Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Servicii Auto

Firme Servicii Auto Tapiterii, Sablari, Vopsitorii, Tractari, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-14, 10:57   #1111
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Reconditionare Jante Z-PERFORMANCE Powdercoating Candy Red (9 photos)

O culoarea speciala importata de la partenerii nostrii de peste ocean Powderbuythepound.
Nuanta se obtine din trei starturi: primul este un crom, apoi se aplica pudra Candy Red care este semi-transparenta si permite cromului sa se reflecte iar apoi la final un strat de lac perlat.


Reconditionare Jante 22" STRUCTURE Powdercoating Negru + Perla (8 photos)


__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms
elspa is offline   Reply With Quote
Old 19-05-14, 09:47   #1112
danielnnn3

Stock
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 7
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

imi puteti da un cod de culoare pentru Gun Metal? daca nu echivalent, macar ceva asemanator.
Mersi,

Daniel
danielnnn3 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-14, 13:26   #1113
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by danielnnn3 View Post
imi puteti da un cod de culoare pentru Gun Metal? daca nu echivalent, macar ceva asemanator.
Mersi,

Daniel
salut, e o culoare custom facuta de noi, din pacate nu exista un cod de culoare.
elspa is offline   Reply With Quote
Old 20-05-14, 08:32   #1114
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Reconditionare Jante VOLVO Powdercoating Carbon Perlat Mat (4 photos)
Reconditionare Jante MERCEDES Powdercoating Argintiu Perlat + Lac (4 photos)
Reconditionare Jante BBS Powdercoating Gunmetal + Lac (4 photos)

elspa is offline   Reply With Quote
Old 21-05-14, 08:57   #1115
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Reconditionare Jante VW Powdercoating Carbon Perlat Mat (4 photos)
Reconditonare Jante BORBET Powdercoating Arctic White (4 photos)

Reconditionare Cadru VELO Powdercoating Candy Blue (5 photos)
Culoarea este Candy Blue de la partenerii nostri PowderBuyThePound. Procedeul este o chromare cu Chrom X urmata de vopseaua candy semitransparenta. Pentru alte culori speciale (neon, fluorescent, candy, flip flop) accesati http://www.powderbuythepound.com/Tem...olled_Powders/


elspa is offline   Reply With Quote
Old 22-05-14, 07:09   #1116
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Reconditionare Jante VW Powdercoating Gunmetal Mat (4 photos)
Reconditionare Jante OLD SCHOOL Powdercoating Argintiu Perlat + L (4 photos)

elspa is offline   Reply With Quote
Old 25-05-14, 13:31   #1117
RUDY20140TDI
VW Driver

Stage 5
 
RUDY20140TDI's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,125
Member of:
[VW]
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Sal.,
Un set de 5 jante pe 18" care au mai fost vopsite electrostatic la ce pret ar ajunge ca sa le fac din Gunmetal inchis metalizat in Ultimate Chrome ?
O zi buna .
__________________
De acum ma puteti contacta la urmatoarele adrese de GOOGLE MAIL
manea.rudolf76@gmail.com respectiv manea.adrian76@gmail.com
RUDY20140TDI is offline   Reply With Quote
Old 26-05-14, 06:51   #1118
GSI1987

Stage 5
 
GSI1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 504
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

salut se poate volosi aceasta culoare https://www.powderbuythepound.com/Rocket-Blast-Blue/ am un set de jante 16'' . pretul pt ele care ar fi. multumesc
GSI1987 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-14, 10:26   #1119
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by RUDY20140TDI View Post
Sal.,
Un set de 5 jante pe 18" care au mai fost vopsite electrostatic la ce pret ar ajunge ca sa le fac din Gunmetal inchis metalizat in Ultimate Chrome ?
O zi buna .
Salut, pentru gunmetal pretul este de 650 lei / set 18" sablat + reconditionat + powdercoating.
Pentru Ultimate Chrome costa aditional 450 lei iar culoare vine pe comana din state in 7-10 zile.
elspa is offline   Reply With Quote
Old 26-05-14, 10:27   #1120
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by GSI1987 View Post
salut se poate volosi aceasta culoare https://www.powderbuythepound.com/Rocket-Blast-Blue/ am un set de jante 16'' . pretul pt ele care ar fi. multumesc
Salut, sigur, se poate aduce culoare respectiva costa aditional 300 lei fata de pretul 500 lei /set sablat + reconditionat + powdercoating set 16" cu o culoare standard din paletarul nostru de pe facebook (in albumele noastre)
elspa is offline   Reply With Quote
Old 26-05-14, 13:15   #1121
RUDY20140TDI
VW Driver

Stage 5
 
RUDY20140TDI's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,125
Member of:
[VW]
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by elspa View Post
Salut, pentru gunmetal pretul este de 650 lei / set 18" sablat + reconditionat + powdercoating.
Pentru Ultimate Chrome costa aditional 450 lei iar culoare vine pe comana din state in 7-10 zile.
Sal.,
Nu mai inteles .
Eu acum am rotile vopsite electrostatic in culoare gunmetal metalizat (un gri mai inchis), si ma intereseaza sa le fac in Ultimate Chrome .
Cam cat costa si care ar fi principiul de indepartare a vechii vopsele electrostatice ?
Tot prin sablare ?
Sau se baga in baie de acid ?
Poti sa-mi zici ce cantitate de pulbere intre la o janta ?
Ca am posibilitatea sa cumpar eu vopseaua .
Multumesc .
O zi buna .
RUDY20140TDI is offline   Reply With Quote
Old 26-05-14, 14:01   #1122
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by RUDY20140TDI View Post
Sal.,
Nu mai inteles .
Eu acum am rotile vopsite electrostatic in culoare gunmetal metalizat (un gri mai inchis), si ma intereseaza sa le fac in Ultimate Chrome .
Cam cat costa si care ar fi principiul de indepartare a vechii vopsele electrostatice ?
Tot prin sablare ?
Sau se baga in baie de acid ?
Poti sa-mi zici ce cantitate de pulbere intre la o janta ?
Ca am posibilitatea sa cumpar eu vopseaua .
Multumesc .
O zi buna .
Daca aduci tu vopseaua costa doar 650 lei. Vezi ca pentru Ultimate Crome trebuie o cantitate egala si de lac acrilic tot electrostatic cu o grosime de 0.2-0.3mm. Trebuie 0.5 kg din fiecare pudra sa fim siguri ca acoperim egal tot. Daca nu le aduci din state de pe PowderBuyThePound nu garantam finisajul, exista pudre si prin Romania dar iese un mare chix, am incercat cam tot ce e crom de pe piata noastra.
Jantele se sableza.
elspa is offline   Reply With Quote
Old 26-05-14, 20:14   #1123
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Reconditionare Jante AUDI S Powdercoating Arctic White (4 photos)
Reconditionare Jante OFF ROAD Powdercoating Liquid Yellow (4 photos)
Reconditioanre VELO Powdercoating Neon Orange & Green (9 photos)

elspa is offline   Reply With Quote
Old 27-05-14, 21:00   #1124
Nutu25

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 39
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Buna
Cit costa pentru vopsirea a 5 jante de 18 inci ( gunmetal cu bordura cromata ). una trebuie refacuta pentru ca are o mica indoitura pe interior.
de asemenea; cum se procedeaza, pentru ca eu ar trebui sa vi le trimit din afare tarii?
o persoana de contact sau un numar de telefon unde as putea gasi?
multumesc anticipat
Nutu25 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-14, 21:04   #1125
claudiu_c

Stage 2
 
claudiu_c's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 32
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

salut,
poti face asa ceva? culoare negru mat, buza rosie, plus lac mat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	28082008211.jpg
Views:	90
Size:	75.2 KB
ID:	2990725  
claudiu_c is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -