Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Pitesti

Reply
 
Thread Tools
Old 13-05-10, 12:30   #46
25 ADY
Street 4 Cars Member

Stage 5
 
25 ADY's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 367
Member of:
[Street 4 Cars]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Boby sa zic asa avem promis un astfel de aparat da nu iti promit nimic deocamdata...
25 ADY is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 12:31   #47
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Momentan nu sunt piesele cumparate....cautam o sponsorizare de la vreun magazin de piese auto deci nu e graba mare.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 12:36   #48
25 ADY
Street 4 Cars Member

Stage 5
 
25 ADY's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 367
Member of:
[Street 4 Cars]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Am inteles...pastram legatura si daca e sa fie te ajut cu cea mai mare placere.
25 ADY is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 14:12   #49
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Momentan nu sunt piesele cumparate....cautam o sponsorizare de la vreun magazin de piese auto deci nu e graba mare.
ce iti trebuie?
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 14:16   #50
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Parguri nova, oale spate nova si arcade aripi spate...desigur...tot de nova. Aripile fata si capota au fost "subtilizate" de pe nova lui chiti. Plm...ma ia durerea de cap cand ma uit la masina aia....plsu ca vad ca face figuri motorul.....ii place cu apa in ulei
Ca o veste buna....inclusiv cutia de pe nova alba a ajuns la noi...numai ca prostu` nu vrea sa o montam...e muuult mai scurta :P
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 18:47   #51
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Parguri nova, oale spate nova si arcade aripi spate...desigur...tot de nova. Aripile fata si capota au fost "subtilizate" de pe nova lui chiti. Plm...ma ia durerea de cap cand ma uit la masina aia....plsu ca vad ca face figuri motorul.....ii place cu apa in ulei
Ca o veste buna....inclusiv cutia de pe nova alba a ajuns la noi...numai ca prostu` nu vrea sa o montam...e muuult mai scurta :P
eu caut un proiect in care sa ma implic, dar ultimele mele vorbe cu renado nu prea mi-au placut...
plus ca nu stiu in ce masura puteam sa te ajut cu acele piese...

off topic: poate ca nu e locul potrivit, dar caut o masina in care sa ma implic intr-o oarecare masura. nu am destul timp si nici nervii potriviti sa incep singur si de la 0...
daca stiti pe cineva...
multumesc.
__________________
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 19:16   #52
25 ADY
Street 4 Cars Member

Stage 5
 
25 ADY's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 367
Member of:
[Street 4 Cars]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Andrei hai sa ne auzim la un telefon si sa stabilim o intalnire si vedem ce idei ai tu si combinate cu ale mele si colegului meu poate cadem la un comun acord si facem ceva frumos,mai ales ca pe noi ne bate gandul sa achizitionam inka o batranica,fiatu 850 ca ani e mic copil,ceva mai vechi...sau vedem ce zici si tu
25 ADY is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 08:25   #53
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Quote:
Originally Posted by sco211 View Post
eu caut un proiect in care sa ma implic, dar ultimele mele vorbe cu renado nu prea mi-au placut...
plus ca nu stiu in ce masura puteam sa te ajut cu acele piese...

off topic: poate ca nu e locul potrivit, dar caut o masina in care sa ma implic intr-o oarecare masura. nu am destul timp si nici nervii potriviti sa incep singur si de la 0...
daca stiti pe cineva...
multumesc.
Depinde ce intelegi tu prin implicare in proiect. Vrei sa faci o masina pt reclama.....sau pt sufletul tau? Vrei sa te implici financiar sau si "mecanic"? Detaliaza. Tu si Renado aveti caractere diferite...deci nu aveti cum sa va intelegeti ). In functie de intentiile tale....pot sa pun jessy la bataie....chiar asa multe nu ar fi de facut....dar rezultatul ar fi de exceptie.
Cu nova e altceva....mi-e dor rau de un macadam cu ea mai ales ca pe 29 face Iancu la Bradu un rallycross....sper sa ma lase sa ma dau ca data trecuta m-a batut ca nu aveam cauciucuri....iar in finala am ramas fara benzina )
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 11:51   #54
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Depinde ce intelegi tu prin implicare in proiect. Vrei sa faci o masina pt reclama.....sau pt sufletul tau? Vrei sa te implici financiar sau si "mecanic"? Detaliaza. Tu si Renado aveti caractere diferite...deci nu aveti cum sa va intelegeti ). In functie de intentiile tale....pot sa pun jessy la bataie....chiar asa multe nu ar fi de facut....dar rezultatul ar fi de exceptie.
Cu nova e altceva....mi-e dor rau de un macadam cu ea mai ales ca pe 29 face Iancu la Bradu un rallycross....sper sa ma lase sa ma dau ca data trecuta m-a batut ca nu aveam cauciucuri....iar in finala am ramas fara benzina )
pai in cazul asta...uite ce propun:

ca tot suntem pe topicul oamenilor... S4C strange bani de benzina iar eu iti fac rost de cauciucuri de macadam.

ce parere aveti?
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 13:12   #55
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

E ok...benzina mai mult de 20 de l nu are cum sa consume......jepata a devenit gurmanda...data trecuta am bagat 10 si nu au ajuns. cauciucuri e de preferat pe 13...14 sunt maricele iar scrisurile le pun sponsorii unde vor . Desigur ca sustinatorii financiari vor benefiacia de "plimbari" . Tu te duci cu renado ca esti mai greu...iar cu mine merge adi )
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 07:32   #56
viorelu

Stage 2
 
viorelu's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 70
Member of:
[DACIA]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Mai puneti si voi poze cu proiectul FIAT...ce mai e cu el...in ce stadiu mai sunteti?
viorelu is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 19:37   #57
25 ADY
Street 4 Cars Member

Stage 5
 
25 ADY's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 367
Member of:
[Street 4 Cars]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Scuze baieti ca nu am mai zis nimic dar am fost plecat putin din oras...din punctul meu de vedere e bine cum zice si andrei,eu unul(S4C) ne implicam...cel mai bine zic eu intro zi sa ne intalnim cu totii,stam de vorba fata in fata si vedem la ce decizie ajungem.....In legatura cu Fiatul nu va pot spune decat ca se afla in stadiul in care sia facut aparitia la Romexpo,la masina nu sa mai umblat deloc,am decis impreuna cu prietenul meu cu care sunt implicat in acest proiect sal prezentam in stadiul in care este la Pitesti in caz ca se va organiza ceva de catre baietii de la Fullspeed si dupa Fiatul va intra din nou in garaj si va fi luat de la zero sa zicem asa,va fi desfacut complet pana la ultimul surub,revopsit si plus un interior surpriza
25 ADY is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 19:49   #58
25 ADY
Street 4 Cars Member

Stage 5
 
25 ADY's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 367
Member of:
[Street 4 Cars]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Ceva de astazi....pleoapa luneta Ford Mondeo(vopsita provizoriu cu spray-ul)+poza cu portbagajul de logan faza 2 vopsit
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografii-0001.jpg
Views:	225
Size:	200.8 KB
ID:	1480455   Click image for larger version

Name:	Imagine0484.jpg
Views:	189
Size:	446.2 KB
ID:	1480456   Click image for larger version

Name:	Imagine0486.jpg
Views:	185
Size:	490.0 KB
ID:	1480457  

Click image for larger version

Name:	Imagine0488.jpg
Views:	205
Size:	460.7 KB
ID:	1480458  
25 ADY is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 20:01   #59
robert_bobik

Stage 5
 
robert_bobik's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 515
Default Re: Tuning Pitesti S4C

frumos....bravo baieti!!!bafta pe viitor si spor la munca si la cat mai multe lucrari..
robert_bobik is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 20:06   #60
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: Tuning Pitesti S4C

Faceți și reparații tapiserie?
TwentyOne is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -