Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-11, 12:21   #1
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Recomandari pe Android Market si AppStore

Cum suntem tot mai numerosi pe iOS si mai ales pe Android, m-am gandit sa facem un topic despre aplicatii.

Cand recomandati o aplicatie:
- Precizati sistemul de operare, genul aplicatiei, punctele forte si minusurile ei,
- Indicati pretul sau gratuitatea aplicatiei,
- Precizati daca are nevoie de net,

Si eventual adaugati un link.


--

Pe iOS si pe Android:
Breitling - Gratis
Joc: avioane

Nu necesita acces la retea decat in mod multiplayer.
- Plusuri: Joc 3D bine pus la punct, gama variata de avioane, mod multiplayer, cel mai bun simulator pe telefon, e gratis
- Minusuri: Pe iOS e foarte stabila aplicatia insa pe Android inca nu functiuneaza pe toate telefoanele (eu de exemplu o rulez pe iPhone pentru ca nu e compatibila cu X10). E aceasi cursa tot timpul, doar conditile atmosferice si traseul se pot schimba (traseul e diferit in functie de categoria de avion selectata).

--

Pe Android:
AccuWeather - Gratis
Util: meteo

Necesita acces la retea.
- Plusuri: Interfata frumoasa, clara si precisa. Widgetul e fain si el.
- Minusuri: Update-ul temperaturii e automat insa tot nu am inteles la cat timp se face, cred ca la fiecare ora.

--

Si mai sunt multe altele de prezentat, asa ca... GO!
__________________
JET GALORE

˙qɐɐs ʇɐ op ǝʍ sɐ ʇsnɾ `ǝʌıʇɔǝdsɹǝd ʇuǝɹǝɟɟıp ɐ ɯoɹɟ sƃuıɥʇ ǝǝs noʎ uǝɥʍ sʞoo| ʇı ʍoɥ sı sıɥʇ
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 13:01   #2
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Recomandari pe Android Market si AppStore

Foarte tare Breitling Air Forces Mie imi merge perfect, dar nu-i prea usor de jucat

Aplicatiile pe care le folosesc cel mai des:

Pe Android:
Rage Reader - Gratis, numai cu conexiune la net. Este un reader light de rage-comicuri Reddit (pentru cei interesati de ele)

Google Reader - Gratis, numai cu conexiune la net. Este o aplicatie usoara si cu design simplist si util pentru citit RSS-feeduri

OI File Manager - Gratis, fara net. IMHO asta e cel mai bun file manager pentru Android; e foarte light, rapid, simplist, face exact ce trebuie sa faca. Astro sau altele de gen mi se par cam incarcate.

iOS si Android:

WhatsApp - Gratis, numai cu conexiune la net. Aplicatie foarte cunoscuta pentru push IM (adica SMS moca). Foarte multi o folosesc deci e destul de utila.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 29-09-14, 14:44   #3
laursxter

Stock
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 1
Thumbs up Re: Recomandari pe Android Market si AppStore

O aplicatie android romaneasca pentru gestiunea cheltuielilor precum si a cheltuielilor viitoare (rate, utilitati, impozite ...):

AiCheltuieli - Gratis
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_2014-09-01-17-43-29.png
Views:	75
Size:	288.3 KB
ID:	3033436  
laursxter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -