Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Electronica Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 23-10-12, 21:13   #31
liviu_24

Stage 1
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 9
Default Re: INTERFATA DIAGNOZA OPEL OPCOM OP COM lb. romana,engleza,BONUS-AutoData,Vivid Work

Salut am cumparat si eu o interfata VAGKKL+FIATECUSCAN si cel de la care am cumparat-o mi-a spus ca merge si pe bmw e36 din 93 adika cu ADS pe obd2 am luat si mufa cu 20 pini to obd2 si cand incerc sa ma conectez la masina zice module not responde la toate adika nu vede nimik pe masina (incearca sa se conecteze dar MODULE NOT RESPONDING ) precize ca masina merge perfect doar ca consuma mult . am bagat pe un audi din 200 si interfata merge citesc tot pe el dar la bmw e36 nu mere nimik precizez ca in mufa de pe instalatia masini nu am pinul 17 pe ea si in mufa cu 20 pini este legat pinul. Cum pot face sa pot pune si eu interfata pe masina trebuie sa cumpar alta ?sau alta mufa cu 20 pini ?am incercat toate programele carsoft 6.1 inpa cu toate cele bavaric thenic bmw tools pe toate nu stiu ce sa mai fac !!!! multumesc
liviu_24 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -