Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Servicii Auto

Firme Servicii Auto Tapiterii, Sablari, Vopsitorii, Tractari, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-12, 08:45   #406
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by Preparatul View Post
vopseaua ti-o pot aduce eu.originala de la porsche.
noi facem vopsire electrostatica, nu la pistol.
vopseaua electrostatica este o pulbere, se aplica intr-un mod total diferit fata de cea lichida iar procesul de polimerizare este cu totul altul.

http://en.wikipedia.org/wiki/Powder_coating

daca vopsesti la pistol trebuie sa te astepti sa se cojeasca in cateva luni.
__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms
elspa is offline   Reply With Quote
Old 01-04-12, 16:59   #407
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Jante 19" BBS Factory Look (4 photos)

Jantele au fost sablate de cele 3 straturi de vopsea cu care au au ajuns la noi, aplicat un strat electrostatic de negru pentru nivelare iar apoi argintiu factory look ( electrostatic ) urmat de un strat de lac ( tot electrostatic ).

elspa is offline   Reply With Quote
Old 02-04-12, 15:52   #408
alexzandru

Stage 2
 
alexzandru's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 50
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

As vrea sa vopsesc un set de jante vw model denver pe 17 (cele de pe golf GTI).
Vroiam sa stiu cat costa, cam cat ar dura si daca sunteti disponibili intre 16-22 aprilie.
alexzandru is offline   Reply With Quote
Old 02-04-12, 16:52   #409
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by alexzandru View Post
As vrea sa vopsesc un set de jante vw model denver pe 17 (cele de pe golf GTI).
Vroiam sa stiu cat costa, cam cat ar dura si daca sunteti disponibili intre 16-22 aprilie.
se pot face, costa 500 ron / set.
nu stiu ce sa spun daca le putem termina in intervalul respectiv...
elspa is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 10:00   #410
jacku

Stage 3
 
jacku's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 129
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Salut,

Cat ma costa sablarea a doi etrieri de golf + vopsire electrostatic albastru? Au fost vopsiti rosii cu vopsea normala, vreau sa dau vopseaua jos si sa ii fac albastri.
__________________
Golf IV 1.8T HIGHLINE, 150CP+, interior Recaro, Mods : Jante SMC 18" +Pirelli P Zero Rosso 225/40/18, admisie BMC , Webasto, discuri placute ATE, Forge blow-off, TCM Turbo Remap
jacku is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 10:11   #411
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by jacku View Post
Salut,

Cat ma costa sablarea a doi etrieri de golf + vopsire electrostatic albastru? Au fost vopsiti rosii cu vopsea normala, vreau sa dau vopseaua jos si sa ii fac albastri.
200 ron sablat + vopsit electrostatic
elspa is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 10:18   #412
jacku

Stage 3
 
jacku's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 129
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Cat dureaza operatiunea si cand se pot aduce?
Si daca sunt client fidel ( am adus doua seturi de jante la voi) am discount?
jacku is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 10:35   #413
PH 01 MSQ

Stage 3
 
PH 01 MSQ's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 88
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Salut, m-ar interesa si pe mine vopsit un set de 4 jante 17x7,5 negru mat sau gri grafit, si vopsit etrierii rosii la un A4 B7. Si reconditioanarea jantelor de asemenea. La ce pret ar fi fiecare in parte si ca timp cat ar putea dura. Multumesc.
__________________
Vorsprung durch Technik (Avantaj prin tehnică)
PH 01 MSQ is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 11:02   #414
alexzandru

Stage 2
 
alexzandru's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 50
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by elspa View Post
se pot face, costa 500 ron / set.
nu stiu ce sa spun daca le putem termina in intervalul respectiv...
Daca nu se poate nu se poate. Ramane pe iunie atunci .
Se poate sa vin totusi in perioada asta sa vad niste "mostre", poate am noroc sa aveti si niste jante vopsite pe acolo.
Ma gandeam la un negru lucios, dar am vazut prin forum flat black. Din poze nu pare sa mai apara textura specifica vopselei electrostatice.
O alta intrebare ar fi daca la vulcanizare se zgarie vopseaua cand se desfac prezoanele sau cand se demonteaza cauciucul? Sau trebuie cautata o vulcanizare care are tubulare si alte instrumente care sa nu zgarie janta? Ma gandesc ca ar arata urat o janta neagra zgariata.
alexzandru is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 12:06   #415
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by alexzandru View Post
Daca nu se poate nu se poate. Ramane pe iunie atunci .
Se poate sa vin totusi in perioada asta sa vad niste "mostre", poate am noroc sa aveti si niste jante vopsite pe acolo.
Ma gandeam la un negru lucios, dar am vazut prin forum flat black. Din poze nu pare sa mai apara textura specifica vopselei electrostatice.
O alta intrebare ar fi daca la vulcanizare se zgarie vopseaua cand se desfac prezoanele sau cand se demonteaza cauciucul? Sau trebuie cautata o vulcanizare care are tubulare si alte instrumente care sa nu zgarie janta? Ma gandesc ca ar arata urat o janta neagra zgariata.
sigur ca poti trece pe la atelier.
referitor la zgarieturi, vopseaua electrostatica este cea mai rezistenta vopsea, totusi nu face miracole. Daca vopseaua originala s-ar zgaria pe aparatul respectiv atunci se va zgaria si asta.
elspa is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 12:47   #416
alexzandru

Stage 2
 
alexzandru's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 50
Smile Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Am inteles. Deci trebuie avut grija la ce vulcanizari mergem. Nu prea ar fi indicat sa mergem la "nea"
alexzandru is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 13:06   #417
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by jacku View Post
Cat dureaza operatiunea si cand se pot aduce?
Si daca sunt client fidel ( am adus doua seturi de jante la voi) am discount?
dureaza cateva zile, vb pentru discount .

0722 340 642
elspa is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 13:52   #418
squid

Stage 5
 
squid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,059
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Se poate face programare din timp apoi aduse jantele si facute in aceiasi zi?

Multumesc
squid is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 19:04   #419
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by squid View Post
Se poate face programare din timp apoi aduse jantele si facute in aceiasi zi?

Multumesc
nu, imi pare rau dar este imposibil.
dureaza minim 2-3 zile in conditiile in care nu ar mai fi nici un client la rand.

multumesc pentru intelegere,
Mihai
elspa is offline   Reply With Quote
Old 04-04-12, 18:55   #420
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

- Jante 16" Off-Road carbon / grafit perlat
- Cadru + jante DUCATI Monster rosu Ferrari si argintiu perlat + lac electrostatic
- Jante 17" Azev alb perlat + montat suruburi de metal in locul celor de plastic + lac electrostatic impotriva coroziunii
- Jante 17" OZ Chrono alb perlat
- Jante 18" ART Silver Factory Look + strat de lac electrostatic

elspa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -