Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-11, 13:18   #1
riptor

Stage 5
 
riptor's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 411
Default Companii de tuning din Romania-pareri, observatii

propun un topic unde sa se discute prestarile tunerilor autohtoni. cine a fost multumit sa spuna aici, cine nu, la fel.
sper ca in felul asta sa isi imbunatateasca serviciile vis a vis de clienti

am sa incep eu:

am avut discutii cu cei de la Autoboom in vederea achizitionarii unui BMC CDA. nu era pe stoc si am comandat din alta parte pana la urma, dar oamenii au fost foarte ok, mi s-a raspuns la toate nelamuririle

acum stau de aproape 2 luni dupa un set de fise magnecore, care trebuie sa vina in tara prin cei de la Racingnick (ei fiind unici importatori sau printre putinii care aduc)
nu stiu exact de ce dureaza atat, am discutat la telefon dar nu am primit destule detalii sa ma lamuresc.

cam astea au fost experientele mele cu cei de la noi, majoritatea componentelor le-am comandat de afara.
Tin sa precizez, desi unii dintre voi stiti deja, ca in occident se tine mult cont de parerile exprimate pe forumuri si sper ca vom ajunge si noi acolo la un moment dat.
astept pareri/experiente
merci!

p.s: in cazul in care topicul e postat unde nu trebuie rog un admin sa il mute si imi cer scuze
__________________
renaultsport clio 182
riptor is offline   Reply With Quote
Old 30-03-11, 18:40   #2
felixb

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 438
Default Re: Companii de tuning din Romania-pareri, observatii

Racing Nick a fost si este super ok pentru mine(aproape saptamanal iau produse de la ei)...poate e o neintelegere la mijloc
felixb is offline   Reply With Quote
Old 30-03-11, 19:22   #3
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Companii de tuning din Romania-pareri, observatii

Nici eu nu am avut niciodata probleme cu Racing Nick.
Si cu 4turbo m-am inteles bine si am gasit preturi bune la multe piese si consumabile.
La SRZ partea de servicii merge foarte bine si preturile sunt ok pentru lucrari (sablare si vopsire in camp electrostatic de exemplu).
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 11:39   #4
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Companii de tuning din Romania-pareri, observatii

Pentru partea de hardware am avut legaturi cu Racing Nick, ZZ Tuning, TopGear si cu nimeni nu am avut nici o problema. Pe partea de software cu Revo, si iarasi nici o problema.
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-11, 21:02   #5
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Companii de tuning din Romania-pareri, observatii

+1 de la mine pentru 4turbo [ am achizitonat de la ei in trecut un sistem de franare pentru un bmw e39 , consiliere/livrare/preturi bune ]

+2 si pentru beloud .ro , numai ca unul din cei din stafful tehnic e cam slab la cunostinte tehnice , asa ca asigurati va ca masurati corect sau dati specificatiile corecte. [ am cumparat sistem audio complet pentru o dacie logan si unul pentru o celica t23 cu navigator , preturi ok si prompti ]

+1 si pentru baietii de la Ejante .ro, prompti si au dat dovada de profesionalism mereu [ am cumparat jante de la ei pentru un passat ]

-1 bluexenon .ro , cel putin cei din targoviste , nu stiu sa isi onoreze comenzile si m-au harait vreo 2 luni pentru o navigatie . Nu recomand deloc
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 09-04-11, 21:13   #6
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Companii de tuning din Romania-pareri, observatii

De ce nu deschideti un topic in care sa discute companiile una despre alta?
Ar fi cel mai frumos topic daca parerile ar fi sincere.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 10-04-11, 17:48   #7
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Companii de tuning din Romania-pareri, observatii

Pentru ca parerea companiilor una despre cealalta este absolut egala cu 0 dpdv al consumatorului.
Consumatorul baga banutul in buzunar la companie deci e singurul care are dreptul la o opinie
Daca s-ar consuma mai mult timp pentru satisfactia consumatorului si mai putin timp pentru privit peste gard la vecinu si aruncat cu pietre in capra lui poate poate se duce dracu companiile ar avea clienti mai multi si mai fericiti.


Exista si mai rau de atat. Companii care baga pumnul in gura clientilor nesatisfacuti de lucrarile lor sau care le pun la indoiala rezultatele.
Cu amenintari si alte prostii.
Dezgustator.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 01:14   #8
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Companii de tuning din Romania-pareri, observatii

Foarte interesant topicul, sa speram ca nu se incepe si aici cu discutii off-topic, reclame ascunse, etc.

Vad ca nu s-a scris inca nimic despre Exelixis Motorsport, eu am fost foarte multumit de cum am fost servit, preturi ok, etc.
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 13-04-11, 18:19   #9
Gica

Stage 5
 
Gica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,316
Member of:
[Colectionar Machete]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Companii de tuning din Romania-pareri, observatii

+ SRZ - diverse piese motor, suspensii
+ Racing Nick - piese hardware,ambreiaje , nebuneli
Nici o problema cu cele 2 firme

Last edited by Gica; 13-04-11 at 18:21.
Gica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -