Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-09, 02:53   #31
Rares_CRM
Design Team Member

Stage 5
 
Rares_CRM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,524
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[VW]
Default Re: Best Works |Discutii|

Da Geox'... asa ar fi corect, dar nu cred ca iti ajunge o zi intreaga sa stai sa rascolesti forumu dupa vt-uri, si nu se merita, mai ales ca MW nu este platit sa faca asta, o face din placere.
__________________
Rares_CRM is offline   Reply With Quote
Old 05-12-09, 12:31   #32
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Best Works |Discutii|

Ca sa nu iasa discutii o sa facem asa , ... dar cred ca o sa alegem 6 , deaia am si zis 4 .
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 05-12-09, 17:20   #33
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Best Works |Discutii|

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Pai daca se numeste "Best Works 2009" ar fi trebuit sa se aleaga 4 cele mai bune lucrari din 2009 nu doar din lunile sept-dec.
intradevar e greu sa stai sa rascolesti atatea pagini dar asa mi s-ar parea normal.
O sa alegem pe tot anul cand o sa facem ''Best works 2010'' pentru ca atunci o sa avem cele mai bune lucrari din fiecare luna.
Daca vrei Best works 2009 esti invitatul nostru sa rasfoiesti tot forumul dupa lucrari bune
Sau cine stie lucrari bune , eventual salvate in calc-ul lor sa le posteze aici sa putem sa le punem in top. E ok ?
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 05-12-09, 17:29   #34
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Best Works |Discutii|

Eu am specificat ca e greu sa stai sa rasfoiesti atatea foi in cautarea lucrarilor bune dar e si asta o solutie shantzu,eventual sar putea sa se mai aleaga si lucrari ale membrilor din Design Team ... si cine mai are sa mai posteze lucrari bune ale altor membri.
__________________

Înscrie-te aici
În baze de date pentru toate mașinile rapide din Romania pe 1/4 mile

Geox` is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 17:41   #35
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Best Works |Discutii|

Best "desembår" https://forum.4tuning.ro/161-concursu...the-month.html
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 21:10   #36
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Best Works |Discutii|

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
Masina care ocupa locul 3 nu are ce cauta acolo ,e lucrare de maxim jumatate de ora cu tot cu donoare , ca arata bine si e clean e partea a 2 a. Sunt alte lucrari care ar fi meritat locul ala. Raresh , no offense bro ,dar sunt alte lucrari si mai bune...
__________________



I ♥ choppin'
keemo designs - gallery
e36318isdakargelb. w.i.p

keemo is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 22:12   #37
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Best Works |Discutii|

Quote:
Originally Posted by keemo View Post
Masina care ocupa locul 3 nu are ce cauta acolo ,e lucrare de maxim jumatate de ora cu tot cu donoare , ca arata bine si e clean e partea a 2 a. Sunt alte lucrari care ar fi meritat locul ala. Raresh , no offense bro ,dar sunt alte lucrari si mai bune...
Care lucrari ? exemplu ... vorbe sunt peste tot
Nu conteaza mai deloc timpul in care a fost facuta lucrarea , conteaza cum arata al final ...
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 01:06   #38
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Best Works |Discutii|

pot sa iti dau 2 exemple doar de la vtl , geox ,wlady ,unde chiar se vede ca s-a muncit... nu doar doua jante si geamuri negre,ploape etc.... Inteleg perfect ca nu e vorba de timp. Parerea mea sincera, e ca au fost alte lucrari mai bune decat cea care a ocupat locul 3 ,nu stiu criteriile pe care se aleg lucrarile,dar timpul/munca/ideea cred ca ar fi trebuit sa fie printre ele... inca odata ,fac abstractie ca e lucrarea lui Raresh ,as fi zis acelasi lucru daca ar fi fost lucrat de jonsibal...
keemo is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 01:14   #39
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Best Works |Discutii|

A lui Geox e muncita , dar nu arata chiar bine.Pluteste in back-ul ala si unele componente de pe masina sunt off.
Polo-ul lui wlady a fost facut public luna trecuta ,tin minte ca am discutat de ea cu MW
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 01:21   #40
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Best Works |Discutii|

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
A lui Geox e muncita , dar nu arata chiar bine.Pluteste in back-ul ala si unele componente de pe masina sunt off.
Polo-ul lui wlady a fost facut public luna trecuta ,tin minte ca am discutat de ea cu MW
au fost doua exemple care mi-au venit pe moment in cap, cat despre lucrarea lui Raresh mi se pare superficiala ,inca tind sa cred ca nu isi are locul acolo.
In fine , nu sunt in masura sa fac eu clasamentul. Respect deciziile facute , stiu ca sunt facute cu cap...



off topic : ca tot am apucat sa postez pe anul asta ,vreau sa urez tuturor ,un La multi Ani sincer ,la cat mai multe realizari pe 2010 !!
numai bine!
keemo is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 01:27   #41
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Best Works |Discutii|

Toti avem acelasi nivel, cu cat propunem mai multi lucrari , cu atat topul o sa fie mai aproape de adevar.
Lasam topul asa , nu are rost sa il mai modificam.
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 01:59   #42
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Best Works |Discutii|

Lucrarea lui Wlady a fost pe luna trecuta , el luase deja un loc cu o lucrare , Lucrarea lui geox este lucrata , pentru best works conteaza sa arate si bine , poate sa zica cineva ca nu arata bine lucrarea lui raresh ?
__________________
pictures
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 02:25   #43
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Best Works |Discutii|

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
Lucrarea lui Wlady a fost pe luna trecuta , el luase deja un loc cu o lucrare , Lucrarea lui geox este lucrata , pentru best works conteaza sa arate si bine , poate sa zica cineva ca nu arata bine lucrarea lui raresh ?
intradevar ai dreptate cu lucrarea lui wlady , dar nu credeam ca un loc in topul ala se rezuma doar la "a arata bine".
Poate viitor se vor lua in considerare si alte lucruri ,gen : idee / executare / mod de lucru / greutatea excutarii anumitor modificari,sau mai stiu eu ce.Stii si tu MW , stie toata lumea ca nu e extraordinar de greu sa pui o pereche de jante ,sa modifici contrastul sau mai stiu eu ce banalitati. Sa fim seriosi ,eu cel putin daca m-as apuca iar de vt serios ,ar trebui sa fiu in fiecare luna pe locul 3 cu o astfel de lucrare si aia facuta in fuga ,doar de dragul de a participa la un challenge/battle ,etc...
In fine , nu vreau sa continui discutia asta ,am inteles perfect despre ce e vorba, nu am nimic de spus...
ma inclin...
keemo is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 02:32   #44
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Best Works |Discutii|

Daca ar fi sa ne luam dupa ce zice toata lumea ce ar iesii? e vorba si de gusturi , nu sunt eu cel care are dreptate maxima .
" Daca albitru iti da rosu tu poti ramane pe teren ca asa vrei tu ? " Este un juriu si astea sunt lucrarile alese .

Sanatate!
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 06-01-10, 09:40   #45
Rares_CRM
Design Team Member

Stage 5
 
Rares_CRM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,524
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[VW]
Default Re: Best Works |Discutii|

E o lucrare simpla, modificari putine, dar am incercat sa le fac cat mai bine, fara greseli. Am lucrat 6-8 ore la masina. Pare un clean look facut in 2 ore, dar nu e.
Uite, uploadez lucrarea la rezolutie mai mare, sa o studiati cu atentie.
Nu zic ca am ce cauta pe locul 3, sau eu stiu.. alt loc in topul respectiv, dar ziceam doar, ca nu e lucrare facuta in 2 ore.
Clean look-ul, chiar daca e aproape cel mai scump de realizat, si cel mai fain, nu multi il apreciaza, nu stiu de ce. Eu mereu incerc sa fac o masina, cum mi-ar place mie sa arate, nu fac OZN-uri gen Ca][n, nu o sa vezi niciodata o masina pe strada care sa arate ca a lui, dar una, facuta cum o fac eu, s-ar putea sa vezi, si pana la urma, cred ca asta e ideea virtual tuning-ului, dupa parerea mea.
Si Keemo, nu ma supar, e pararea ta, o respect. Eu mi-am spus doar parerea.
Respect si alegerea lui MW, oricare ar fi ea, e destul de greu sa faci un top pe o luna intreaga, sunt destul de multe pagini de rasfoit, eu n-as avea rabdare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Jac a107 by CRM.jpg
Views:	97
Size:	1.39 MB
ID:	1250720  

Last edited by Rares_CRM; 06-01-10 at 09:42.
Rares_CRM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -