Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-12, 21:40   #196
Lexublabla

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 45
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Salut. Pentru un Seat Leon 1M 1.9 TDI 150 (ARL) , m-ar interesa evacuare turbo-back (pret complet libera si pret cu catalizator 100cell, fara tips) si de asemenea tot traseul intercooler, avand FMIC din fabrica. O singura rugaminte: evacuarea dimensionata incat sa se elimine complet sau partial sunetul "de bufnita" la liftoff datorita geometriei variabile. Preturi separate precum si pe toata lucrarea daca se poate. Multumesc!
Lexublabla is offline   Reply With Quote
Old 02-07-12, 20:17   #197
robertnrm

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 57
Thumbs up Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Salut, pentru un A4 8k din 2008 2.0 TDI 143 cp, o estimare pentru costul lucrarii de eliminare a DPF cu teava goala si/sau cu un catalizator High Flow?
Si inca ceva daca alegem varianta cu catalizator si montam toti senzorii pe el scap fara sa mai fac soft de eliminare DPF.
Multumesc.
__________________
robertnrm is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 09:21   #198
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Nu va recomand serviciile lor, mi s-au parut incredibil de nesimtiti si nepasatori. L-am sunat cu 2 ore in prealabil pe Gabi directorul de acolo, mi-a spus ca are piesa de care aveam nevoie. Ajung la locul faptei, puf piesa disparuse ca prin minune. Si evident ca dupa ce m-au pus pe drumuri, nu au avut si ei decenta minima de a isi cere scuze, ca au gresit.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 10:26   #199
Topgear

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 318
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Nu pot sa cred tupeul. Vii pentru un racord flexibil (aveam pe stoc doua dimensiuni) si vorbesti asa despre noi?? . NU MI-AI SPUS CA VREI MEDIU SAU SCURT SAU LUNG.

Nu ai montat nimic la noi, nu ai avut programare la noi. Nu pot sa cred ce tupeu ai sa arunci cu noroi . Mai bine uita-te la lucrari si vezi ce spun adevaratii nostri clienti despre noi.

Pentru ce sa ne cerem scuze? Ca nu am avut o piesa care nu ti-a spus nimeni ca avem pe stoc. Am spus ca sunt 3 dimensiuni, nu mi-ai spus care o vrei sigur la telefon. Cand s-a verificat stocul erau doar 2 dimensiuni
Topgear is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 10:30   #200
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Topgear View Post
Nu pot sa cred tupeul. Vii pentru un racord flexibil (aveam pe stoc doua dimensiuni) si vorbesti asa despre noi?? . NU MI-AI SPUS CA VREI MEDIU SAU SCURT SAU LUNG.

Nu ai montat nimic la noi, nu ai avut programare la noi. Nu pot sa cred ce tupeu ai sa arunci cu noroi . Mai bine uita-te la lucrari si vezi ce spun adevaratii nostri clienti despre noi.

Pentru ce sa ne cerem scuze? Ca nu am avut o piesa care nu ti-a spus nimeni ca avem pe stoc. Am spus ca sunt 3 dimensiuni, nu mi-ai spus care o vrei sigur la telefon. Cand s-a verificat stocul erau doar 2 dimensiuni

Scuza-ma dar esti lipsit de respect, am vorbit a ramas stabilit cel mediu de 150 mm lungime, minti aiurea. Mi s-a parut de prost gust ca m-ati facut sa bat drumul pana acolo si da ca nu ati zis si voi un bai ne cerem scuze, am crezut ca este pe stoc. Cat despre client, oricine poate fii client, indiferent ca va cumpara o agrafa sau va cumpara de mii de euro. Ar trebui sa intelegeti asta daca vreti sa ajungeti in top. Vorba aia clientul nostru, stapanul nostru.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 10:30   #201
Topgear

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 318
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Robert iti recomand evacuarea turbo-back fara DPF si catalizator. Chiar daca punem catalizator tot vei avea eroare in bord. Noi reconstruim sectiunea cu DPF cu mufe noi, totul va fi conectat la locul lor .
Pretul (fara soft) este 2800 ron , tot sistemul montat pe masina. Inox 304 si garantie pe viata
Topgear is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 21:32   #202
robertnrm

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 57
Smile Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Topgear View Post
Robert iti recomand evacuarea turbo-back fara DPF si catalizator. Chiar daca punem catalizator tot vei avea eroare in bord. Noi reconstruim sectiunea cu DPF cu mufe noi, totul va fi conectat la locul lor .
Pretul (fara soft) este 2800 ron , tot sistemul montat pe masina. Inox 304 si garantie pe viata
Ma intereseaza doar sectiunea are inlocuieste DPF-ul, nu tot traseul.
Am atasat o poza cu respectivul DPF sa iti faci o idee.
Multumesc anticipat.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	85
Size:	26.7 KB
ID:	2486494  
robertnrm is offline   Reply With Quote
Old 05-07-12, 08:51   #203
Topgear

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 318
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Scuze am crezut ca vrei cotatie la tot sistemul.
Se poate reface doar sectiunea cu DPF .
Tot cu flanse fata/spate, mufe noi, totul reconectat. 850 ron cu tot cu montaj.
Topgear is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 10:55   #204
Topgear

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 318
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Am avut placerea sa lucram pe o superba Lancia Delta Integrale
In stare impecabila

Sistem turbo-back 70mm
Custom V band turbo clamp







Topgear & Longlife
Strada Nerva Traian nr. 27-33 , sector 3, Bucuresti
0741139500
Topgear is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 12:33   #205
cata1569

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Un pret pentru asa ceva,daca se poate.Piese +montaj.

http://imageshack.us/photo/my-images/198/phaeton.jpg/
cata1569 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 13:10   #206
Topgear

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 318
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Avem ceva foarte asemanator

Tipsurile costa 1400 ron. Montajul 200 ron. E model special , costa mai mult.

Topgear is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 13:15   #207
cata1569

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Topgear View Post
Avem ceva foarte asemanator

Tipsurile costa 1400 ron. Montajul 200 ron. E model special , costa mai mult.

Inca ceva.In partea stanga se monteaza in teava de evacuare ,dar in dreapta se monteaza doar decorativ in fusta masinii sau nu ?Daca puteti detalia,va rog.
cata1569 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 13:54   #208
adon_x008

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 7
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Sal,

Ma intereseaza o evacuare completa (toba intermediara + toba finala + traseu) pentru un Fiat Stilo 1,6 16V. Nu caut ceva scump sau care sa se auda tare. Ce imi recomandati si cam la ce pret?

Ms
adon_x008 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 13:58   #209
Topgear

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 318
Default Re: TOPGEAR & LONGLIFE UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Cata1569, revin cu detalii depsre tips. Din ce vad ar fi cu intrare pe centru.


Adon_x008 iti recomand o evacuare cat-back, toba intermediara si finala, cu tot cu montaj 1600 ron .
Topgear is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 16:15   #210
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: UK >> centru evacuari, jante, anvelope in Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Topgear View Post
Am avut placerea sa lucram pe o superba Lancia Delta Integrale
In stare impecabila

Sistem turbo-back 70mm
Custom V band turbo clamp


Top gear & Longlife
Strada Nerva Traian nr. 27-33 , sector 3, Bucuresti
0741139500
A fost o zi lunga, dar a fost o placere sa fim acolo, proprietarul e foarte incantat, mai rar asa profesionalism la noi in tara. Oricum Lancia o sa va mai viziteze.
Felicitari baieti.
Recomand TOPGEAR & LONGLIFE din tot sufletul.
__________________
Golf mk2 Gti 16v
TwentyOne is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -