Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-09-12, 14:32   #17356
gabriel_cars

Stage 3
 
gabriel_cars's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 158
Default Re: Comentarii lucrari!

O initiativa excelenta si laudabila acest challenge pentru incepatori, sper sa fie un numar suficient de participanti. Mi se pare ciudat cand aud de la persoane care inca sunt inca la liceu sau primii ani de facultate, ca ar desena dar nu au timp.., ma intreb ce or sa faca mai tarziu daca deja de acum nu mai au timp. E adevarat ca nu am intrat des pe sectiunea asta insa din pacate in alte cazuri am vazut ca acesta problema a " lipsei timpului " este extrem de des invocata.
gabriel_cars is offline  
Old 17-09-12, 16:18   #17357
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by gabriel_cars View Post
O initiativa excelenta si laudabila acest challenge pentru incepatori, sper sa fie un numar suficient de participanti. Mi se pare ciudat cand aud de la persoane care inca sunt inca la liceu sau primii ani de facultate, ca ar desena dar nu au timp.., ma intreb ce or sa faca mai tarziu daca deja de acum nu mai au timp. E adevarat ca nu am intrat des pe sectiunea asta insa din pacate in alte cazuri am vazut ca acesta problema a " lipsei timpului " este extrem de des invocata.
Pai dragul meu gabriel..chestia este in felul urmator..sunt oameni care dupa studii se opresc la locul de munca..ca de exemplu eu...dupa studii adica de la 7-14 sunt la scoala de la ora 14-pana la 20 lucrez la un servis pe nume pallmot...daca tie iti place sa astepti ca parinti sa iti eie ceea ce doresti tu..bv tie..dar eu mai bine ma simnt cand am bani mei munciti de mine in buzunar..Sa nu mi-o ei in nume de rau!!BAFTA!!
cubteen is offline  
Old 17-09-12, 16:21   #17358
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: Comentarii lucrari!

learn how to write !!!
Manson is offline  
Old 18-09-12, 09:36   #17359
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by gabriel_cars View Post
O initiativa excelenta si laudabila acest challenge pentru incepatori, sper sa fie un numar suficient de participanti. Mi se pare ciudat cand aud de la persoane care inca sunt inca la liceu sau primii ani de facultate, ca ar desena dar nu au timp.., ma intreb ce or sa faca mai tarziu daca deja de acum nu mai au timp. E adevarat ca nu am intrat des pe sectiunea asta insa din pacate in alte cazuri am vazut ca acesta problema a " lipsei timpului " este extrem de des invocata.

uneori chiar nu e timp,vreau sa intru si eu in challenge,dar nu am avut timp,dc?am tot plecat pe la tg jiu,ct,tulcea astazi iar plec...poate deseara e gata si masinuta,asta daca nu ajung iar la 12 acasa...
dany2good4u is offline  
Old 18-09-12, 09:38   #17360
gabriel_cars

Stage 3
 
gabriel_cars's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 158
Default Re: Comentarii lucrari!

Cubteen, nu iti inteleg iritarea, din urmatoarele motive :
1 - din moment ce tu lucrezi si dupa studii, cred ca era foarte clar ca textul nu face referire neaparat la oameni ca tine " persoane care inca sunt inca la liceu sau primii ani de facultate " , trebuia poate sa adaug si coditia ca acestia din urma sa nu mai aibe un job, scuzele mele daca asta era problema.

2 - faptul ca tu ai impresia ca stau sau ca am stat pe spinarea parintilor este cel putin o afirmatie superficiala, eu macar am vorbit la modul general cand am afirmat cele de mai sus, afirmatia " daca tie iti place sa astepti ca parinti sa iti eie ceea ce doresti tu..bv tie " ..etc. , insa ca sa te lamuresc mai exact iti zic ca am insumati 9 ani de studii de specialitate in design de produs/auto si arhitectura, o gramada de nopti nedormite in aceasta perioada la care se adauga 8 ani de lucru in arhitectura si design de produs / auto, tot cu multe nopti nedormite. Am si familie, ca sa se inteleaga ca nu sunt un singuratic care isi face timpul dupa bunul plac, cine are familie intelege foarte bine ce vreau sa spun, mai apar o groaza de alte treburi din acest ultim motiv.
Cu toate acestea imi gasesc insa timp sa mai fac cate o schita doar de placere, sunt schite facute in afara proiectelor cu tema data de clienti.
3 - Sunt convins ca pe sectiune sunt utilizatori experimentati in virtual tuning care la randul lor au tras serios sa ajunga la acest nivel, si asta fara sa presupuna ca obligatoriu au fost sustinuti sau sunt sustinuti de parinti dpdv financiar.
In final imi cer scuze daca mai sunt si alte persoane deranjate cumva de ce am zis mai sus, nu a fost nimic cu intentie. Mai bine ascultam sfatul " daca taceai
gabriel_cars is offline  
Old 18-09-12, 09:43   #17361
gabriel_cars

Stage 3
 
gabriel_cars's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 158
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by dany2good4u View Post
uneori chiar nu e timp,vreau sa intru si eu in challenge,dar nu am avut timp,dc?am tot plecat pe la tg jiu,ct,tulcea astazi iar plec...poate deseara e gata si masinuta,asta daca nu ajung iar la 12 acasa...
Din nou, imi cer scuze.. stiu ca sunt si oameni cu diverse probleme, al doilea job, probleme de familie, de sanatate, referirea mea era la cei care sunt inca la liceu de exemplu si nu au multe alte probleme pe cap, nu la cei ce au situatii mai dificile din diverse motive.
gabriel_cars is offline  
Old 18-09-12, 10:07   #17362
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by gabriel_cars View Post
Cubteen, nu iti inteleg iritarea, din urmatoarele motive :
1 - din moment ce tu lucrezi si dupa studii, cred ca era foarte clar ca textul nu face referire neaparat la oameni ca tine " persoane care inca sunt inca la liceu sau primii ani de facultate " , trebuia poate sa adaug si coditia ca acestia din urma sa nu mai aibe un job, scuzele mele daca asta era problema.

2 - faptul ca tu ai impresia ca stau sau ca am stat pe spinarea parintilor este cel putin o afirmatie superficiala, eu macar am vorbit la modul general cand am afirmat cele de mai sus, afirmatia " daca tie iti place sa astepti ca parinti sa iti eie ceea ce doresti tu..bv tie " ..etc. , insa ca sa te lamuresc mai exact iti zic ca am insumati 9 ani de studii de specialitate in design de produs/auto si arhitectura, o gramada de nopti nedormite in aceasta perioada la care se adauga 8 ani de lucru in arhitectura si design de produs / auto, tot cu multe nopti nedormite. Am si familie, ca sa se inteleaga ca nu sunt un singuratic care isi face timpul dupa bunul plac, cine are familie intelege foarte bine ce vreau sa spun, mai apar o groaza de alte treburi din acest ultim motiv.
Cu toate acestea imi gasesc insa timp sa mai fac cate o schita doar de placere, sunt schite facute in afara proiectelor cu tema data de clienti.
3 - Sunt convins ca pe sectiune sunt utilizatori experimentati in virtual tuning care la randul lor au tras serios sa ajunga la acest nivel, si asta fara sa presupuna ca obligatoriu au fost sustinuti sau sunt sustinuti de parinti dpdv financiar.
In final imi cer scuze daca mai sunt si alte persoane deranjate cumva de ce am zis mai sus, nu a fost nimic cu intentie. Mai bine ascultam sfatul " daca taceai
Doar mi-am spus parerea,si chear imi cer scuze pentru ce am spus...dar nu a fost cu intentie rea.Si tot respectul din partea mea pentru munca care o depuii!!sper ca nu te-am jignit,chear imi pare ne-spus de rau..Respect inca o data!!
cubteen is offline  
Old 18-09-12, 17:37   #17363
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: Comentarii lucrari!

am si eu o problema cu pshop-ul.daca vrea sa mut/modific un layer,nu pot si imi apare ca in imagine,marginea aceea rosie.daca vrea sa mai adaug ceva masinii,gen o roata,un desen ceva pe ea de pe alta imagine imi apare doar selectia,fara bucata de imagine,nu se creaza alt layer...iar cand dau clik pe un layer anume,nu mai apare selectat cu albastru ci cu gri...versiunea mea e CS5.ce dumnezeu i-am facut sau ce are ca ma scoate din minti...o idee ceva ca nu am apucat sa termin masina de la battle pt incepatori
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	60
Size:	155.5 KB
ID:	2555692  

Last edited by dany2good4u; 18-09-12 at 17:45.
dany2good4u is offline  
Old 18-09-12, 19:48   #17364
lovenady

Stage 5
 
lovenady's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 593
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by dany2good4u View Post
am si eu o problema cu pshop-ul.daca vrea sa mut/modific un layer,nu pot si imi apare ca in imagine,marginea aceea rosie.daca vrea sa mai adaug ceva masinii,gen o roata,un desen ceva pe ea de pe alta imagine imi apare doar selectia,fara bucata de imagine,nu se creaza alt layer...iar cand dau clik pe un layer anume,nu mai apare selectat cu albastru ci cu gri...versiunea mea e CS5.ce dumnezeu i-am facut sau ce are ca ma scoate din minti...o idee ceva ca nu am apucat sa termin masina de la battle pt incepatori
incearca sa te duci la window >workspace si dai pe basic ,eu asa folosesc la ps3
lovenady is offline  
Old 18-09-12, 20:39   #17365
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by lovenady View Post
incearca sa te duci la window >workspace si dai pe basic ,eu asa folosesc la ps3
nu e asa ceva la mine,e doar esentials si new in cs5 ,e bifat pe esential,iar daca dau pe new imi dispar anumite chestii si tot asa e.problema e ca doar pe salvarea/masina asta face asa,pe alte salvari nu si problema e ca asta e mai importanta acum...
dany2good4u is offline  
Old 19-09-12, 15:45   #17366
cannonball
Virtual Tuner

Stage 5
 
cannonball's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 578
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by dany2good4u View Post
nu e asa ceva la mine,e doar esentials si new in cs5 ,e bifat pe esential,iar daca dau pe new imi dispar anumite chestii si tot asa e.problema e ca doar pe salvarea/masina asta face asa,pe alte salvari nu si problema e ca asta e mai importanta acum...
Incearca sa bagi imaginea originala din nou si muta layerele care le ai pe cea noua poate merge asa.Bafta
cannonball is offline  
Old 19-09-12, 18:46   #17367
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by cannonball View Post
Incearca sa bagi imaginea originala din nou si muta layerele care le ai pe cea noua poate merge asa.Bafta
am rezolvat.era o tampenie.am apasat pe "q" si si-a revenit.cred ca am atins din greseala tasta.de la ce e shorcut-ul asta?
dany2good4u is offline  
Old 19-09-12, 20:08   #17368
cipskate69
Virtual Tuner

Stage 5
 
cipskate69's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 812
Member of:
[Virtual Tuning]
[SEAT]
[Design Team]
Default Re: Comentarii lucrari!

Q = QUICK MASK

Quick Mask
cipskate69 is offline  
Old 20-09-12, 02:11   #17369
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: Comentarii lucrari!

masina de la battle(stiu ca bara e putin blurata dar alta nu am gasit mai buna...)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	opel.jpeg
Views:	30
Size:	264.5 KB
ID:	2556928   Click image for larger version

Name:	opel.jpg
Views:	50
Size:	179.0 KB
ID:	2556929  
dany2good4u is offline  
Old 20-09-12, 20:03   #17370
Ca$$

Stage 5
 
Ca$$'s Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 760
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Comentarii lucrari!

si eu cu una asa mai de incepator
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	stock.jpg
Views:	26
Size:	1.37 MB
ID:	2557680   Click image for larger version

Name:	Cass_BPC_round1_division3.jpg
Views:	59
Size:	1.75 MB
ID:	2557681  
Ca$$ is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -