Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > FIBRA DE STICLA/CARBON, CHITUL, VOPSEAUA SI ALTELE

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-13, 12:22   #16
Mabif2000

Stage 1
 
Join Date: May 2013
Posts: 11
Default Re: Asa zisa cea mai performanta vopsea auto pe baza de apa...GENERAL

Salutare,

In urma unei cotatii de pret/ litru am raspuns asa:

De retinut ca pt un litru mai exista si dilutia de 15-20% ceeace mai inseamna inca o piesa minim:

Pretul este pe litru afent fiecarui cod de culoare:

BMW 287 - 120 ron fara tva 148 ron cu tva inclus
BMW A30 - 120 ron fara tva 148 ron cu tva inclus
BMW B51 - 125 ron fara tva 155 ron cu tva inclus
Ford SUA G9 - 112 ron fara tva 139 ron cu tva inclus
Ford SUA L6 - 137 ron fara tva 170ron cu tva inclus

Pentru lac raportul de amestec este de 2:1,deci pachetul de 1,5 litrii gata de aplicare este 84ron fara tva si 105 ron cu tva.

Consumul estimativ ar fi 2.5-3 litri lac + int la integrala in functie de dimensiunea masinii si mana vopsitorului iar pentru o piesa intre 100si 300ml lac + int in functie de piesa,respectiv vopsitor.Consumul ar putea fii si mai mic,lacul nostru este de 1,5 straturi(gaz-mana plina)dar 95%din vopsitori aplica lacul in 2 straturi pline.

Una peste alta cu 650 ron maxim ai vopseaua, diluant, lac si intaritor pt o integrala.

Pt volume mai putem discuta de un mic discount, in functie de volum.

Te salut.
Mabif2000 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-13, 15:51   #17
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Asa zisa cea mai performanta vopsea auto pe baza de apa...GENERAL

pana la urma topicul asta nu isi are locul aici ...
mai bine la rubrica vanzari sau reclame la vopsele si service-uri ...
lancer is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 23:24   #18
paul bmw

Stage 2
 
paul bmw's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 55
Default Re: Asa zisa cea mai performanta vopsea auto pe baza de apa...GENERAL

pretul este bun ,dar sunt si alte marci de vopsele care au foarte buna acoperire ,ma refer la aqua base!ziceai ca cu 2 litri vopsesti o berlina complect ,eu cu 1,600 fac complect cu tot cu bari manere etc ,vopseau folosita de mine este glasurit,asa ca nu o vad tare performanta din punctul asta de vedere,asupra pretului nu stiu ce sa iti spun....prea iefitna ca sa fie de calitate ,ce garantie ofera producatorul ?asupra uv intemperii etc?
salutare !!
paul bmw is offline   Reply With Quote
Old 04-04-16, 16:18   #19
alexpop121212

Stock
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 3
Default Re: Asa zisa cea mai performanta vopsea auto pe baza de apa...GENERAL

Eu mai degraba va recomand vopsirea masinii cu plasti dip din mai multe motive, cel mai important dintre ele fiind faptul ca daca te-ai plictisit de culoare, imediat poti reveni la cea initiala. Plus de asta se protejeaza masina de zgarieturi. Eu am vopsita masina cu plasti dip de 2 ani si sunt foarte multumit. http://www.autoplastidip.ro ei m-au ajutat cu masina si sunt cu adevarat niste profesionisti
alexpop121212 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -