Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini Tari & Concept Cars

Reply
 
Thread Tools
Old 21-12-10, 08:42   #1
duesenberg

Stage 5
 
duesenberg's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,592
Member of:
[MERCEDES]
[Old School Cars]
Cool *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Ce parere aveti despre ...?


Cand idiotii de AMERICANI vor reusi ,ca la apasarea unui buton, sa dispara si masina cu totul , atunci a rezolvat BASESCU si problema parcarilor !

CORECT ?

Last edited by duesenberg; 21-12-10 at 08:45.
duesenberg is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 08:55   #2
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Mie imi place ideea,numai ca trebuie pastrata mereu o anumita distanta intre masina si carosabil,altfel...Usile de genul asta sunt bune vara,pt masinile fara ac.Cu masurile de siguranta de rigoare,bineinteles.
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 08:59   #3
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Personal mi se pare chiar interesant si util... nu vad nici un idiotism.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 09:26   #4
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Quote:
Originally Posted by duesenberg View Post
Cand idiotii de AMERICANI ....[...]*** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***[...]
Mai JIGNITOR nu se poate?

De ce sīnt americanii idioti si tīmpiti rau?
Vreau o justificare clara cu motivele de rigoare !
Sīnt idioti si tīmpiti pt. ca TU esti invidios pe iei ca le merge mintea si sīnt capabili sa creeze astfel de īmbunatatiri?
Daca tu ca romān este asa de destept de ce nu ti-a venit tie ideea?

Este pur si simplu inadmisibil asa ceva, pe deoparte atītea jigniri si pe de alta parte natii īntregi īi pupa-n fund si copiaza tot de la ei ca maimutele.

Si da ! Americanii inventeaza treburi utile la masini si nu rahaturi ca nemtii si alte natii care nu mai stiu ce aberatii sa monteze īn masini ca sa-si vīnda troacele.
Ca mica comparatie, īn timp ce americanul inventeaza asa ceva, neamtu pune pe porcaria lui de BMW pilot automat de parcare pt. ca soferul ce are permis si se considera capabil sa conduca o masina e PREA BOU sa o si parcheze.
Na? Acuma cine-i idiot? Americanu cu inventiile lui utile sau neamtu cu jucariile lui de doi lei PENTRU SOFERI PROSTI?

Īn afara de asta nu stiu ce are sula cu prefectura? Ce are BASESCU cu masinile americane? Mi se pare mie sau tu esti frustrat la limita si nu mai sti cum sa-ti descarci frustrarea?

Treaba asta cu usile este o chiestie excelenta mai ales pt. astfel de sedan-uri, masini de familie, masini folosite de oameni de afaceri care sīnt permanent ocupati si au mīinile pline fiind īn imposibilitatea de asi deschide usile carīnd serviete cu acte, notebook sau plase de cumparaturi, bebelusi etc. si NU pt. tunisti care au numai NFS īn cap, liniute si alte aberatii.

Se pare ca tu (si altii ca tine) omiti ca exista oameni pe lumea asta ce au nevoie de o masina NORMALA si nu de..... ursuleti si pisicute cracanate cu roti de juma de metru ce-si tīrīie burta pe jos cu o garda de 5 cm.

Last edited by CyberCSX; 21-12-10 at 09:30.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 09:27   #5
duesenberg

Stage 5
 
duesenberg's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,592
Member of:
[MERCEDES]
[Old School Cars]
Cool Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Quote:
Originally Posted by D-FENS View Post
Mie imi place ideea,numai ca trebuie pastrata mereu o anumita distanta intre masina si carosabil,altfel...Usile de genul asta sunt bune vara,pt masinile fara ac.Cu masurile de siguranta de rigoare,bineinteles.

Usile nu intra sub masina ci intr-un ,,sertar,, .Vezi capacul !
duesenberg is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 09:34   #6
duesenberg

Stage 5
 
duesenberg's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,592
Member of:
[MERCEDES]
[Old School Cars]
Cool Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Mai JIGNITOR nu se poate?

De ce sīnt americanii idioti? Vreu o justificare clara cu motivele de rigoare !
Sīnt idioti pt. ca TU esti invidios pe iei ca le merge mintea si sīnt capabili sa creeze astfel de īmbunatatiri?
Daca tu ca romān este asa de destept de ce nu ti-a venit tie ideea?

Este pur si simplu inadmisibil asa ceva, pe deoparte atītea jigniri si pe de alta parte natii īntregi īi pupa-n fund si copiaza tot de la ei ca maimutele.

Si da ! Americanii inventeaza treburi utile la masini si nu rahaturi ca nemtii si alte natii care nu mai stiu ce aberatii sa monteze īn masini ca sa-si vīnda troacele.
Ca mica comparatie, īn timp ce americanul inventeaza asa ceva, neamtu pune pe porcaria lui de BMW pilot automat de parcare pt. ca soferul ce are permis si se considera capabil sa conduca o masina e PREA BOU sa o si parcheze.
Na? Acuma cine-i idiot? Americanu cu inventiile lui utile sau neamtu cu jucariile lui de doi lei PENTRU SOFERI PROSTI?

Īn afara de asta nu stiu ce are sula cu prefectura? Ce are BASESCU cu masinile americane? Mi se pare mie sau tu esti frustrat la limita si nu mai sti cum sa-ti descarci frustrarea?

Treaba asta cu usile este o chiestie excelenta mai ales pt. astfel de sedan-uri, masini de familie, masini folosite de oameni de afaceri care sīnt permanent ocupati si au mīinile pline fiind īn imposibilitatea de asi deschide usile carīnd serviete cu acte, notebook sau plase de cumparaturi, bebelusi etc. si NU pt. tunisti care au numai NFS īn cap, liniute si alte aberatii.

Se pare ca tu (si altii ca tine) omiti ca exista oameni pe lumea asta ce au nevoie de o masina NORMALA si nu de..... ursuleti si pisicute cracanate cu roti de juma de metru ce-si tīrīie burta pe jos cu o garda de 5 cm.

NU ATI INTELES NIMIC !

Toata consideratia pentru prima natie a lumii !

Am spus-o ca atunci cand iubita iti spune ,,PROSTANACUL MEU DRAG ,,

Dar ...daca voi ati luat-o... AD LITERAM ... e clar !

Nu credeam ca voi fi nevoit sa dau explicatii ,am dat destule pa vremea lui

Ceasca la SECU ,la militieni tampiti ( scuze ,nu ma intelegeti iar gresit !)

Oricum , CRACIUN FERICIT ! *** TUTULOR ***

P.S. - Vad ca zici ca stai in Germania(Duisburg) dar esti FILOAMERICAN ,dar nemtii care iti dau o paine ,, este,, niste boi ??? Cum asa ???
In ceeace priveste frustrarea mea... las-o moale. Am trait 2 ani in State si stiu mai multe ca tine si despre unii si despre altii !

DONT FORGET : U.S.A. - UBER ALLES !

P.P.S.- Daca apesi pe buton si dispare si masina ,nu mai ai nevoie de PARCARI

Acum ai inteles BRE cum sta treaba cu (sula) BASESCU ?????????????????

Daca nu , n' am ce' ti face !

Last edited by duesenberg; 21-12-10 at 09:44.
duesenberg is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 09:34   #7
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Quote:
Originally Posted by duesenberg View Post
Usile nu intra sub masina ci intr-un ,,sertar,, .Vezi capacul !
Normal ca se desparte īn doua, īntr-un fel de podea dubla sertar pt. a proteja mecanismul si vopseaua usilor.

Quote:
Am spus-o ca atunci cand iubita iti spune ,,PROSTANACUL MEU DRAG ,,

Dar ...daca voi ati luat-o... AD LITERAM ... e clar !
Cum ai spus-o tu ca gīndire nu stiu dar felul CUM ai spus-o apare ca JIGNIRE, mai ales titlul topicului. Ar fi frumos din partea ta sa-l editezi.

Last edited by CyberCSX; 21-12-10 at 09:36.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 10:12   #8
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Quote:
Originally Posted by duesenberg View Post
Usile nu intra sub masina ci intr-un ,,sertar,, .Vezi capacul !
Am vazut ca are sertar,dar eu asta am inteles cand a aratat cutia de cola,era sonorul dat incet.Daca am gresit,scuze.

Last edited by D-FENS; 21-12-10 at 10:21.
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 10:31   #9
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

La faza cu cutia de cola arata ca nu se micsoreaza garda de la sol īn momentul cīnd culiseaza usile.
Cu alte cuvinte, usile intra īn prag, masina cu fund dublu.

Ceva asemanator s-a facut deja de mult la BMW Z1 prin anul 1989 dar la Z1 intrau usile numai 50%.
Cu alte cuvinte, jumatatea de sus a usii cobora īn jumatatea de jos a usii:

CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 20:27   #10
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Acum mai punei lambo doors), dar daca ai usa indoita e posibil sa nu mai intre,din cate vad eu spatiul e foarte mic.
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 22:38   #11
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Nustiu ce sa zic dar pare destul de practica atat timp cat nu parchezi langa borduri (sa nu se zgarie cumva usa cand se culiseaza)
Oricum imi place daaar... cat costa asa ceva ? Daca io as veni cu un Lincoln d'ala cat m-ar costa ?
__________________
Corvette Racing Fan

~~~" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."~~~
J.F. Kennedy
Dark Side is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 22:41   #12
Aur

Stage 4
 
Aur's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 204
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Sa se strice instalatia si sa nu mai se deschida usile )
Aur is offline   Reply With Quote
Old 28-09-11, 06:22   #13
usiusi
Banned

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 45
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Dupa cate-mi dau eu seama, vazand cat de corect scrie si cat de logic isi expune ideile acest duesenberg, el chiar crede ca acele usi dispar de-a binelea.
usiusi is offline   Reply With Quote
Old 28-09-11, 22:07   #14
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Mie mi se pare o chestie cool si practica in acelasi timp. Insa am niste semne de intrebare legate de:
- fiabilitate
- ce se intampla iarna cand ajunge zapada si gheata peste tot
- siguranta la lovituri laterale - oare nu a scazut?

Dar probabil ca s-au gandit si la chestiile astea.
__________________
F..k NATO! f..k USA! f..k Bill Clinton! Asta-i gara mea!
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 23-01-12, 10:15   #15
rockitos
VW Driver

Stage 3
 
Join Date: May 2007
Posts: 133
Member of:
[VW]
Default Re: *** AMERICANI TAMPITI RAU ! ***

Misto tare sistemul, dar cred ca nu se aplica pe scara mare pentru simplu motiv ca trebuie sa fie foarte scump sa faci o portiera de genul asta, o portiera normala are o tabla doua balamale si 3 cabluri acolo, pe cand asta este foarte complexa ca sistem electric si ca actionare sus jos, deci foarte costisitoare pentru pus pe un model de serie.
rockitos is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -