Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-12, 18:30   #1
Ca$$

Stage 5
 
Ca$$'s Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 760
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Exclamation VTuningRO || BATTLE || VOTARE

Fiind un battle in memoria fostului forum, propun sa votam asa cum se vota acolo, mai exact: fiecare votant va imparti 10 puncte la 4 concurenti sub forma: 4 puncte - concurentul A; 3 puncte - concurentul B; 2 puncte - concurentul C; 1 punct - concurentul D. Se va vota pe o perioada de 7 zile, deci pana pe 18.02.2012, ora 18:30. Votul fara argumentare nu se va lua in considerare. Enjoy!

Deci...concurentii:
1. AlexMirea (Bloo)
2. Cannonball (CNB)
3. Cass (Cass)
4. Cipprik (Cipprik)
5. Gutuie (Gutuie)
6. Lycan (LKN)
7. m0r0nJR (MoronJR)
8. Mrsika (Mrsika)
9. PikoneCJ (EDL Design)
10. Pocol (Alexx)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	AlexMirea.jpg
Views:	67
Size:	2.15 MB
ID:	2324787   Click image for larger version

Name:	Cannonball.jpg
Views:	60
Size:	4.26 MB
ID:	2324788   Click image for larger version

Name:	chop.jpg
Views:	71
Size:	6.33 MB
ID:	2324789  

Click image for larger version

Name:	Cipprik.jpg
Views:	52
Size:	666.3 KB
ID:	2324790   Click image for larger version

Name:	Gutuie.jpg
Views:	64
Size:	782.5 KB
ID:	2324791   Click image for larger version

Name:	Lycan.jpg
Views:	68
Size:	161.2 KB
ID:	2324792  

Click image for larger version

Name:	m0r0nJR.jpg
Views:	62
Size:	892.6 KB
ID:	2324793   Click image for larger version

Name:	Mrsika.jpg
Views:	58
Size:	1.38 MB
ID:	2324794   Click image for larger version

Name:	PikoneCJ.jpg
Views:	61
Size:	700.4 KB
ID:	2324795  

Click image for larger version

Name:	Pocol.jpg
Views:	68
Size:	2.28 MB
ID:	2324796  
__________________
REMINDER : CHOP ARE MADE TO BE COMMENTED. NOT JUST TO BE VIEWED AND IGNORED. GOOD / BAD COMMENTS DOESN'T MATTER, AS LONG AS YOU SAY YOUR OPINION

Last edited by Ca$$; 11-02-12 at 18:33.
Ca$$ is offline   Reply With Quote
Old 11-02-12, 19:28   #2
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: VTuningRO || BATTLE || VOTARE

4 puncte -> CA$$ ---> culoare calumea/bodykit extrem/background
3 puncte -> LKN---> 2 culori/atentia la detalii/bidonul de plastic(serios )
2 puncte -> POCOL--->interiorul/brush f bine realizat/culoarea
1 punct -> CNB--->bodykitul.faruri aprinse/brash realizat super/background

frumoase lucrari! felicitari la toti

Last edited by Manson; 11-02-12 at 19:44.
Manson is offline   Reply With Quote
Old 11-02-12, 19:55   #3
Gutuie
Daewoo Driver

Stage 5
 
Gutuie's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 915
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Arrow Re: VTuningRO || BATTLE || VOTARE

4 Puncte Lkn (Lycan) : Intotdeauna a fost greu sa comentezi o lucrare de a ta... Culorile se imbina perfect, eu tot am impresia ca da a suv xD
3 Puncte PikoneCJ (EDL Design) : Frumoasa culoarea, imi place stilul tau.
2 Puncte Bloo (AlexMirea) : In coltul din stanga jos, triunghiul ala de sub coltul bari E o parte din vechiul bg presupun? Oricum ti-a iesit bine Imi plac genele, farul si culoarea (si atat) Ventul de pe capota e sinistru.
1 Puncte m0r0nJr : Imi place aspiratorul, cam chioara Succes in continuare cu ea
__________________

Last edited by Gutuie; 11-02-12 at 20:07.
Gutuie is offline   Reply With Quote
Old 11-02-12, 20:40   #4
AlexMirea

Stage 1
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 18
Default Re: VTuningRO || BATTLE || VOTARE

Votul meu este :

4pct LKN - ai reusit ca de obicei sa ne surprinzi cu o masina bine facuta, personal nu am nimic de reprosat, meriti toate laudele
3pct mrsika - buza de la bara e putin in valuri, ventul din partea stanga cum vedem noi masina cred ca trebuia sa fie putin mai aplecat ca sa fie paralel cu ventul din mijloc la fel cum e si ventul de pe partea soferului
2pct alexx - ale noastre mai sunt cum mai sunt dar tu ai cam schimbat-o de tot.. interiorul masinii se termina in spatele scaunelor, stalpul din spate de pe partea soferului nu il ai, iar roata spate e putin lq, ca executie nota 10
1pct cipprik - simplu si la obiect, la culoare mai puteai sa lucrezi, farurile sunt cam putin putin ireale, bara te-ai straduit sa o faci cum ai putut cum n-ai putut dar ai facut-o. bravo!


Felicitari tuturor!
AlexMirea is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 00:48   #5
Cipprik

Stage 5
 
Cipprik's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 317
Member of:
[LANCIA]
[VW]
Default Re: VTuningRO || BATTLE || VOTARE

4 pct Lycan: Super tare frate , atat din pct de vedere al imaginatiei cat si din pct de vedere al executiei ..Felicitari !
3 pct Ca$$: Ai la imaginatie ai nota 10 cu felicitari , executia 8...luminozitatea pe care o are masina nu este de aceeasi intensitate cu cea a fundalului , umbra masini este ciudata si asezarea masini in fundal mi se pare dubioasa ...
2 pct Pocol: Ai muncit cred ca foarte mult la masina ..iti dau un 9 pentru imaginatie Monster Energy , si pentru executie sa zicem un 8 ...mai mergeau cateva umbre in partea de jos , la roata spate un skew de sus spre dreapta, cea din fata mi se pare si ea ciudata ...in rest , imi place ca te tii de brush
1 pct Mrsika: Usor prea simpla pentru concurenta , ce-i drept ,dar , nici cu Goblinul nu mi-e rusine ...curat lucrat

Bafta tuturor !
__________________
Cipprik is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 10:21   #6
Pocol

Stage 2
 
Pocol's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 36
Default Re: VTuningRO || BATTLE || VOTARE

4-pct lkn foarte frumos design se putea si mai bine , iti mai trebuiau niste lini akolo pe capota da mna poatearata urat cu ele
3-pct Ca$$ si a ta este o lucrare foarte complexa si foarte bine realizata desi nai mai lucrat de mult timp acuma ai scos o capodopera (asa mi se pare mie )
2-pct Mrsika frumos brush dar se putea un design mult mai bun pentru bara fata ,u stiu ce are parca ii lipseste ceva.
1-Bloo(alex mirea) e frumoasa dar distorsionata masina nu prea imi place ideea cu genele alea pe masina zici cai o masina de pitzipoance keep it up
Pocol is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 13:44   #7
Lycan.

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 182
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: VTuningRO || BATTLE || VOTARE

4-Pocol - idee si brush bun, la unele parti se putea mai bine.
3-Cass - kit extrem, o alta culoare poate l-ar fi scos mai bine in evidenta.
2-Mrsika - burshul impecabil, dar puteai face ceva mai complex :-w
1-Cipprik - imi place foarte mult FB ul , culoarea mi se pare putin ireala.
__________________
Lycan. is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 22:06   #8
PIKONE CJ

Stage 4
 
PIKONE CJ's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 261
Member of:
[Virtual Tuning]
[VW]
Default VTuningRO || BATTLE || VOTARE

4-Pocol -mai era de lucru la umbre si stopul ,dar imi place ambianta cu BG
3-AlexMirea - imi place kitul dar culoarea yoi si detaliile lasa de dorit
2-MoronJR -de apucai sa-l termini ...
1-LKN - putin incarcata dar ca executie e bine lucrata ,fundalul e prea inchis fata de masina ... mergea ceva mai cu soare

O zi buna
PIKONE CJ is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 22:40   #9
cannonball
Virtual Tuner

Stage 5
 
cannonball's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 578
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: VTuningRO || BATTLE || VOTARE

4p-Ca$$(sunt fan extreme)
3p-mrsika,destul de simpla dar foarte curata executia
2p-lkn,din nou extreme dar eleronul ala parca nu e de acolo
1p-pikone,imi place luciul dar rotile mi se par cam ovale iar masina aduce cam mult a golf
cannonball is offline   Reply With Quote
Old 13-02-12, 01:17   #10
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: VTuningRO || BATTLE || VOTARE

4 puncte - Cipprik - mi se pare de departe cea mai corect construita si cea mai realistica dintre toate, cu mici probleme la saturatia culorilor dar insesizabile
3 puncte - Lycan - lucrare la care se pare ca s-a depus un efort considerabil, impact vizual mare, culori bine alese, da` cu unele elemente asezate disproportionat si deranjeaza la overall look
2 puncte - Pocol - imi place enorm cum arata per total masina, dar destule greseli de realizare si care fac ca lucrarea sa para neterminata...
1 punct - AlexMirea - pt meme`ul de pe geam si genele de la faruri
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 14:13   #11
m0r0nJR

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 8
Default Re: VTuningRO || BATTLE || VOTARE

4 puncte - Lycan - stiti ca nu prea am ce comenta...super chop
3 puncte - Pocol - frumoasa ideea, frumos totul, insa stopul avea nevoie si el de reflexii ale orasului, iar reflexiile orasului de pe parbriz nu prea se potrivesc.
2 puncte - Cipprik - nu te-ai complicat deloc, superba masina nu am nimic de comentat, imi place totul.
1 punct - Bloo - imi place foarte mult atmosfera, iar designul e foarte frumos, zona aceea de sub oglinda stanga nu imi place, pentru mine arata ciudat...la fel si continuarea ei la far. iar cu oglinda dreapta ce ai facut?

Cannonball - frumoasa masina, brush-ul mi se pare plat in unele zone... si nu imi dau seama de unde atatea reflexii de nori; poate stau eu prost cu perspectiva dar ventul din dreapta masinii (stanga noastra cum ne uitam la poza) nu se vede cum ar trebui; se vede ca asfaltul e facut din doua bucati, se vede prea bine, putea fi rezolvat foarte usor; reflexia masinii de pe jos mai trebuia lucrata. per total e genial chopul.
Cass - inca wip mai ai destul de lucrat nu vreau sa comentez, spun doar ca arata foarte bine pana acum
PikoneCJ - foarte frumoase idei si la tine dar brush-ul imi displace, din cate vad tu ai adaugat reflexii si apoi ai facut umbre si lumini peste, nu da foarte bine; a, da aripioara dreapta de la FB trebuie iesita mai in afara.
Mrsika - singura problema e ca nu imi place designul, imi pare rau dar...
Gutuie - ma ce donor bun ai gasit tu)... puteai sa pui si janta spate, ca sa aratae cat de cat terminata; sa nu lasi asa fb-ul

Felicitari concurentilor!
Imi pare rau ca nu au concurat toti cei care s-au anuntat.....macar cu un wip.
m0r0nJR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -