Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Old School Cars > Masina mea Old School

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-16, 10:44   #256
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default Re: ford taunus 1977 2-door saloon

Quote:
Originally Posted by edwscho View Post
Salut. Nu mai postez aici ca nu prea mai am timp, si oricum mi se pare ca a cam murit site-ul asta . Intre timp am mai lucrat la ea.........
Am urmarit si eu evolutia lucrarilor si schimbarilor de la inceput pana in prezent. Rezultatul este spectaculos. Bravo !

Am vazut ca mai multi te-au intrebat unde/la cine ai refacut tapiteriile (bord, usi, scaune), dar n-am vazut raspunsul. As fi interesat si eu de renovarea interiorului la masina mea, dar lucrarile facute de cei din zona mea sunt mult sub nivelul lucrarii de pe Taunusul tau.

Poti sa dai adresa si numarul de telefon al atelierului/firmei/tapiterului respectiv ?
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 16-11-16, 18:27   #257
edwscho

Stage 4
 
edwscho's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 213
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
Default Re: ford taunus 1977 2-door saloon

Salut!
Probabil nu am văzut īntrebarea despre tapițerie, că nu am nimic de ascuns . Am lucrat cu cei de la www.design-skills.ro (cāmpulung moldovenesc). Site-ul e varză, dar ei lucrează foarte bine! Acolo găsești toate detaliile de contact.
edwscho is offline   Reply With Quote
Old 17-11-16, 07:26   #258
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default Re: ford taunus 1977 2-door saloon

Multumesc, o sa incerc sa iau legatura cu ei.
In trecut am laudat felul in care s-a facut renovarea Taunusului tau si am recomandat de cateva ori topicul tau celor interesati de reconditionarea unor masini clasice. Desi era vorba de alte modele auto, toti au fost impresionati de cat de bine arata noile capitonaje/tapiterii de pe Taunusul tau, ba unii chiar au fost invidiosi pt ca desi cheltuisera o gramada de bani pe reconditionarea interiorului, rezultatul era nesatisfacator in cazul lor.

Bafta si mult succes in continuare !
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 26-11-16, 11:08   #259
edwscho

Stage 4
 
edwscho's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 213
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
Default Re: ford taunus 1977 2-door saloon

Cu plăcere și mulțumesc!


Alte poze:

Cand am montat prima data suspensia reglabila


Si astea sunt mai recente, de saptamana trecută. Anvelope cu talon mai mare (50). Si o poza cu ambele masini, Volvo fiind masina de zi cu zi .

edwscho is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -