Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Old School Cars > Masina mea Old School

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-12, 21:22   #31
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Trabi: proiect studențesc

Quote:
Originally Posted by Bong View Post
nu-l mai dau la schimb...nici nu-l mai vând.

tipuri de jante...păi 2 tipuri de jante de tablă (diferențele sunt insesizabile) și unele irmscher de aliaj...posibil să fi fost mai multe modele de aliaj...dar nu cred, distanța dintre prezoane fiind 4x160, și fiind singura mașină cu așa ceva.

asta cu întorsul....am mai scris, dar mai scriu, tre' să tai puțin din aripile față ca să meargă, dar o să meargă.

mașina o mai folosesc...cât de puțin...până o scot pe a mea din service, mai apoi urmând să o bag în garaj și să o desfac ușor ușor și s-o refac la loc....înlocuind cam tot ce se poate înlocui pe ea, profitând și de faptul că nu are rugină și că șasiul este solid.
imi cer scuze... nu am vazut unde ai scris ca ai incercat:P eu doar am vrut sa te ajut
ce-i drept... la buggy nu era problema cu aripile..:P pt ca au ramas doar contra-aripile... dar parca totusi fata nu iesea mai mult de contra-aripi erau la fata.. dar pe drept.. pe viraj ar atinge.. ce-i drept buggy-ul era si inalt pt ca era foarte usor...ma rog.. u stii mai bine bft cu buburuza
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...

Last edited by (!8Y_M; 13-08-12 at 21:24.
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 09-03-13, 15:18   #32
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Trabi: proiect studențesc

n-am mai scris nimic. Trabi-ul a ajuns făcut bucățele pentru terminarea altui proiect, și ce a rămas din el a ajuns la niște băieți care s-au bătut cu pumnul în piept că-i pun VR6, dar nu l-au mișcat de când e la ei.

mai bine că am scăpat de el, deși nu avea probleme majore...actele aveau probleme majore...

cu noua taxă...nu prea mai merită să-ți iei Trabant, fiind 750 de lei timbrul, și oricum nu mi-aș mai lua Trabant 601. proiectul terminat cu ceva piese de pe acest Trabant la ora actuală circulă...aseară am ieșit cu el prin oraș în formă finală...și eu unul am zis că nu-mi mai trebuie. dacă-mi voi mai lua așa ceva vreodată, va fi un 1.1...dar nu se pune problema prea curând de așa ceva.
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline   Reply With Quote
Old 09-03-13, 15:54   #33
bandera

Stage 5
 
bandera's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 317
Default Re: Trabi: proiect studențesc

ce proiecte faci tu man?)) am luat fiatu ala de la voi nici carburatoru nu era curatat, avea pana si pamant in el.. si motoru era dereglat la maxim si vai mama lui manca de rupea benzina si perdea apa ca pe benzina. si voi mecanici))
__________________
bandera is offline   Reply With Quote
Old 09-03-13, 17:44   #34
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Trabi: proiect studențesc

Quote:
Originally Posted by bandera View Post
ce proiecte faci tu man?)) am luat fiatu ala de la voi nici carburatoru nu era curatat, avea pana si pamant in el.. si motoru era dereglat la maxim si vai mama lui manca de rupea benzina si perdea apa ca pe benzina. si voi mecanici))
mașina aia a fost luată să fie refăcută, dar între timp am găsit trabant, că aia vroiam inițial, așa că a trebuit să scăpăm de ea. măcar noi nu ne milogim când cumpărăm o mașină...că „alții nu am...și pe lângă faptul că am venit cu 11 mil la mine să cumpăr o mașină pe care s-au cerut 13... mai lăsați și voi la banii ăștia încă 20 de lei că nu am bani nici să ajung acasă”...dacă tot vrei să fim răutăcioși.

plus că eu unul eram curios ce se întâmplă dacă pui furtun de lichid de parbriz la benzină....cât de repede văd mașina la știrile de la ora 5...dar ai avut noroc.
Bong is offline   Reply With Quote
Old 09-03-13, 18:48   #35
bandera

Stage 5
 
bandera's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 317
Default Re: Trabi: proiect studențesc

in primu rand nu mam milogit, cand vi cu ultimul model de vito sa iei fiatu ala nu prea ai cum sa te milogesti veneam cu fratimiu de la marfa)) de era sa mi o iau ca lam luat cand el era in peco si platea.. cat despre ce mecanic esti tu sincer nu stiu.. numai scrie pe fourum ca te faci de cacao.. ala nu era furtun de stergator, era teu de spalator de partbriz pus pe retur)) furtunele stai linistit ca a2a zi le am schimbat.
bandera is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -