Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-03-11, 00:46   #3046
mad_runner
Daewoo Driver

Stage 4
 
mad_runner's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 298
Member of:
[DAEWOO]
[Virtual Tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Challenges

al3xxxxx vezi ca in prima poza care ai urcato ai o grila ceva pe parbriz
mad_runner is offline  
Old 04-03-11, 12:00   #3047
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by cs28katy View Post
@Cobbo faci parte din grupul VT, credeam ca faci lucrari ceva mai bune ....
lucrarea asta e mai slaba pt standardul la care lucreaza cobbo, da si asa e mai buna de 10 ori ca si cea mai buna lucrare a ta...
HoricutzWSR is offline  
Old 04-03-11, 13:33   #3048
cobbo
Opel Driver

Stage 5
 
cobbo's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 612
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
lucrarea asta e mai slaba pt standardul la care lucreaza cobbo, da si asa e mai buna de 10 ori ca si cea mai buna lucrare a ta...
Sry guys...m-am apucat de ea de dimineata,apoi am aflat ca tre sa plec si nu mai aveam timp de ea...asa ca m-am grabit...n-am mai tinut cont de detalii.
cobbo is offline  
Old 04-03-11, 15:05   #3049
borcanel

Stage 2
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 33
Default Re: Challenges

Nu sunt foarte sigur ca a II-a lucrare a lui al3xxxxx este facuta de el
aseara am gasit acea poza la google search dar nu mai stiu pe ce site
acum nu reusesc sa o mai gasesc
borcanel is offline  
Old 04-03-11, 15:22   #3050
al3xxxxx
Virtual Tuner

Stage 4
 
al3xxxxx's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 287
Member of:
[FORD]
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

Borcanel ,spoilaru din fata nu-i 100% facut de mine ci cam 50%,am mai scapat de unele efecte iam sters numaru de inamtriculare l-am adaptat la masina ,iam schimbat culoarea ,i-am ami schimbat din perspectiva ,i-am facut alt brush + ca si cobbo a luat din alta lucrare si a pastat peste masina(de ce zic asta ,daca te uiti atent vezi ca o parte din spoiler e luat si pus aiurea,daca il facea brush il punea in berspectiva potrivita).In rest e facut de mine .

Si a 2 a lucrare e pentru battle .
al3xxxxx is offline  
Old 04-03-11, 16:41   #3051
cobbo
Opel Driver

Stage 5
 
cobbo's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 612
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by al3xxxxx View Post
+ ca si cobbo a luat din alta lucrare si a pastat peste masina(de ce zic asta ,daca te uiti atent vezi ca o parte din spoiler e luat si pus aiurea,daca il facea brush il punea in berspectiva potrivita).In rest e facut de mine .

Si a 2 a lucrare e pentru battle .
al3xxxxx, nu cred ca e frumos ceea ce faci tu...hai sa nu ne batem joc de munca altora si de timpul investit. Nu inteleg de ce incerci sa te ascunzi dupa deget, crezi ca aducand in fata ceea ce eu am gresit te scuza pe tine? Nu vreau sa ma proclam mare tuner, ca mai am muuuuuuulte de invatat,dar se spune ca "trebuie sa vezi barna din ochiul tau inainte sa te uiti la aschia din ochiul celuilalt".
Si ca sa nu mai fie discutii postez si donorul de la care am imprumutat designul sa zic asa...ca poza este dintr-o revista de tuning din afara, pe care eu am scanat-o si am facut brush pe ea pana mi-au sarit capacele.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	scan0003.jpg
Views:	85
Size:	949.5 KB
ID:	1902418  
cobbo is offline  
Old 04-03-11, 19:50   #3052
al3xxxxx
Virtual Tuner

Stage 4
 
al3xxxxx's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 287
Member of:
[FORD]
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

Nu am spus ca nu ai lucrat la ea ,si ca sa nu fie discuti ma apuc sa fac alta (originala facuta de mine).Mam cam lasat dus de vant ,prin premiul lasat de CRM.Imi cer scuze si nu o sa se mai intample .
al3xxxxx is offline  
Old 04-03-11, 21:12   #3053
cs28katy

Stage 5
 
cs28katy's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 582
Member of:
[PEUGEOT]
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
lucrarea asta e mai slaba pt standardul la care lucreaza cobbo, da si asa e mai buna de 10 ori ca si cea mai buna lucrare a ta...
A zis cineva ceva de mine ? Ca sunt mai bun sau ceva ? Dar greselile care le are el pe masina aia le vede oricine... Si daca lucrarea nu era terminata trebuia sa posteze la Comentarii WIP nu aici. Oricum sunt cativa oameni de pe aici care sunt in grup si ei lucreaza jalnic, ca noi de fapt care nu suntem.
cs28katy is offline  
Old 04-03-11, 23:25   #3054
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by cs28katy View Post
Oricum sunt cativa oameni de pe aici care sunt in grup si ei lucreaza jalnic, ca noi de fapt care nu suntem.
Cine ?
Unii dintre ei nu mai au dreptul sa intre in grup din cauza comportamentului care l-au avut pe sectiunea vt
shantzu is offline  
Old 04-03-11, 23:26   #3055
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Challenges

de fapt frustrarea maxima ii de cand n`ai intrat tu in grup...de atunci te legi de orice lucrare mai slaba a vreunui membru VT...
HoricutzWSR is offline  
Old 05-03-11, 00:29   #3056
cs28katy

Stage 5
 
cs28katy's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 582
Member of:
[PEUGEOT]
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: Challenges

Nici gand ... Dar am vazut ca uni au pus lucrari bune bune si nu a fost acceptat.. Si alti care sunt nu fac lucrari pe jumatate..
cs28katy is offline  
Old 05-03-11, 19:29   #3057
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by cs28katy View Post
Nici gand ... Dar am vazut ca uni au pus lucrari bune bune si nu a fost acceptat.. Si alti care sunt nu fac lucrari pe jumatate..
Pentru ca sunt de mult timp in grup si poate pe vremea aia nivelul la care sunt acum era unul bun.
shantzu is offline  
Old 05-03-11, 20:22   #3058
cs28katy

Stage 5
 
cs28katy's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 582
Member of:
[PEUGEOT]
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: Challenges

Da am inteles, am vazut ca ai scris si mai sus ca unii din ei au ramas datorita comportamentului care l-au avut pe sectiunea vt.
cs28katy is offline  
Old 05-03-11, 20:53   #3059
CrazyMan

Stage 5
 
CrazyMan's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 415
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Challenges

Quote:
Originally Posted by cs28katy View Post
Da am inteles, am vazut ca ai scris si mai sus ca unii din ei au ramas datorita comportamentului care l-au avut pe sectiunea vt.
Nu te supara , dar de ce insisti sa poluezi topicul cu off ? Standardele de acum 5-6 ani erau mult mai scazute , in mare parte din cauza faptului ca nu multi aveau calculator si lucau grafica pe el , cu atat mai putin virtual tuning . Alt motiv pentru care standardele erau mai scazute acum 5-6 ani era si varsta la care incepeau sa lucreze - 12/13 ani .

Exemplu concret : Hori , varsta actuala 19 ani. Acum 6 ani avea 13 ani. Cam care crezi ca era nivelul lui atunci ? La 13 ani nu cred ca faci brush ... abia daca te descurci cu un c/p , si ala vai de el ... Ca exceptie il mentionez pe TFK , pentru care am un mare respect .
Nu uita ca vorbin de pionieri , cei care au dat tonul vt-ului ... pe pentium 3 cu hard de 10 gb , memorie 128 , monitor CRT de 15" si corel 6 ...

Acum , ce propui ? Sa nu avem nici un pic de respect pentru oamenii acestia si sa ii excludem din grup ? Eu , sincer , nu sunt de acord cu aceasta solutie.
Prefer sa includ oameni noi in grup , ca nu avem limita superioara . Dar , aici ne lovim evident de un lucru mentionat de tine : STANDARDUL . Mult mai ridicat ca acum 6 ani , din motive bine intemeiate . Dar tocmai aceste standarde dau nastere lucrarilor bune , pentru ca atunci cand ti se spune unde ai gresit si ce e de facut si ca mai ai de lucru , ai 2 optiuni : ori te conformezi , ori te lasi.

Cei care nu se lasa au toate sansele sa intre . Asa ca , daca nu te superi , mai exerseaza , posteaza lucrarile , toate criticile considera-le CONSTRUCTIVE si adera in momentul in care te simti pregatit. Eu iti urez MULTA BAFTA si daca ai nevoie de ajutor ai mess-ul meu in profil.
CrazyMan is offline  
Old 05-03-11, 23:50   #3060
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Challenges

ms Crazy, am atasat in cele ce urmeaza, prima mea masina, loganul, facut cu elemente din Need For Speed, si scanari dupa reviste...spoilerele, jantele si capota sunt de pe masini tunate din Oradea, de la vremea aia ) iar Corrado e masina cu care am intrat in VT Usergroup :P ... le`am pus asa , sa se vada nivelul de atunci, cert e ca atunci era alta treaba, atunci nu se stia de brush, se stia doar de pasiune...si fiind copii fara masini si fara bani, n`aveam cum sa ne punem altfel ideile in practica...

...din pacate toata esenta Virtual Tuning`ului s`a dus unde s`o dus si zapada...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	logan1.jpg
Views:	69
Size:	38.8 KB
ID:	1904784   Click image for larger version

Name:	vw_tun_323.jpg
Views:	75
Size:	471.3 KB
ID:	1904785  
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -