Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-10, 22:26   #571
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

ce treaba are e51 cu gps?
apache is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 01:10   #572
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

apropo de gps, poate stie cineva. am un blackberry 8110 pearl, el are maps si cica si gps incorporat. problema mea e urmatoarea, exista soft gen garmin care sa mearga fara conexiune la internet pentru blackberry? si poate stiti si un site de unde sa iau diferite programe pentru el ( in afara de mobile9 care pentru telefoanele astea e o prostie)
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 08:52   #573
Babutz

Stage 5
 
Babutz's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 444
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

am un 6300 nokia.. si nu am probleme...il am de 2 ani..si a dost scapat de pamant de x mii de ori
Babutz is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 12:19   #574
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by turbonetta© View Post
Sincer si eu ma gandeam tot la un n95 sau e51... mai studiez putin problema...
Pai parca ziceai ca vrei gps! Ce legatura are gps-ul cu n95? Ce poti face cu el? Nimic. N95 nu functioneaza pe sirfstarIII . Si e prastie la gps. Nu iti vede decat strazi principale.
Ia un iphone 3g si pune iGO pe el si nu vei fi dezamagit.
Poti incerca si telefoanele mio si asus cu gps incorporat.
Eu nu iti recomand un telefon cu gps. Mai bine iti iei gps direct , pt a nu avea neplaceri la navigare
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 12:25   #575
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Pai parca ziceai ca vrei gps! Ce legatura are gps-ul cu n95? Ce poti face cu el? Nimic. N95 nu functioneaza pe sirfstarIII . Si e prastie la gps. Nu iti vede decat strazi principale.
Ia un iphone 3g si pune iGO pe el si nu vei fi dezamagit.
Poti incerca si telefoanele mio si asus cu gps incorporat.
Eu nu iti recomand un telefon cu gps. Mai bine iti iei gps direct , pt a nu avea neplaceri la navigare
ai avut n95? sau vorbesti din auzite? ca am avut eu si nu-i deloc asa cum zici tu. Imi vedea toate stradutele ,si avea semnalul foarte bun.Il puteai seta si me modul " walk" sa te ajute si daca erai pe jos sau cu bicicleta...acum depinde ce program ai instalat pe el..ca cel incorporat intradevar vede doar strazile principale.


iphone pe post de gps in Ro? fii serios.

Si da,mai bine ,un gps stand-alone,e mult mai performant dar poate nu vrea omul sa care dupa el si un gps si un telefon.
Oricum device-urile astea all-in-1 nu prea au excelat in nimic.Nici camera nu era cine stie ce ,nici telefonul,nici playerul mp3 ,nici gps-ul
__________________
param pam pam
apache is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 12:33   #576
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

iti dau dreptate la n95, intradevar am avut mai multe telefoane cu gps ( n95, 6110 navi etc) si mergea navigatia perfect pe ele, stia toate stradutele si avea semnal bun, dar te contrazic la iphone. DA IPHONE PE GPS!!!! chiar e genial iphone-ul cu IGO are semnal mult mai bun decat tot ce am vazut eu pana acum si are si hartile foarte ok
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 15:09   #577
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Iphone cu gps navigon sau igo , merge struna.
Da am avut n95. Am folosit softul lui si era praf. Alt soft nu am mai folosit din cate imi aduc aminte dar cu siguranta nu merge igo pe el. Si la momentul actual igo este cel mai complet pe romania si europa de est
dolb is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 15:13   #578
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

eu am folosit garmin mobile si e destul de bun, dar ca si receptie, actualizare strazi igo e peste cu mult
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 16:17   #579
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

garmin am folosit si eu .

e posibil sa fie peste igo-ul ,nu stiu,nu am folosit
apache is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 21:13   #580
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Cam ce pret pot cere pe un SE W810i decodat,cutie + accesori la el ?
Dar pe un Nokia 6120Classic alb ?
N-am nici cea mai mica idee,sper sa ma ajute cineva,ca vad ca sunt destui care se pricep pe aici.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 20:32   #581
TheFasterMan
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
TheFasterMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,298
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[VW]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

are cineva aplicatii pentru nokia n96,teme etc???
TheFasterMan is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 00:12   #582
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Radu.3 eu am nokia 6303 de anul trecut de prin 15-20 iunie.
l-am luat la o luna dupa ce aparuse, am dat un pic cam mult, daca asteptam vreo 2-3 luni il luam la jumate de pret...dar nu aveam telefon si l-am luat de urgenta.
Este ok, eu vorbesc 1-2 ore pe zii si ma tina bateria peste 3 zile.
Are carcasa de aluminiu, 1 dintre motive pentru care l-am ales.
A zburat in sala de curs dupa un coleg si i-am spart capul la ala, dar telefonul a patit o mica zgarietura...ii rezistent.
in apa inca nu l-am scapat ca sa vad daca va mai merge sau nu.
In pachet iti vine cu card de 1gb, poti sa-i pui pana la 4gb, tastatura ii ok, face poze chiar bune (pe mine ma intereseaza sa tina bateria si sa pot vorbi nu ca asculta radio,muzica sau sa ma uit la poze)
Partea najpa ii iarna cand iti ingheaza mainile pe el si urechea...aluminiu/frig=senzatie amplificata...
are senzor de luminozitate ii ok vara ca se lumineaza ecranul si vezi chiar bine.
Meniu relativ simplu
Muzica suna destul de tare pe difuzorul lui incorporat.
La partea de semnal...cu sony ericsson ala de 5mp (are fratemio...da nu stiu ce model ii) el nu are semnal in pivnita la bloc (de pe vremea lui ceausescu) pe cand eu pot sa vorbesc la telefon...
partea pe care o ador ii ca are mufa de 3,5 pentru casti...si pot sa folosesc castile de la calc cand il trec pe handsfree.

daca vrei sa-l protejezi...cumpara-i o husa de la nokia cu 38 ron parca...ii ok pentru ecran, dar altfel stai linistit, eu arunc cu el de perete si nu are nici pe dracu.
l-am scapat pe scari de la et 1 la parter... din mana in timpul convorbirii...ii rezistent.

Bafta la alegere.
Ps: ii altceva decat nokia 6300, nu zic ca are camera de 3,2 fata de 2mp, zic de baterie, meniu, agenda, etc
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 10:44   #583
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Exclamation Problema Samsung E250

Am si eu o intrebare in legatura cu Samsungul precizat in titlu. Cand ma suna cineva sau cand suna alarma, soneria incepe foarte incet (abia se aude) pentru 1-2 secunde, apoi la volumul ei normal. Stie cineva daca se poate elimina aceasta schimbare de volum si sa inceapa soneria din prima la volumul maxim? Am intrat si la setarile audio din telefon (ma refer la codul *#8999*8378#) si tot nu am gasit nimic. Va rog foarte mult sa imi raspundeti. Multumesc!
__________________
Y!M ID: vyxxk (dati add doar daca e nevoie)


3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 11:09   #584
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Problema Samsung E250

Quote:
Originally Posted by 3Xtreme View Post
Am si eu o intrebare in legatura cu Samsungul precizat in titlu. Cand ma suna cineva sau cand suna alarma, soneria incepe foarte incet (abia se aude) pentru 1-2 secunde, apoi la volumul ei normal. Stie cineva daca se poate elimina aceasta schimbare de volum si sa inceapa soneria din prima la volumul maxim? Am intrat si la setarile audio din telefon (ma refer la codul *#8999*8378#) si tot nu am gasit nimic. Va rog foarte mult sa imi raspundeti. Multumesc!
Asa ceva... se intampla si la SGH-u700... asa sunt setate telefoanele din fabrica si nu cred ca ai ce sa le faci.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 11:41   #585
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Problema Samsung E250

same j600
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -