intamplat nimic, am atasat o poza si un filmulet cu ceasul care este zgariat si nu functioneaza, cu celalalt am fost la ceasornicarie si i-am schimbat telescopul
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SDC12939.JPG
Views:	637
Size:	1.66 MB
ID:	862458  
Attached Files
File Type: avi SDC12940.AVI (26.35 MB, 49 views)
m_power87 is offline  
Old 06-04-09, 15:15   #10
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

cu toate ca am zis ca numai postez ...

1 ) nu iti mai schimb nimic

2 ) te-ai gandit ca poate din cauza transportului ceasul sa fi fost asa ? sau nu ... ca din cate am citit eu o gramada de machete vandute de tine ajung rupte la destinatie , si vad ca nu ai schimbat nimanui nimic

3) tu cand mai anuntat ai doar ca ceasul este zgariat ,si nu ca nu funtioneaza ( era greu sa ii schimbi o baterie , stiu costa prea mult ...1 leu )

4) daca erai intr-adevar interesat , dadeai un telefon si ma intrebai cum sta treaba si iti raspundeam , pt ca dupa cum ti-a spus si fratele meu nu am avut timp sa stau pe mess.

Oricum cele spuse de tine nu cred ca se incadreaza la sectiunea asta si acum daca moderatorii cred ca e corect sa fiu primul care sa fie pe lista asta e ok ... nu e problema
dar eu cred ca mi-am facut datoria .

ps : maine ma duc la posta ca am vb cu doamnele de acolo sa fac o copie la foaia aia pe care scrie din ce cauza s-a intors coletul inapoi , si faptul ca eu l-am trimis .

Last edited by Al3xxx; 06-04-09 at 15:18.
Al3xxx is offline  
Old 07-04-09, 01:12   #11
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

Quote:
Originally Posted by Al3xxx View Post
cu toate ca am zis ca numai postez ...

1 ) nu iti mai schimb nimic


2 ) te-ai gandit ca poate din cauza transportului ceasul sa fi fost asa ? sau nu ... ca din cate am citit eu o gramada de machete vandute de tine ajung rupte la destinatie , si vad ca nu ai schimbat nimanui nimic


3) tu cand mai anuntat ai doar ca ceasul este zgariat ,si nu ca nu funtioneaza ( era greu sa ii schimbi o baterie , stiu costa prea mult ...1 leu )


4) daca erai intr-adevar interesat , dadeai un telefon si ma intrebai cum sta treaba si iti raspundeam , pt ca dupa cum ti-a spus si fratele meu nu am avut timp sa stau pe mess.

Oricum cele spuse de tine nu cred ca se incadreaza la sectiunea asta si acum daca moderatorii cred ca e corect sa fiu primul care sa fie pe lista asta e ok ... nu e problema
dar eu cred ca mi-am facut datoria .


ps : maine ma duc la posta ca am vb cu doamnele de acolo sa fac o copie la foaia aia pe care scrie din ce cauza s-a intors coletul inapoi , si faptul ca eu l-am trimis .
1. Nu mai am nevoie de nimic, dar o sa ai o mare surpriza in curand

2. Ceasul este zgariat in interior, deci nu cred ca este vina posta, ti-am mai zis o data ca nu am vazut ca merge pt ca ceasurile au stat in dulap deoarece aveam de gand sa le dau cadou dar m-am decis sa le pastrez eu si atunci am observat ca cel zgariat nu merge si ca cel care l-am purtat o zi intreaga ramane in urma, iar in legatura cu machetele tin sa te dezamagesc am trimis peste 100 de machete din care doar 2 au ajuns putin deteriorate asa ca citeste feedback-ul despre mine si nu manca cacao aiurea, daca cei care le-au primit mi-ar fi cerut le-as fi inapoiat banii, dar nu au facuto, cat despre tine eu te-am anuntat imediat ce am primit ca unul este zgariat si ca vreau altul iar tu nu ai facut nimic

3. nu am stat sa le urmaresc o ora intreaga daca merg sau raman in urma sau daca le sar telescoapele pt ca eu aveam de gand sa le dau cadou

4. Cred ca mesajele lasate in fiecare zi au fost de ajuns pt ca din moment ce nu am avut ,,1 leu'' sa iau o baterie nu am avut nici credit sa te sun

5. Ba eu cred ca se incadreaza foarte bine, cel putin pe mine m-ai prostit si asta nu va ramane asa chiar daca este vorba doar de 150 de lei

6. Chiar te rog, eu sunt ferm convins ca nu ai trimis nici un ceas pentru ca postasul ma cunoaste si imi aduce totul acasa inclusiv scrisori si avize, deci e clar ca nu ai trimis nimic

Last edited by m_power87; 07-04-09 at 01:16.
m_power87 is offline  
Old 07-04-09, 12:55   #12
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

Eu am luat de la el si sunt chiar ok! N-am avut nici o problema!
Ali_ump is offline  
Old 07-04-09, 13:46   #13
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

sa fac si eu o reclamatie pt alexxx
alex am un ceas care merge brici si nu ramane in urma decat cand nu-l port (automatic )
cei drept pt 100 lei dati ma asteptam la mai multe de la el ... glumeam

acum serios ceasurile mecanice au tendinta de a ramane in urma ele se regleaza din balans (orice ceasornicar stie ) ele se pot decalibra de la lovituri zguduieli etc ....
Zgariat nu cred ca e de la alexx pt ca stiu cum le tine si cum are grija ..cred ca de vina e transportul .. se stie cum trimite posta romana coletele si cum ajung la destinatie ..
Daca vb frumos si corect de prima data se rezolva treaba fara atata cearta pe formu ..
pt mpower sunt atatea replici armani in bucuresti la acelasi pret .. daca vreai un ceas replica .. te duceai frumos in vitan si iti alegeai e cam aceasi treaba .. sunt pe toate tarabele ..


bafta la solutionarea cat mai amiabila a problemei
__________________
Fiat tempra 1.6 ien aprox 110 cai (gone)
Lancia Delta II 1.8 132 hp ..(gone)
Alfa 156 1.8 ts 150 hp (great feeling, gone)
Golf III Rabbit 1.4 mic si rau..(gone )
Honda del Sol 1,6 soch vtec turbo on !!
markizu is offline  
Old 07-04-09, 20:54   #14
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

Nu am creat acest topic ca să se jinească două sau mai multe persoane, ci pentru a sesiza eventuale neplăceri avute în urma unor tranzacţii.

Al3xxx, te rog să încetezi cu ironiile la adresa mea; am o viaţă personală şi un serviciu la care trebuie să merg zilnic, deci nu pot şterge la secundă orice mesaj care e nepotrivit.
Gabi is offline  
Old 07-04-09, 22:16   #15
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Feedback cumpărători / vânzători - DE CITIT !!!

poi si atunci ? de ce ai mai creat acest topic ? ai vazut cum sta treaba ... asa ca ?

nu mi se pare corect ca fiecare sa stearga ce vrea si cum vrea ,

sa fie persoane care se baga in seama doar de dragul artei ... si sa arunce cu noroi aiurea

a si inca o chestie vad ca mi s-a sters si postul in care am atasat foaia de la posta , ca dovada , asa ca am vazut corectitudinea voastra ... pe acest forum .
Al3xxx is offline  
Closed Thread
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -