Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Concursuri > Challenges > Amicale

View Poll Results: Care BMW M5 va place mai mult?
Angi-Mca 1 7.14%
c.raul10 0 0%
cannonball 4 28.57%
cubteen 1 7.14%
dany2good4u 0 0%
Mehe 0 0%
Mirceasilvyu 0 0%
lovnady 0 0%
Reme 1 7.14%
Skelter 5 35.71%
UndergroundDesigns 2 14.29%
Voters: 14. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-13, 22:17   #1
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Multiplayer || BMW M5 E28

Pentru acest battle s-au anuntat multi competitori, vreo 12 la numar insa unul a fost exclus datorita executiei defectuase a lucrarii. Acela este 18BSV...din pacate vei intra intr-un poll atunci cand nu vei mai face masinile in acest fel...


Masina de concurs:




Participanti:
1. Angi-Mca
2. c.raul10
3. cannonball
4. cubteen
5. dany2good4u
6. lovenady
7. Mehe
8. Mirceasilvyu
9. Reme
10. Skelter
11. UndergroundDesigns
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	angi.jpg
Views:	48
Size:	257.7 KB
ID:	2777869   Click image for larger version

Name:	c.raul.jpg
Views:	40
Size:	2.19 MB
ID:	2777870   Click image for larger version

Name:	canonball.jpg
Views:	45
Size:	871.6 KB
ID:	2777871  

Click image for larger version

Name:	cubteen.jpg
Views:	37
Size:	1.44 MB
ID:	2777872   Click image for larger version

Name:	dany2good4u.jpg
Views:	35
Size:	374.4 KB
ID:	2777873   Click image for larger version

Name:	lovenady.jpg
Views:	36
Size:	1.91 MB
ID:	2777874  

Click image for larger version

Name:	mehe.jpg
Views:	26
Size:	754.1 KB
ID:	2777875   Click image for larger version

Name:	mircea.jpg
Views:	39
Size:	1.34 MB
ID:	2777876   Click image for larger version

Name:	reme.jpg
Views:	39
Size:	1.53 MB
ID:	2777882  

Click image for larger version

Name:	skelter.jpg
Views:	67
Size:	1.31 MB
ID:	2777883   Click image for larger version

Name:	underground.jpg
Views:	60
Size:	1.07 MB
ID:	2777884  
__________________
Reme is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 22:25   #2
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: Multiplayer || BMW M5 E28

daca as putea as da voturi pt fiecare element.

Cele mai frumoasa jante:
1. Skelter, 2. Canonball, 3. UndergroundDesigns

Cele mai frumoase kituri:
1. Skelter, 2. UndergroundDesigns, 3. Cubteen

Cea mai complexa lucrare:
1. Canonball, 2. Skelter, 3. Lovenady

Masina care imi place mie cel mai mult si care va primi si votul meu este:

UndergroundDesigns
Reme is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 22:25   #3
lovenady

Stage 5
 
lovenady's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 593
Default Re: Multiplayer || BMW M5 E28

vot skelter ,stie el de ce , lucrare foarte bine executata si muncita
lovenady is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 22:30   #4
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: Multiplayer || BMW M5 E28

@ Skelter - nu stiu de ce, dar parca stiam ca asta vei face. O lucratura complexa cei drept, dar modificarile si cu botul masinii (zona grilelor si farurilor) nu sunt din aceeasi perspectiva (unghi). Repet, nu contest doamne fereste ca ai copiat dupa shark, dar sunt chestii care nu imi plac si sincer ai avut lucrari muuult mai bune! Bafta all!
Reme is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 22:55   #5
Mehe

Stage 3
 
Join Date: May 2013
Posts: 114
Default Re: Multiplayer || BMW M5 E28

vot canonball - din punctul meu cea mai bine executata . si cea a lui skelter e buna , ar merge pentru un concurs de photomanipulation dar pentru tuning ? zici ca e de la dezmembrari .

@Angi - ce idee originala ai avut cu gaura din grila la faruri ... =)) !
Mehe is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 07:05   #6
Skelter

Stage 5
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 349
Default Re: Multiplayer || BMW M5 E28

Quote:
Originally Posted by Reme View Post
@ Skelter - nu stiu de ce, dar parca stiam ca asta vei face. O lucratura complexa cei drept, dar modificarile si cu botul masinii (zona grilelor si farurilor) nu sunt din aceeasi perspectiva (unghi). Repet, nu contest doamne fereste ca ai copiat dupa shark, dar sunt chestii care nu imi plac si sincer ai avut lucrari muuult mai bune! Bafta all!
Quote:
Originally Posted by Mehe View Post
vot canonball - din punctul meu cea mai bine executata . si cea a lui skelter e buna , ar merge pentru un concurs de photomanipulation dar pentru tuning ? zici ca e de la dezmembrari .

@Angi - ce idee originala ai avut cu gaura din grila la faruri ... =)) !
Votul meu merge la cannonball.
Cel mai bun brush.
@Reme: este prima oara cand fac asa cea, cand fac rugina de la 0 (facuta de mana mea) pe toata suprafata unei masini atat de mari. Bara mi s-a parut imposibil sa o fac intr-o singura zi (mai exact duminica) asa ca bara este chiar dintr-o poza cu masina originala si am incercat sa o modific sa se potriveasca cat mai mult la masina asta.
Si inainte sa zica cineva ca diferenta evazarilor din fata fata de cele din spate este destul de mare, asa e si la masina originala si mai conteaza si unghiul din care este prezentata masina.

@Mehe: De ce nu ar merge pentru tuning?
Eu si cu cannonball am depus cea mai multa munca. Plus ca eu am mai adaugat si rugina facuta de mine nu cu textura de pe net.
Daca masina crezi ca e de la dezmembrari cauta pe google Rusty Slammington si apoi ramai uimit de cum arata masina aia si vei gasi si un thread cu poza cu toata evolutia lui de cand a fost cumparat pana sa ia foc.
Skelter is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 13:02   #7
UndergroundDesigns

Stage 5
 
UndergroundDesigns's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 361
Default Re: Multiplayer || BMW M5 E28

@Reme :multumesc pentru vot!
@Skelter:nu prea le am eu cu rat style-ul dar asta le intrece pe toate brevo felicitari
@Canonball: un brush frumos,jantele bine alese , pragul sa nu mai vorbim
@Angi:e frumoasa masina (pentru un incepator)
@cubteen: e ceva ciudat la grila
@Reme lucrare simpla si frumoasa
@Dany masina frumoasa...executie bunicica
@Mehe: la fel ca la angi
@Lovenady:acest WIP promite multe deabea astept sa vad ce iese
Ultimul dar nu cel din urma Mircea:Ai progresat foarte mult tine-o tot asa si vei avea rezultate

Votul meu va merge la nenea Skelter cu felicitarile de rigoare
__________________
UndergroundDesigns is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 13:39   #8
Mehe

Stage 3
 
Join Date: May 2013
Posts: 114
Default Re: Multiplayer || BMW M5 E28

Quote:
Originally Posted by Skelter View Post
@Mehe: De ce nu ar merge pentru tuning?
Eu si cu cannonball am depus cea mai multa munca. Plus ca eu am mai adaugat si rugina facuta de mine nu cu textura de pe net.
Daca masina crezi ca e de la dezmembrari cauta pe google Rusty Slammington si apoi ramai uimit de cum arata masina aia si vei gasi si un thread cu poza cu toata evolutia lui de cand a fost cumparat pana sa ia foc.
nu intelege gresit , nu am spus ca e urata sau ca nu ai muncit sau ai plagiat sau altceva . Doar mi-am exprimat parerea asupra acestui stil care in opinia mea si neinfluentat de alti factori , nu consider asa ceva tuning . in opinia mea tuning-ul trebuie sa fie o imbunatarire a masinii din punct de vedere vizual (in vt) si al performantelor . strict personal nu inteleg cum ar putea fi numit tuning o masina ruginita , care datorita ruginii se deterioreaza accentuat fata de una identica dar pusa la punct . iti apreciez munca , a ta si a celorlalti participanti in mod egal , dar raman cu parerea ca cea mai buna solutie de tuning si aplicabilitate si efect vizual pe acest model de masina a avut-o canonball de aceea i-am dat votul meu .
Mehe is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 14:41   #9
Skelter

Stage 5
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 349
Default Re: Multiplayer || BMW M5 E28

Quote:
Originally Posted by Mehe View Post
nu intelege gresit , nu am spus ca e urata sau ca nu ai muncit sau ai plagiat sau altceva . Doar mi-am exprimat parerea asupra acestui stil care in opinia mea si neinfluentat de alti factori , nu consider asa ceva tuning . in opinia mea tuning-ul trebuie sa fie o imbunatarire a masinii din punct de vedere vizual (in vt) si al performantelor . strict personal nu inteleg cum ar putea fi numit tuning o masina ruginita , care datorita ruginii se deterioreaza accentuat fata de una identica dar pusa la punct . iti apreciez munca , a ta si a celorlalti participanti in mod egal , dar raman cu parerea ca cea mai buna solutie de tuning si aplicabilitate si efect vizual pe acest model de masina a avut-o canonball de aceea i-am dat votul meu .
Tuningul nu inseamna numai atat. Inseamna sa iti prepari masina incat sa iti reflecte personalitatea, sa o faci speciala pentru tine.
Masina asta este e tipul Hate it or Love it.
eu trag spre dreapta.
Nu am reusit eu sa o fac sa arate identic pentru ca oricum este imposibil dar in realitate nu e chiar atat de ruginita.
O sa iti dau si thread-ul masinii pentru ca rugina asta e doar un strat tratat cu motorina si ulei plus numai stiu ce si nu ataca tabla. E ca un fel de vopsea care nu dauneaza.
eu iti respect parerea pentru ca nu toti avem aceleasi gusturi. Unii mai sunt si sariti de pe fix sau mai excentrici ca sa vorbim frumos. Si mai fac chestii de genul dar care intr-un final, arata unic si foarte spectaculos. A fost prima masina de acest gen iar toate masinile care le vedem cu felul asta de rugina facute aproape la fel de bine sau mai prost pe capota usa x usa y etc sunt inspirate dupa ea.
Skelter is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 16:36   #10
Angi-Mca

Stock
 
Join Date: May 2013
Posts: 4
Talking Re: Multiplayer || BMW M5 E28

Quote:
Originally Posted by Mehe View Post
vot canonball - din punctul meu cea mai bine executata . si cea a lui skelter e buna , ar merge pentru un concurs de photomanipulation dar pentru tuning ? zici ca e de la dezmembrari .

@Angi - ce idee originala ai avut cu gaura din grila la faruri ... =)) !
Mda...Imi pare rau dar nu am stiut ca o sa ai si tu ceva asemanator ...nu am copiat eu m'am apucat de modificat de pe 12 nu aveam cum sa copiez de la tine pur si simplu asa mi'a venit..
Angi-Mca is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 17:04   #11
Angi-Mca

Stock
 
Join Date: May 2013
Posts: 4
Smile Re: Multiplayer || BMW M5 E28

@UndergorundDesign Mersii la fel !
Angi-Mca is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 17:23   #12
Mehe

Stage 3
 
Join Date: May 2013
Posts: 114
Default Re: Multiplayer || BMW M5 E28

Quote:
Originally Posted by Angi-Mca View Post
Mda...Imi pare rau dar nu am stiut ca o sa ai si tu ceva asemanator ...nu am copiat eu m'am apucat de modificat de pe 12 nu aveam cum sa copiez de la tine pur si simplu asa mi'a venit..
te cred , stai linistit , si eu am implementat ideea de la un tip pe deviant ca mi s-a parut a fi un design bun pentru grila la bmw (avand farurile rotunde) si iam facut brush si am sperat sa fie de efect dar nu se compara cu alte lucrari mai complexe oricum o refac ca am facut-o relativ repede cam o ora in pauza de la kia ...in plan era sa o fac de "Dakar" gen dar nu se potrivea kitul de la quatro ... cand am timp o refac
Mehe is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -