Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Totul despre anvelope

Totul despre anvelope Aici gasesti toate informatiile despre cauciucuri, dimensiuni, presiunea corecta, marci diverse, performante, norme de siguranta si feed-back de la utilizatori.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-17, 13:25   #1
RoFrezzy

Stock
 
Join Date: Jun 2017
Posts: 1
Default Anvelope vara 245 45 r18

Salut ,detin o Insignia si in primavara asta trebuie sa schimb anvelopele de vara pentru ca au ajuns la uzura minima.Masina am cumparat o vara aceasta si avea anvelope contisportcontact 3 sau ceva de genul sportcontact 3 . Nu stiu ce sa pun in locul acestora sa fie cel putin la fel de bune dar sa nu sara bugetul de 150 euro bucata.Pe net la teste sunt altele mai noi care au puncte peste si mie frica sa ma iau dupa recenzii.Conduc agresiv si rapid cu anvelopele astea asa tocite iau curbe cu 120 130 la ora fara emotii pe autostrada in schimb cu actualele de iarna simt ca pierd controlul la aceeasi viteza bine e si firma mai slaba.Deci o recomandare pentru stabilitate in curbe si o directie precisa daca se poate . Ma uitam pe la fulda sportcontrol 2 , vredestein ultrac santin , pirelli nu stiu exact de care si mai low ar fi falken 510 parca ! Astept orice recomandare Multumesc !
RoFrezzy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -