Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > FIBRA DE STICLA/CARBON, CHITUL, VOPSEAUA SI ALTELE

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-12, 11:11   #16
RoBerT_04

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 111
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by MH-79-TUN View Post
de slefuit s-a ocupat un prieten tinichigiu...poti si tu incerca asta,dar nu stiu ce granulatie a folosit..cat despre culoare,totul pleaca de la culoarea chitului,deci nimic special.Poti sa pui pe interior STP sau Silent coat..eu am pus niste resturi de Dinamat daca nu ma insel...nu mai stiu sigur ce material de rigidizare era..
sa vedem .la aceasta lucrare mie cam naspa sa ma avant ca poate o fac praf. si inca ceva am intrebat in alt topic. am niste jante luate acum cateva mici zgarieturi ( ele sunt gri) si vreau sa le dau vopseaua jos si cu lacu si grundu si dupa sa le polishez . sa fie tip crom . cum pot da mai usor vopseaua si cu grundu si celelalte jos sa ajung la polish mai usor!
RoBerT_04 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-12, 11:13   #17
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by RoBerT_04 View Post
sa vedem .la aceasta lucrare mie cam naspa sa ma avant ca poate o fac praf. si inca ceva am intrebat in alt topic. am niste jante luate acum cateva mici zgarieturi ( ele sunt gri) si vreau sa le dau vopseaua jos si cu lacu si grundu si dupa sa le polishez . sa fie tip crom . cum pot da mai usor vopseaua si cu grundu si celelalte jos sa ajung la polish mai usor!
Prin SABLARE..altfel e munca de chinez batran si orb
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Old 13-10-12, 11:14   #18
RoBerT_04

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 111
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by MH-79-TUN View Post
Prin SABLARE..altfel e munca de chinez batran si orb
deci luat la mana cu smirghelu sau cu aparat nu?
RoBerT_04 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-12, 11:16   #19
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by RoBerT_04 View Post
deci luat la mana cu smirghelu sau cu aparat nu?
Doar daca vrei sa simti cum imbatranesti)
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Old 13-10-12, 11:22   #20
RoBerT_04

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 111
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by MH-79-TUN View Post
Doar daca vrei sa simti cum imbatranesti)
am facuto la niste jante de megane originale. si le-am luat cu smirghelu de 240 -600 si 800 cu apa la frecat 4 jante cu mana am avut bataturi 2 saptamani .
http://www.reno.ro/index.php?showtop...07&hl=bandouri
pe la finalul paginii sunt niste imagini si acolo sunt si jantele vopsite de mine ) cu sprayu
RoBerT_04 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-12, 09:53   #21
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by RoBerT_04 View Post
am facuto la niste jante de megane originale. si le-am luat cu smirghelu de 240 -600 si 800 cu apa la frecat 4 jante cu mana am avut bataturi 2 saptamani .
http://www.reno.ro/index.php?showtop...07&hl=bandouri
pe la finalul paginii sunt niste imagini si acolo sunt si jantele vopsite de mine ) cu sprayu
N-o sa fac asta niciodata din lipsa de timp si mai ales pt simplul fapt ca n-o sa fie foarte ok...adica ,in timp o sa arate ca dracu.
__________________
MOTO SAPIENS DROBETA TURNU SEVERIN
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Old 14-10-12, 17:36   #22
RoBerT_04

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 111
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by MH-79-TUN View Post
N-o sa fac asta niciodata din lipsa de timp si mai ales pt simplul fapt ca n-o sa fie foarte ok...adica ,in timp o sa arate ca dracu.
arata nu arata. pentru 1 an sunt de ajuns. nici nu ma intereseaza ca sunt pentru iarna decat.
RoBerT_04 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-12, 07:30   #23
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Omule, din cate vad nici macar nu ai idee ce este fiecare material in parte... iti recomand sa te duci la cineva specializat sau s-o lasi asa cum e.
In rest... ia si citeste topicurile existente deja pe forum, despre fibra de sticla, chit, vopseluri etc... uite-te si pe youtube, mai cauta pe net... apuca-te de un colt de bara sparta, un plastic oarecare, ceva pe care sa inveti... si dupa aceea mai gandeste-te de 2 ori daca te apuci sau nu de treaba. Nu de altceva, dar cred ca te-ar cam usca de bani sa-ti iei alte fete de usi
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 15-10-12, 08:03   #24
RoBerT_04

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 111
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Omule, din cate vad nici macar nu ai idee ce este fiecare material in parte... iti recomand sa te duci la cineva specializat sau s-o lasi asa cum e.
In rest... ia si citeste topicurile existente deja pe forum, despre fibra de sticla, chit, vopseluri etc... uite-te si pe youtube, mai cauta pe net... apuca-te de un colt de bara sparta, un plastic oarecare, ceva pe care sa inveti... si dupa aceea mai gandeste-te de 2 ori daca te apuci sau nu de treaba. Nu de altceva, dar cred ca te-ar cam usca de bani sa-ti iei alte fete de usi
geo nu vreau sa fac fata de usa precum colegul . e un plastic detasabil acolo care acela vroiam sa-l fac. am gasit si sa cumpar 2 plasticuri in plus ca daca le stric sa le am pe cele originale in schimb. nu ma apuc fara sa am o siguranta. am citit toate topicurile. si la video nu mai vorbesc pe internet m-am uitat cred ca aproape la toate .
RoBerT_04 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-12, 08:17   #25
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by RoBerT_04 View Post
geo nu vreau sa fac fata de usa precum colegul . e un plastic detasabil acolo care acela vroiam sa-l fac. am gasit si sa cumpar 2 plasticuri in plus ca daca le stric sa le am pe cele originale in schimb. nu ma apuc fara sa am o siguranta. am citit toate topicurile. si la video nu mai vorbesc pe internet m-am uitat cred ca aproape la toate .
Stai putin!
Tu vrei sa modifici acele GRILE de la difuzoarele de fabrica?
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Old 15-10-12, 08:19   #26
RoBerT_04

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 111
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by MH-79-TUN View Post
Stai putin!
Tu vrei sa modifici acele GRILE de la difuzoarele de fabrica?
exact pe acelea sa le scot in evidenta dar dupa ce am vazut un model . exemplu la tine mar bate gandu sa le fac ca tine. dar nu eu sa le duc la cineva. la acele plasticuri vas aventura ) sa vedem . dar e bine ca miai aratat topicul tau cum da la un megane
RoBerT_04 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-12, 08:50   #27
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by RoBerT_04 View Post
exact pe acelea sa le scot in evidenta dar dupa ce am vazut un model . exemplu la tine mar bate gandu sa le fac ca tine. dar nu eu sa le duc la cineva. la acele plasticuri vas aventura ) sa vedem . dar e bine ca miai aratat topicul tau cum da la un megane
Daca te ajuta cu ceva,am doua fete de usa pt megane..deci putem discuta
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Old 15-10-12, 08:51   #28
RoBerT_04

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 111
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by MH-79-TUN View Post
Daca te ajuta cu ceva,am doua fete de usa pt megane..deci putem discuta
cam la cati $ ar ajunge daca ai putea sa mi le rezolvi ca pe ale tale ? :>:> asta daca se poate bineinteles! :P
RoBerT_04 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-12, 08:54   #29
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Fibra sticla!! AJUTOR

Quote:
Originally Posted by RoBerT_04 View Post
cam la cati $ ar ajunge daca ai putea sa mi le rezolvi ca pe ale tale ? :>:> asta daca se poate bineinteles! :P
ciocirlanflorin@yahoo.com
hai sa vb pe mess
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -