Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini Tari & Concept Cars

Reply
 
Thread Tools
Old 08-06-07, 19:27   #3451
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

normal ca e gluma! singurul veyron(din cate stiu eu) apartine unui prosper om de afaceri de langa onesti. strigator la cer este faptul ca in anunt nu se dau date de contact
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 00:06   #3452
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

auzi outrageous arata-mi o tara din europa de est si nu numai care sa aiba masinile pe care le are tara noastra si in acelasi numar...sorry dar ai idee cate bentley-uri sunt in tara sau cate rolce-uri sau cate porsch-uri sau ferrari, sa stii ca nu doar in bucuresti poti sa vezi masini tari, nu vorbi daca nu cunosti si stai linistit ca sunt foarte multe persoane care nu isi declara averile, asa ca nu te lua dupa ceea ce auzi...intr-adevar sunt unele persoane care nu au ce manca dar sa stii ca nu mai sunt asa de multi aia, majiritatea persoanelor cu toate ca o duc bine se vaita aiurea, cat despre lefuri pe 100 de dolari nu mai munceste nimeni, nu cred ca mai exista asemenea salarii...si aia care ar muncii pe banii astia sunt niste mari prosti, om fi saraci fata de aia foarte bogati dar prosti nu suntem
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 00:12   #3453
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

apropo, asa ca fapt divers uite-te pe strada sa vezi cate audi a6 vezi si majoritatea au motoare 3.0 tdi, si mai sunt multe masini din aceeasi categorie, pe care nu le vezi in acelasi numar cu dacia logan, da oricum sunt mai dese decat cielo, suntem prea saraci sa ne luam lucruri proaste, in nici o tara din europa nu o sa mai vezi atatea masini din clasa medie cu cele mai tari motoare pe ele, su cele mai scumpe...gandeste-te inainte sa zici ca marea majoritate inca mai umbla in gumari si la bordul unei 1310, au mai ramas putini astia care chiar asa umbla
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 00:32   #3454
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by vladdaman View Post
apropo, asa ca fapt divers uite-te pe strada sa vezi cate audi a6 vezi si majoritatea au motoare 3.0 tdi, si mai sunt multe masini din aceeasi categorie, pe care nu le vezi in acelasi numar cu dacia logan, da oricum sunt mai dese decat cielo, suntem prea saraci sa ne luam lucruri proaste, in nici o tara din europa nu o sa mai vezi atatea masini din clasa medie cu cele mai tari motoare pe ele, su cele mai scumpe...gandeste-te inainte sa zici ca marea majoritate inca mai umbla in gumari si la bordul unei 1310, au mai ramas putini astia care chiar asa umbla
acum depinde care parte a paharului preferi sa o vezi ...
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 00:42   #3455
TzuTzu77
MACS Member

Stage 5
 
TzuTzu77's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,264
Member of:
[MACS]
[Opel]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by vladdaman View Post
auzi outrageous arata-mi o tara din europa de est si nu numai care sa aiba masinile pe care le are tara noastra si in acelasi numar...
ia uita-te pe la rusi ce au, asa de curiozitate....nivelul de trai e mai scazut ca la noi, dar bogatii lor sunt mult mai multi si mult mai bogati ca ai nostrii romania, ca si rusia e o tara bogata, pt ca avem resurse....si cativa baieti destepti care au stiut sa profite,precum si cativa care probabil au facut-o in cel mai legal mod....dar ganditi-va numai cat profit aduce un camion de tigari la care nu se platesc taxe sau chestii de genu asta...si rusii...tara mare, resurse enorme...si la fel, baieti destepti care au stiut sa profite
__________________

2001 Nocturnoblau Astra G Coupe Z20LET
TzuTzu77 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 00:46   #3456
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by vladdaman View Post
in nici o tara din europa nu o sa mai vezi atatea masini din clasa medie cu cele mai tari motoare pe ele, sau cele mai scumpe
Cu asta nu ai nimerit-o , adica uitate cate A6-uri B6 1.9 TDI gasesti sau 520d etc etc insa si respectivele modele exista deoarece suntem o tara unde imaginea conteaza ...iar la capitolul vanzari, fi serios, nu gasesc pe moment o statistica a vanzarilor din 2006 dar te asigur ca Loganul domina catre 50% iar Audi, Mercedes, BMW etc stau undeva rau in spatele Daciei. Raportat la piata Europeana, nu poti zice ca ne putem compara cu vestul continentului, pentru ca suntem la un nivel mult mai mic, sunt statistici care atesta asta. Asta e adevarul, mai poti observa lucrul acesta si prin numarul redus de Show-room-uri ale concurentilor de pe piata.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 12:21   #3457
Outrageous

Stage 5
 
Outrageous's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 318
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by vladdaman View Post
auzi outrageous arata-mi o tara din europa de est si nu numai care sa aiba masinile pe care le are tara noastra si in acelasi numar...sorry dar ai idee cate bentley-uri sunt in tara sau cate rolce-uri sau cate porsch-uri sau ferrari, sa stii ca nu doar in bucuresti poti sa vezi masini tari, nu vorbi daca nu cunosti si stai linistit ca sunt foarte multe persoane care nu isi declara averile, asa ca nu te lua dupa ceea ce auzi...intr-adevar sunt unele persoane care nu au ce manca dar sa stii ca nu mai sunt asa de multi aia, majiritatea persoanelor cu toate ca o duc bine se vaita aiurea, cat despre lefuri pe 100 de dolari nu mai munceste nimeni, nu cred ca mai exista asemenea salarii...si aia care ar muncii pe banii astia sunt niste mari prosti, om fi saraci fata de aia foarte bogati dar prosti nu suntem
Vorbesti si tu ca sa te afli in treaba, ia arata-ne noua cate amsini ai tu sau vecinii tai de bloc/casa, ce salariu ai? ce salariu au parintii tai daca tu nu muncesti? Cred ca lipsa de mancare provoaca halucinatii! Daca sunt niste oameni cu banii asta nu inseamna ca Romania e o tara bogata

Sa posteze aici userii care au foarte multi bani si masini "tari", forumul are 20.000 de membrii, la cum spui tu ar trebui sa fie vreo 5000-7000 bogati rau cu masini tari (de la $50.000 in sus sa zicem).Puneti fratilor poze ca ma exasperati cu sloganu "Romania e o tara plina de bani si de masini tari".

P.S. mananca legumele din ciorba ca lipsa de magneziu e periculoasa
Outrageous is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 12:30   #3458
Outrageous

Stage 5
 
Outrageous's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 318
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Cred ca sunt singurul roman sarac din tara asta , toti v-ati imbogatit numai eu ma chinui prin facultate pe un salariu de $150 pe luna
Outrageous is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 13:08   #3459
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Hai ca nu esti singurul care lucreaza pe 150 $ pe luna! Stai calm...Cred ca Vladaman exagereaza putin ca si cei de la BUG MAFIA cu versul din melodia "Romania" - "cele mai tari masini intai le vezi aici"!....Poate de aici a fost inspirat.

Avem unele raritati in domeniul auto si nu numai. Si cel imobiliar la fel. La fel si in lumea bogatasilor. Daca ne uitam in revista "Capital"(eu sunt fan al acestei reviste) si in "Top 300 cei mai bogati romani" are sa vedem multe anomalii. De exemplu cel mai bogat roman e mosneagul ala de 89 de ani care are 1.6 miliarde de euro..Deci gandeste-te 1.6 miliarde pe mana unui om ce acus pupa cimitiru. Sunt constient ca aceasta avere deja are un testament bine facut. Se stie cine ramane cu cel putin 50% din ea. Dupa aces mos urmeaza Tiriac (il respect foarte mult,un om care stie valoarea banilor) si... apoi vine Becali. Becali va urmatorul roman care va avea 2 miiarde de euro. Stiu ca are "cea mai tare armata" de contabili si economisti din tara asta....Dar sa ne uitam la bogatasii rusi.Cate miliarde de euro are rusul care conduce Chealsea? Cateva zeci nu? Sau cate milioane de euro iau vedetele ca sa aiba un concert de 2 h la o mosie din rusia? Romania inca e o tzara mica,in curs de dezvoltare. Si daca mai stam putin sa ne uitam are sa vedem ca multe masini tari de aici au nr de... EUROPA de vest. Uitatzi-va in Dubai!Ce nr au ele? De Romania? Nu...asa ca..inca suntem COPII de classa 1 pentru cei din Occident si Orient.
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 19:40   #3460
Bizonul

Stage 5
 
Bizonul's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,955
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

zilele astea prin Buc 2 buc SLR
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	06_06_07_2303.jpg
Views:	285
Size:	64.9 KB
ID:	283606   Click image for larger version

Name:	08-06-07_0343.jpg
Views:	133
Size:	58.4 KB
ID:	283607   Click image for larger version

Name:	08_06_07_0342.jpg
Views:	152
Size:	59.9 KB
ID:	283608  

Bizonul is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 01:45   #3461
MixMaster

Stage 4
 
MixMaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 234
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

vladdaman cred ca tu nu ai iesit din Ro...sa vezi ce inseamna masini tari...ca sunt si la noi cateva...intr-adevar...dar du-te oriunde in europa si vei gasi mai multe masini tari pe cap de locuitor + la clasa medie ai dat-o de gard rau de tot... Sa-ti dau un exemplu foarte bun de tara...Austria...8 mil de locuitori...du-te..nu in Viena...ca nu se compara Bucurestiul cu Viena...e cu 12 clase B-ul mai jos ca Viena...du-te-n Salzburg(~150 000 locuitori)...sa vezi masini...nu cred ca sunt in toata Romania atatea Porsche-uri cate sunt in Salzburg...si du-te sa vezi la magazinul mercedes..cu o suprafata de de 30 mp..pe langa brelocurile,machetele si ceasurile expuse pt vanzare si un slr...in Ro a fost vreodata macar in cel mai mare showroom din tara un slr expus? Vorbesti niste prostii mai mari ca tine....dar la 19 ani...nimeni nu cere mai mult decat poti sa oferi...limitat electronic ca mertzanu` la 250
__________________
Sunt foarte misterios.De multe ori nici eu nu stiu ce fac.
MixMaster is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 01:51   #3462
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Thumbs up Re: Masini tari vazute la noi !!!

acuma trebuia sa te lauzi si tu ca ai fost in viena.....poate la voi in cluj nu sunt masini in bucuresti sunt sigur.....
pilula20 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 02:13   #3463
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by MixMaster View Post
vladdaman cred ca tu nu ai iesit din Ro...sa vezi ce inseamna masini tari...ca sunt si la noi cateva...intr-adevar...dar du-te oriunde in europa si vei gasi mai multe masini tari pe cap de locuitor + la clasa medie ai dat-o de gard rau de tot... Sa-ti dau un exemplu foarte bun de tara...Austria...8 mil de locuitori...du-te..nu in Viena...ca nu se compara Bucurestiul cu Viena...e cu 12 clase B-ul mai jos ca Viena...du-te-n Salzburg(~150 000 locuitori)...sa vezi masini...nu cred ca sunt in toata Romania atatea Porsche-uri cate sunt in Salzburg...si du-te sa vezi la magazinul mercedes..cu o suprafata de de 30 mp..pe langa brelocurile,machetele si ceasurile expuse pt vanzare si un slr...in Ro a fost vreodata macar in cel mai mare showroom din tara un slr expus? Vorbesti niste prostii mai mari ca tine....dar la 19 ani...nimeni nu cere mai mult decat poti sa oferi...limitat electronic ca mertzanu` la 250
itzi dau dreptate dar te contrazic a fost un slr expus la showroom`ul organizat de tiriac
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 09:18   #3464
silentBMW

Stage 3
 
silentBMW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 133
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

asta da masina tare vazuta pe la noi
silentBMW is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 10:40   #3465
Mandella
Opel Driver

Stage 5
 
Mandella's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 544
Member of:
[Opel]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

ce spune outrageous e perfect adevarat!
traim intr-o tara in care imaginea conteaza mai mult decat ar trebui, si din cauza asta apar f multe masini tari. Nu cred ca nu ati auzit de unul; sau altul care are o masina care valoreaza mai mult decat casa in care locuieste....ce concluzie poti trage de aici?!? **snobismul** e la loc de cinste. In alte tari, nu-ti vine sa crezi cand vezi oameni cu bani ( nu vb de cei mai bogati) care conduc un golf sau astra...pt ca pur si simplu nu dau 2 lei pe asta, nu ca nu ar putea sa-si ia un S. Aici abia se formeaza clasa de mijloc, pana nu demult erau saracii si bogatii. E adevarat ca sunt multi oameni bogati si nr lor se tot inmulteste dar Romania e departe de a fi o tara bogata din pacate
salut
__________________
Mandella is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -