Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini Tari & Concept Cars

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-10, 15:49   #121
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Bugatti Veyron Supersport - Primul video oficial!!!

16 cilindri. 4 turbine. 8.0 litri. 1.200 cai putere. 434 km/h viteza maxima. Cea mai puternica si rapida masina de serie din istorie este aici. Fa cunostinta cu noul Bugatti Veyron Supersport!

Bugatti Veyron Supersport - Primul video oficial!!!
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro

boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 17:57   #122
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Click image for larger version

Name:	01.jpg
Views:	170
Size:	168.2 KB
ID:	1563930 Click image for larger version

Name:	02.jpg
Views:	145
Size:	206.6 KB
ID:	1563931
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 09:00   #123
Shodo

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 163
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

masina asta este pur si simplu arta ...

pe mine ma uimeste faptul ca la viteza asta foarte mare, nu se ridica in sus, asemeni unui avion . si nu glumesc, chiar.....e o minune a tehnologiei bugatti
Shodo is offline   Reply With Quote
Old 17-07-10, 18:01   #124
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Eu, personal, sīnt foarte suparat pe pīrlitii de sefi de la VW, chit ca Bugatti este superlativul lor.

Nenorocitul asta de sef de la VW (Domunul Piėch) era mare goanga la GM īn SUA si a schimbalt la VW moment īn care si-a permis luxul sa practice spionaj tehnologic la GM si ce a furat, a aplicat la VW.

Nici nu vreau sa stiu cīt "Know- How" American e bagat īn masinile VW indiferent ca e Polo sau Bugatti.

Chit ca pīna la urma l-au prins pe tīmpitul asta de Piėch, tot a ramas sef la VW si-si face de cap si īn ziua de azi.

N-as conduce o masina de la hotii astia nici daca a-si primi-o pe de gratis.
Fals, īn afară de cazul cānd şi-a făcut GM bagajele şi s-a mutat la Stuttgart.

Ferdinand Karl Piėch (17 April 1937) is an Austrian automobile engineer and manager. He is a grandson of Ferdinand Porsche, and son of Louise Piėch (the sister of Ferry Porsche).

-------

Born in Vienna, Austria, Piėch graduated from the ETH Zurich, Switzerland in 1962, with a degree in mechanical engineering, having written a master thesis about the development of a Formula One (F1) engine. At the same time, Porsche was involved in F1 and developed an 8-cylinder for the Porsche 804.

-------

From 1963 to 1971, he worked at Porsche in Stuttgart, on the development of the Porsche 906 and following models that led to the successful Porsche 917. In 1972, he moved to Audi in Ingolstadt, Germany. Starting from 1975, he was manager of technological engineering, being responsible for the concepts of the Audi 80 and Audi 100.

-------

Piėch held a small engineering company in the time between leaving Porsche AG and joining Audi, and while there he developed a 5 cylinder in-line diesel engine for Mercedes-Benz.

-------

In 1993, Piėch moved to Volkswagen AG, parent company of the Volkswagen Group, where he became Chairman of the Board of Management, succeeding Dr. Carl Hahn. He retired from the Board of Management in 2002, but as Chairman of the Supervisory Board, he still serves in an advisory capacity. In 2000, he was named chairman of Scania AB.[3] He retired from the management board in 2002 and succeeded as chairman by Bernd Pischetsrieder.


~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 17-07-10, 18:28   #125
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Biografia lui Piėch ma intereseaza prea putin. Eu am scris mai sus, ceea ce s-a comunicat la RTL atunci cīnd s-a īntīmplat ceea ce s-a īntīmplat si au fost transmise o serie de reportaje referitoare la procesele pe care le-a avut.
Eu nu cred ca un post de televiziune ca RTL īsi permita sa plaseseze astfel de gogoase.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 17-07-10, 23:31   #126
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

E preferabil să gāndeşti īnainte de a exprima ceva īn scris, şi īn momentul īn care ai scris, s-o faci coerent.

Bineīnţeles, īn afară de cazul īn care "CyberCSX" e de fapt pseudonimul lui Victor Ciutacu, jurnalistul care a spus, aflānd că TVA se măreşte la 24%: "mă doare īn c.u.r., eu unul am fost la concert la Gotan Project"

~Nautilus

Last edited by Nautilus; 17-07-10 at 23:36.
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 17:59   #127
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Bugatti Veyron Supersport World Record Edition - Primele poze live!World

Impresionantul Bugatti Veyron Supersport a fost din nou surprins indeaproape, de aceasta data sub forma editiei limitate World Record Edition. Si, la doar cinci astfel de exemplare fabricate, ai mai multe sanse sa vezi un OZN decat ultima masinarie construita in Molsheim!



Cu 1.200 cai putere sub capota si cateva zeci de kilograme in minus, noul Bugatti Veyron SuperSport este cea mai puternica si cea mai rapida masina de serie din lume! Cat de rapida? 427.933 km/h pe GPS la prima incercare. La intoarcere, impresionantul hypercar atinsese deja 434.211 km/h! Odata sositi cei de la Guinness Book of Records, Veyron-ul SS s-a oprit timid la 431.072 km/h. Chiar si asa, din motive evidente de siguranta (protejarea pneurilor, mai exact), viteza maxima va fi limitata la 415 km/h. Timpii de acceleratie raman inca un mister...





Noul Bugatti Veyron SuperSport isi va face prima aparitie publica la Pebble Beach, in luna august. Pana atunci, avem primele filme si fotografii live cu editia limitata World Record Edition. Enjoy!


Bugatti Veyron Supersport World Record Edition 1
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro


Bugatti Veyron Supersport World Record Edition 2
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 23-07-10, 17:58   #128
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

HOT: Bugatti Veyron Supersport se arata din nou!

Cu 1.200 cai putere sub capota, Bugatti Veyron Supersport este cea mai puternica si mai rapida masina de serie din istorie. Se pare ca va fi destul de greu sa il surprinzi indeaproape... Mai mult de atat, nici numarul redus de exemplare produse nu va face din noul hypercar o aparitie frecventa!



Dar stii ce? Nici nu mai conteaza! Noul Bugatti Veyron Supersport a fost din nou surprins, de aceasta data intr-o parcare din Germania. In cazul in care nu se mai intampla nimic pana atunci, urmatoarea aparitie va avea loc luna viitoare, la Pebble Beach.



boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 25-07-10, 21:43   #129
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Ok, Bugatti Veyron Supersport este acum si cea mai rapida masina de pe pista Top Gear.

Last edited by boy_wonder; 25-07-10 at 21:47.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 03:30   #130
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
Ok, Bugatti Veyron Supersport este acum si cea mai rapida masina de pe pista Top Gear.
chiar acum am vazut si eu emisiunea.
Daca a batut Gumpert Apollo pe pista, jos palaria! Sunt curios ce vor mai zice acum carcotasii.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-07-10, 15:33   #131
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
chiar acum am vazut si eu emisiunea.
Daca a batut Gumpert Apollo pe pista, jos palaria! Sunt curios ce vor mai zice acum carcotasii.
Pentru greutatea ei de apreciat pentru puterea pe care o dezvolta nimic spectaculos..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 27-07-10, 16:03   #132
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

primul bugatti veyron a fost un exerciutiu de forta, dar acest veyron supersport fata de veyron(de familie cu doar 1000 cp) are in plus, doar o schimbare de soft(in mare). un veyron cipuit*(desii nu am auzit pana acum de asa cv) ajunge si el la 1200 cp fara probleme, fara a schimba interne.
__________________
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 28-07-10, 11:33   #133
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Video: Noul Bugatti Veyron Supersport in actiune la Top Gear!

Noul Bugatti Veyron Supersport doboara record dupa record! Cea mai puternica masina de serie la ora actuala? Verificat! Cea mai rapida masina de serie din istorie? Verificat! Cea mai scumpa masina oferita vreodata de un constructor auto? Verificat! Iar asta nu e tot... Mai nou, magnificul Veyron Supersport se lauda ca fiind si cea mai rapida masina de pe circuitul Top Gear!

Bugatti Veyron Supersport in actiune la Top Gear! 1
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro



Bugatti Veyron Supersport in actiune la Top Gear! 2
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro

boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 28-07-10, 14:12   #134
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
primul bugatti veyron a fost un exerciutiu de forta, dar acest veyron supersport fata de veyron(de familie cu doar 1000 cp) are in plus, doar o schimbare de soft(in mare). un veyron cipuit*(desii nu am auzit pana acum de asa cv) ajunge si el la 1200 cp fara probleme, fara a schimba interne.
Daca te-ai documenta putin ai vedea ca diferentele de ordin tehnic sunt MARI, Bugatii nu e tuner de la coltul blocului sa scoata un nou model bazat pe o resoftare. Asa cum ala poate castiga 200 CP din soft asa poate castiga si asta 240 CP din soft, nu ? Nu mai posta doar de dragul de a o face, fara a detine informatii.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 28-07-10, 17:12   #135
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: The Game is Over: Viitorul Bugatti va avea 1.200 CP!

Nu inteleg un lucru,de ce credeti ca tot ce e scos de uzina e fiabil ? Exmplu clar,transmisia de la Nissan GTR (fara sa atac masina,propietarii,alt exmplu,buba electrica de la Logan,cand pun frana zici ca e revelionul la cum fac stopuriile)
Sa vad un Bugatti Veyron cu 100.000 de km si imi retrag cuvintele.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -