Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-04-09, 22:11   #106
Crimz-vT

Stage 5
 
Crimz-vT's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 539
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

..eu am intrat gratis in ambele zile
Crimz-vT is offline  
Old 13-04-09, 00:21   #107
Fily

Stage 4
 
Fily's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 257
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

Quote:
Originally Posted by dem_fuzl View Post
sa fiu scuzat ca zic, dar asta e cam bataie de joc..... de ce nu s-a putut lasa intrarea libera in fiecare zi la participantii de la concurs??? era asa o mare pierdere de bani? am fost sambata, singur, sa vad care e treaba, cum stam cu concursul, sa pfac poze, sa vin ca baiat care se pricepe la masini sa admire ... si vin duminica, a 2a zi, si cu prietena, la cica ""premiere"", si sunt obligat sa platesc, ca am doar o intrare .... adica azi, duminica, daca era ziua premierei, trebuia sa fie la fel intrarea libera, ca veneau participantii sa isi ia EVENTUALUL premiu ... pe langa faptul ca nu a existat nici un cuvant rostit care sa aduca vorba de concursul de virtual-tuning .... daca stiam ca e asa, ca tre sa platesc ca sa pot intra si a 2a oara, si daca stiam ca nici nu se tine de fapt concursul, nu mai veneam deloc, nici sambata, nici duminica cu prietena, ca ma oftic acu ca am cotizat 40 de ron la asa o mare ... nu stiu cum sa-i zic .... plus ca se putea specifica undeva ca nu avem decat o intrare gratis ... panoul mic, pus dupa colt, abia l-am gasit ..... aiurea, ce pot sa zic mai mult??
Exact asta speram sa nu se intample.pacat.Nu stiu cand se vor lua lucrurile mai in serios.Cand aflam si noi rezultatele?
Fily is offline  
Old 13-04-09, 08:26   #108
dem_fuzl
Banned

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 166
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

Quote:
Originally Posted by Crimz-vT View Post
..eu am intrat gratis in ambele zile
cum ai reusit?? ca eu din pacate NU ... mi s-a pus stampila (verde) sambata, iar duminica cand am vrut sa intru, am fost refuzat, pe motiv ca e de "ieri" ... iar ducandu-ma la respectivu care mi-a pus stampila, am aflat ca NU mai pot intra ...

m-am uitat pe prima pagina, unde e postul cu concursul, reguli, etc ... NU scrie ca avem voie DOAR O INTRARE ... scrie ca "Accesul la expoziţie va fi liber pentru participanţi şi se va face pe bază de ecuson" .... mda, sigur ... probabil de aia NU s-a dat ecuson, ca cu ecusonu se putea intra liber in fiecare zi ... oricum, pe langa faptul asta cu intrarea, insasi disparitia, inexistenta concursului, arata ca o lipsa de respect ptr participantii la concurs .. daca stiam ca o sa am doar o foaie pe un panou, pe care sa fie v-t-ul meu, nici nu mai participam ... am pierdut vreo 3 zile ca sa ce?? sa fiu luat la mijto?? ..... poate pe viitor nu vor mai exista participanti ....

astept cu interes reactia organizatorilor sau a moderatorilor aci .... cam ce aveti de zis??? cum va spalati rusinea morala fata de noi? sau macar, cum o motivati? ...

edit: am gasit acest raspuns pe undeva, la o intrebare de genul: cum vor avea intrarea participantii de la 3d?

Quote:
Originally Posted by GRIGO View Post
intrarea este libera pe toate cele 3 zile,
trebuie sa veniti cu buletinul, la intrare spuneti ca sunteti participanti la virtual tuning 3d ,
ma intreb, care e diferenta intre 2d si 3d??? de o zi, 2 sau 3 de intrare gratis??? .... urat ... app, nu imi vreau banii inapoi sau ceva de genu asta. eu zic de faptul implinit insasi ... probabil trebuia sa imi spal stampila de pe mana, ca a 2a zi cand am venit sa-mi puna alta??

Last edited by dem_fuzl; 13-04-09 at 11:49.
dem_fuzl is offline  
Old 13-04-09, 11:53   #109
thundermike

Stage 3
 
thundermike's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 91
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

daca tu ai pierdut vreo cateva zile la 2D, ce zici de cei care au pierdut o luna intreaga sa modeleze o masina 3D si nici nu li s-au afisat lucrarile, de ex eu si mai sunt si altii
__________________
thundermike is offline  
Old 13-04-09, 12:11   #110
dem_fuzl
Banned

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 166
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

pai da, tocmai ... asta se include in mijto-ul la care am cam fost luati toti ... unora nu li s-au publicat/aratat lucrarile, concursu de 2d nu a mai existat, faza cu intrarea, etc ...
dem_fuzl is offline  
Old 13-04-09, 14:11   #111
Crimz-vT

Stage 5
 
Crimz-vT's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 539
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

..deci in lateral..erau liste ..cu toti participantii..am intrat cu buletinu precum s-a zis ..nu a fost vreo problema..

Problema a fost JURIZAREA..nu a fost timp pentru noi

fata de alte dati...au fost putini participanti la 2D..dar aia putinii care am fost anu asta trebuiau tratati ca atare..pacat...

Oricum NU POT SA ZIC CA NU A MERITAT

La 3D au fost multe lucrari frumoase
__________________
Grafica publicitara

-Logouri
-Bannere
-Flyere
-Afise
-Webdesign

crimzproduction

Contact mail : tudor_vtuning@yahoo.com
Crimz-vT is offline  
Old 13-04-09, 15:11   #112
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

Încep prin a-mi cere mii de scuze pentru acest eşec Eu îl consider eşec pentru că, fizic, n-am mai avut timp să mă ocup de lipirea tuturor pozelor pe panouri. Pe cele de la freehand nu le-am mai lipit vineri, odată cu cele de la 2D/3D, iar sâmbătă şi duminică n-am mai avut timp.

Geox`, în momentul ăsta nu-ţi pot spune exact ce s-a întâmplat cu lucrarea ta. Am primit-o, dar de la stadiul de e-mail primit, nu ştiu ce s-a întâmplat. O să revin deseară cu un mesaj mai exact.

dem_fuzl, au existat 2 liste. Una pentru moderatori / supermoderatori, şi una pentru virtual tuning 2D / 3D / freehand. Cine şi de câte ori a intrat pe baza acelor liste, o să alfii pe măsură ce se va posta.

Jurizare la virtual tuning nu s-a făcut la faţa locului. Există cupe, vor fi şi diplome şi premii. Nu mai ştiu cu cine am vorbit aseară, pe terasă, înainte de premiere, dar i-am făcut o promisiune pe care voi face tot posibilul să mi-o ţin.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 13-04-09, 15:15   #113
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

Multumim Gabi ca ai facut lumina...
numai bine !!
keemo is offline  
Old 13-04-09, 15:21   #114
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

Pacat ca va bateti joc de freehand Stiu, eu n-am participat pentru ca, in primul rand, am avut la dispozitie 4 zile...4 zile in care trebuie sa iti alegi modelul, in care sa iti alegi tuningul, in care sa te asiguri ca e o lucrare demna de a fi afisata la un salon de tuning. Apoi parca am avut o presimtire ca va fi ceva in neregula, pentru ca la asa un termen era clar ca Freehand-ul era scos din calcule si s-a bagat doar la insistenta catorva membri de acolo. Inteleg ca pentru toti a fost un mare stres acest eveniment (ma refer aici la organizatori), dar "bataia de joc" la adresa celor ce dau cu creionul pe hartie incepe in primul rand de la indiferenta moderatorilor de a organiza ceva, continua cu punerea la dispozitie a unui termen minuscul fata de celelalte categorii si se sfarseste cu ceva GRAV, parerea mea: neafisarea muncii unor baieti care au trecut peste toate aceste nereguli (termenul, dezinteresul moderatorilor, etc.) si au muncit serios pentru a face o lucrare care sa fie prezenta la "Cel mai mare eveniment al tuningului din Romania"...pacat baieti

Multa bafta
radu.3 is offline  
Old 13-04-09, 15:30   #115
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

banuiesc ca nu va mai exista vreo lucrare de la freehand in anii viitori pentru 4td....asta este...mie imi pare rau ca am vorbit cu baietii sa se grabeasca sa faca o lucrare de fiecare macar ...ceva frumos si chiar au fost lucrari impresionante(puteti sa vedeti la topicul cu desene) ...eu as zice ca toti ar merita macar o diploma (toti=3d/2d/freehand)...dar acum totul depinde de voi
L4uR is offline  
Old 13-04-09, 15:44   #116
Crimz-vT

Stage 5
 
Crimz-vT's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 539
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

Cu mine ai vorbit Gabi ..eu il cred..era tare obosit

Trebuia mai multi sa se ocupe si de aceasta sectiune,nu doar Gabi..
Crimz-vT is offline  
Old 13-04-09, 16:01   #117
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

Ce pot sa zic,eu am intrat cu Gabi,mi-a explicat care era situatia.
Crimz eu iam dat lucrarea ta lui Gabi dar cred ca ti-a zis si el,ca el a venit cu ele printate de la Craiova...
Cat despre lucrarea mea...(prima data ma gandeam ca e prea slaba pentru panou)
Oricum a fost frumos la Show.
__________________

Înscrie-te aici
În baze de date pentru toate mașinile rapide din Romania pe 1/4 mile

Geox` is offline  
Old 13-04-09, 16:07   #118
Crimz-vT

Stage 5
 
Crimz-vT's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 539
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

Nu mai e nici o problema..stiu ca le-a printat la craiova )

In final poate e mai bine asa..ca imi va lua in considerarea lucrarea finala nu acel printscreen(fara background,reflexii,efecte,ploaie etc..)
Crimz-vT is offline  
Old 13-04-09, 16:17   #119
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

A mea participa la jurizare macar?
Geox` is offline  
Old 13-04-09, 17:00   #120
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Virtual Tuning 2D @ 4TuningDAYS 2009

Absolut toate lucrările vor participa la jurizare !
Gabi is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -