Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-13, 19:42   #1
usrb1n

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 9
Default Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

Salutari,

Am deschis de câteva zile site-ul numardeinmatriculare.com și doream să vă cer o părere.
Cum vi se pare la prima impresie? Ce ar mai trebui modificat (adăugat, șters, îmbunătățit, etc...).
În principiu treaba este simplă, site-ul este format doar dintr-un index care conține aplicația. Rezultatele sunt 100% reale și verificarea se face în momentul când userul apasă butonul Verifică.

Sunt conștient că o să am parte de comentarii de genul:

- Pot face asta și pe DRPCIV!

Sunt conștient de asta dar am dorit să creez o alternativă pentru DRPCIV unde să nu ai nevoie ca cineva sa aibă emailul tău doar pentru a verifica disponibilitatea unui număr.
Oricum...aștept păreri/sugestii, fie ele pozitive sau negative.

Vă salut cu respect!
usrb1n is offline   Reply With Quote
Old 05-06-13, 20:37   #2
AlexLogan

Stage 1
 
AlexLogan's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 24
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

Foarte tare! Nu vad ce mari modificari ai mai putea face! Multumesc mult!
AlexLogan is offline   Reply With Quote
Old 05-06-13, 21:32   #3
usrb1n

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 9
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

Quote:
Originally Posted by AlexLogan View Post
Foarte tare! Nu vad ce mari modificari ai mai putea face! Multumesc mult!
Mulțumesc frumos pentru review! Lucruri de făcut mai sunt, cel puțin pe partea internă. Pentru partea vizibilă o sa încerc să îl fac cât mai ^user-friendly^.
În prim plan am adăugat doar partea în care arată plăcuța de înmatriculare cu numărul verificat. Am sa mă gândesc și la alte elemente din categoria auto care ar arăta bine pentru aplicație.

Aștept și sugestii

Salutări!
usrb1n is offline   Reply With Quote
Old 05-06-13, 22:14   #4
AlexLogan

Stage 1
 
AlexLogan's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 24
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

Ar fi o treaba daca ai putea spune si ce masina are respectivul numar..(nu stiu daca se poate face, e doar o parere despre ce as vrea eu sa vad)! Bafta!
AlexLogan is offline   Reply With Quote
Old 20-06-13, 19:59   #5
SuzuMaTeo

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 9
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

eu as schimba ceva la design/aranjare in pagina; mi se pare spammy. e misto ca e gratuit dar cu reclamele si campurile alea centrate in pagina, risti sa intri in tabara spammerilor. ca sa urci cu site-ul in google mai pune niste continut, stiri auto, ceva. si reclamele aranjeaza-le altfel. cine e interesat, da oricum clic pe ele. bafta!
SuzuMaTeo is offline   Reply With Quote
Old 20-06-13, 20:14   #6
usrb1n

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 9
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

Quote:
Originally Posted by SuzuMaTeo View Post
eu as schimba ceva la design/aranjare in pagina; mi se pare spammy. e misto ca e gratuit dar cu reclamele si campurile alea centrate in pagina, risti sa intri in tabara spammerilor. ca sa urci cu site-ul in google mai pune niste continut, stiri auto, ceva. si reclamele aranjeaza-le altfel. cine e interesat, da oricum clic pe ele. bafta!
Stiu, ai dreptate
Fara content nu am cum sa ma pozitionez, e clar.

Design-ul nu este chiar latura mea forte, pagina a fost facuta in cateva minute (ma refer la "design"). Si legat de continut...am sa ma gandesc ce pot sa fac deoarece am vrut sa ramana o aplicatie.
Banuiesc ca am sa incerc sa unific mai multe utlitati (verificare numar, rca, stare emitere permis si certificat...etc). Probabil o sa atraga mai multi vizitataori si o sa-mi permita sa am mai mult content pe site.

Multumesc pentru feedback, salutari.
usrb1n is offline   Reply With Quote
Old 24-06-13, 15:03   #7
lovenady

Stage 5
 
lovenady's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 593
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

super tare site-ul asa poti sa gasesti un numar la masina mai original . bafta cu proiectu
lovenady is offline   Reply With Quote
Old 24-06-13, 21:33   #8
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

Quote:
Originally Posted by lovenady View Post
super tare site-ul asa poti sa gasesti un numar la masina mai original . bafta cu proiectu
Da, de exemplu numărul meu, care pe site apare ca fiind disponibil
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 25-06-13, 21:48   #9
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

Foarte tare site-ul, dar este actualizat la zi?banuiesc ca trebuie facut update aproape zilnic ca sunt ceva masini prin tara
Intrebare: ai ceva de castigat din treaba asta?poti sa-mi raspunzi pe pm!Scuze daca gasesti intrebarea mea prea "ciudata",eram doar curios
Sa traiesti si spor la treaba
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-13, 23:14   #10
usrb1n

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 9
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
Da, de exemplu numărul meu, care pe site apare ca fiind disponibil
Poti sa-mi dai un PM (asta daca nu doresti sa-l faci public) cu numarul tau pentru a verifica problema?
Multumesc anticipat.

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Foarte tare site-ul, dar este actualizat la zi?banuiesc ca trebuie facut update aproape zilnic ca sunt ceva masini prin tara
Intrebare: ai ceva de castigat din treaba asta?poti sa-mi raspunzi pe pm!Scuze daca gasesti intrebarea mea prea "ciudata",eram doar curios
Sa traiesti si spor la treaba
Nu este actualizat la zi. Informatia se preia din baza de date DRPCIV in momentul in care tu dai pe butonul Verifica. Deci totul este in timp real.
In raspuns la intrebarea ta, nu. Nu castig nimic cu site-ul. Am doar bannerul de la Colantari dar este un schimb de bannere, mai mult pentru a aduce trafic de pe nisa auto.

Salutari.
usrb1n is offline   Reply With Quote
Old 30-06-13, 23:46   #11
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

Quote:
Originally Posted by usrb1n View Post
Poti sa-mi dai un PM (asta daca nu doresti sa-l faci public) cu numarul tau pentru a verifica problema?
Multumesc anticipat.



Nu este actualizat la zi. Informatia se preia din baza de date DRPCIV in momentul in care tu dai pe butonul Verifica. Deci totul este in timp real.
In raspuns la intrebarea ta, nu. Nu castig nimic cu site-ul. Am doar bannerul de la Colantari dar este un schimb de bannere, mai mult pentru a aduce trafic de pe nisa auto.

Salutari.
Acum e ok, merge.
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 03-07-13, 09:53   #12
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Verifica disponibilitatea unui numar de inmatriculare [Beta]

Lucrul asta cred ca este unic la noi in Romania, daca ai muncit sau nu este ideea ta si cred ca ar trebui sa obtii niste castiguri pe baza asta!
Din partea mea pt ce ai facut este un lucru de admirat chiar daca va ramane sau nu free!
Cred ca este destul de folositor celor care doresc numere preferentiale!
Succes
kidu2006 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -