Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > FIBRA DE STICLA/CARBON, CHITUL, VOPSEAUA SI ALTELE

Reply
 
Thread Tools
Old 12-06-15, 13:54   #1
alexbb

Stage 5
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 581
Default CAUT Vopsitor!

Caut vopsitor cu experienta pt E46-le meu.
Eu cumpar materialele, vopseaua, pun la dispozitie cuptor cu tot ceea ce e nevoie.
Practic, caut un vopsitor pt a pregati masina si a o vopsi, eu punand totul la dispozitie.
Daca iese bine, putem colabora in viitor.
Bucuresti.
Contact pe PM.
__________________
0737.626.555.
alexbb is offline   Reply With Quote
Old 16-06-15, 12:41   #2
alexbb

Stage 5
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 581
Default Re: CAUT Vopsitor!

valabil!!!
alexbb is offline   Reply With Quote
Old 27-10-15, 09:31   #3
Miller30

Stock
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 1
Default Re: CAUT Vopsitor!

Eu cumpar materialele, vopseaua, pun la dispozitie cuptor cu tot ceea ce e nevoie.
Miller30 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-15, 11:51   #4
Drop_Gun

Stage 1
 
Join Date: Nov 2015
Posts: 24
Default Re: CAUT Vopsitor!

Quote:
Originally Posted by alexbb View Post
Caut vopsitor cu experienta pt E46-le meu.
Eu cumpar materialele, vopseaua, pun la dispozitie cuptor cu tot ceea ce e nevoie.
Practic, caut un vopsitor pt a pregati masina si a o vopsi, eu punand totul la dispozitie.
Daca iese bine, putem colabora in viitor.
Bucuresti.
Contact pe PM.
La un astfel de anunt cu siguranta nu o sa iti raspunda "acel vopsitor cu experienta" pe care il cauti ! Lipsesc detalii, multe detalii, inclusiv despre starea masinii. In fuctie de detaliile astea "nesemnificative" tu vrei sa iasa "bine"! Un stropitor cu ceva pretentii de la el... nu vine sa-ti vopseasca tie o integrala intr-o cabina pe care nu o cunoaste pe care tu o pui la dispozitie cu "tot ceea ce este nevoie", sa iti expice diferenta dintre Klar, Chalanger sau Standox, intre Mipa si Torro, intre metal, fond, perla, intre sata sau devilbiss...uuuffffff si pot continua dar am obosit deja....!
Sfatul meu este sa ceri pareri avizate la unul sau doua service-uri care au habar despre treaba asta (evitale pe cele de cartier) apoi in fuctie de buget si ce vrei sa iasa din E46-le tau fa-ti un calcul si apeleaza la cineva care stie macar ce tip de vopsea suporta supralacuire ! Altfel o sa ai parte de surprize si cheltuieli mult mai mari decat daca faci treaba asa cum trebuie facuta.. nu uita ca E46-le tau e un nemt...si nemtii au pretentii...
Bafta !
Drop_Gun is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -