04-02-09, 04:22
|
#13846
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of: [Moderators] [X-Team Racing Club] [Design Team] [Virtual Tuning] [FOTO] [4Rally]
|
Re: Comentarii lucrari!
Jantele nu merg deloc ,sunt prea luminate, sunt din "alta lume" iti era mai usor sa cauti un urs cu borbeturi ceva , si nu asa de cromate .la aripa fata e ceva in neregula , miscata o parte tin ea , nu imi dau seama ce ai vrut sa faci acolo.
__________________
pictures
|
|
|
04-02-09, 11:17
|
#13847
|
|
Design Team Member
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 2,520
Member of: [Design Team] [Virtual Tuning] [FOTO] [VW]
|
Re: Comentarii lucrari!
Reme, ursu asta arata de parca ar fi facut de un incepator, te stiam mai bun 
Roata din fata e foarte ciudata, e stramb cauciucu, si foliile.. trebuia sa mai scazi din saturatie.  Trebuia sa incerci sa le faci ca pe ala din spate, (luneta), si luneta sa o lasi asa.  Per total e ok! 
Bafta!
__________________

|
|
|
04-02-09, 14:49
|
#13848
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,210
Member of: [Street 4 Cars] [ALFA ROMEO] [RENAULT]
|
Re: Comentarii lucrari!
ceva in putinul timp liber pe care l-am avut azi ... adica 20-30 de minute
|
|
|
04-02-09, 15:15
|
#13849
|
|
Design Team Member
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 2,520
Member of: [Design Team] [Virtual Tuning] [FOTO] [VW]
|
Re: Comentarii lucrari!
Ti-am incercuit greselile pe care le-am observat. Roata spate e plata, se vede unde ai astupat manerele, incearca sa folosesti brush pentru a aprinde farurile, nu e greu de facut, si arata mai real decat cu Lens Flare.
|
|
|
04-02-09, 15:37
|
#13850
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,210
Member of: [Street 4 Cars] [ALFA ROMEO] [RENAULT]
|
Re: Comentarii lucrari!
mersi rares .. o sa tin cont ...
|
|
|
04-02-09, 15:51
|
#13851
|
|
Design Team Member
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 2,520
Member of: [Design Team] [Virtual Tuning] [FOTO] [VW]
|
Re: Comentarii lucrari!
|
|
|
04-02-09, 16:15
|
#13852
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of: [KIA]
|
Re: Comentarii lucrari!
Beetle`ul tau e superb. Cred ca ai ales un background perfect, pentru ca reflexiile originale se potrivesc si acolo. Foarte frumoasa lucrarea. Felicitari !
|
|
|
04-02-09, 18:16
|
#13853
|
|
Colectionar Machete
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of: [Moderators] [Design Team] [Virtual Tuning] [Colectionar Machete] [RENAULT]
|
Re: Comentarii lucrari!
Quote:
Originally Posted by Rares_CRM
VW Beetle by CRM
|
e buna broasca! nu imi place ca ai bagat mult blur! ca si lucrare e buna si la fel si integrarea in background!
am inca doi ursi facuti zic eu bine, vreau sa vad si parerea vostra. asta a fost primu, facut dupa dorinta unui prieten. si in legatura cu jantele, eu am vrut sa schimb, toti pun bbs, borbet pe ursi, vreau altceva ca de alea m-am plictisit si fac tot felul de experimente.
BMW 318i E30
|
|
|
05-02-09, 00:32
|
#13854
|
 Stage 4
Join Date: Jun 2008
Posts: 257
Member of: [Virtual Tuning] [Design Team]
|
Re: Comentarii lucrari!
primul lucru care imi sare in ochi e chestia aia alba din interiorul masinii...wtf e aia?
spoileru fata(care e alta culoare si f tonny)...lai "vopsit" tot..cu tot cu numar venturi..tot...la fel si farurile
ai luat jentile din donor cu tot cu o parte din cauciuc...si ti se vede diferenta de culoare si forma dintre ele..
si nu inteleg de ce ai intunecat grilaju pe partea stanga a masini..din pct nostru de vedere..  ?
eu zic ca poti mai mult...
pace  ace:
__________________
Nota Moderator: Dimensiunea maximă pentru o imagine + text în semnătură este 500x100 pixeli.
|
|
|
05-02-09, 00:40
|
#13855
|
|
Design Team Member
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 2,520
Member of: [Design Team] [Virtual Tuning] [FOTO] [VW]
|
Re: Comentarii lucrari!
Oltcit by CRM
|
|
|
05-02-09, 00:47
|
#13856
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,210
Member of: [Street 4 Cars] [ALFA ROMEO] [RENAULT]
|
Re: Comentarii lucrari!
un mic update la audi , tinand cont de ce mi-a zis rares ..
numai ca la janta nu am stiut ce sa ii fac , iar la reflxia de la bara fata , la fel ... poate imi explici tu rares pe PM
__________________

|
|
|
05-02-09, 00:55
|
#13857
|
 Stage 4
Join Date: Jun 2008
Posts: 257
Member of: [Virtual Tuning] [Design Team]
|
Re: Comentarii lucrari!
Quote:
Originally Posted by Rares_CRM
Oltcit by CRM 
|
nice...ii cam lipsesc reflexile de pe ea,unde bate lumina puternic pe parbriz...acolo defapt trebuia sa fie reflexia zidului.culoarea nu e prea potrivita pt bg ala..
jentile sunt de studio...iarasi nu prea potrivite.
oricum...masina e facuta frumos...e "curata"
acelasi efect de blurry..  fain..
pace...
|
|
|
05-02-09, 00:57
|
#13858
|
|
Design Team Member
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 2,520
Member of: [Design Team] [Virtual Tuning] [FOTO] [VW]
|
Re: Comentarii lucrari!
Quote:
Originally Posted by KillerINC
un mic update la audi , tinand cont de ce mi-a zis rares ..
numai ca la janta nu am stiut ce sa ii fac , iar la reflxia de la bara fata , la fel ... poate imi explici tu rares pe PM
|
trebuia sa refaci masina de la 0, reflexia de la bara, defapt nu e reflexie, ca e umbra de la masina, cand ai selectat masina, nu ai selectat spoilerul pana in capat, si selectat doar lateral-ul masinii, si dupa aia te-ai dus drept, si cand ai coborat-o mai jos, a aparut dunga aia.
Asa trebuia sa selectezi masina
|
|
|
05-02-09, 02:25
|
#13859
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,210
Member of: [Street 4 Cars] [ALFA ROMEO] [RENAULT]
|
Re: Comentarii lucrari!
Quote:
Originally Posted by Rares_CRM
trebuia sa refaci masina de la 0, reflexia de la bara, defapt nu e reflexie, ca e umbra de la masina, cand ai selectat masina, nu ai selectat spoilerul pana in capat, si selectat doar lateral-ul masinii, si dupa aia te-ai dus drept, si cand ai coborat-o mai jos, a aparut dunga aia.
Asa trebuia sa selectezi masina 
|
acum am inteles . mersi mult .. eu am facut selectia pana am ajuns la linie dreapta , adica in dreptul proiectorului dreapta , si m-am dus drept pana in capat ... am inteles acum ... mersi mult
deh , sunt incepator , inca invat
|
|
|
05-02-09, 16:36
|
#13860
|
 Stage 4
Join Date: Dec 2007
Posts: 261
Member of: [Virtual Tuning] [VW]
|
AUDI A4 2008
  enjoy
|
|
|
|
|