Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-12, 16:35   #46
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: bmw 525i

Eu nu mai zic nimic pana nu conduc vapor si tren
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-12, 22:03   #47
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: bmw 525i

Merge bine, azi am plimbat-o putin. Cand am cumparat masina, proprietaru mi-a spus ca are motor de 525i dar nu trage cum ar trebuii unul de 2.5. Am luat masina pe vreme rea nu mergea sa o fortez. Am mai avut un 525i dar era din 2004 mai nou si trage mult mai bine. Are farmecul lui, este frumos sa tii un volan asa mare cateodata, desii nu le prefer pe astea. Ma plimbam si din spate vine un m5 in forta de prin zona. L-am "provocat" la misto sa faca artificii. Cand m-am intalnit cu proprietarul m-a intrebat daca vand masina. Mi-a zis ca i s-a stricat masina de tuns iarba si motorul i s-ar potrivii de minune. E caterinca omu. Pana la urma este greu sa te superi pe un m5. Ma mir cum ar merge un m5 f10, mai ales ca imi plac motoarele turbo.
__________________

Last edited by TSC-Us; 19-02-12 at 22:09.
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 22:12   #48
mario_eddy

Stage 5
 
mario_eddy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 434
Member of:
[2 Roti]
Default Re: bmw 525i

Tot degeaba daca nu pui poze nu o sa te creada nimeni ... am avut si eu un m5 f10 mai demult dar mi-am luat un e12 din 77 520i , hai sa fim seriosi numai bate campii ca o sa te creda toti o * ce are ursu in loc de palma * trista ...
__________________

Last edited by mario_eddy; 27-02-12 at 22:22.
mario_eddy is offline   Reply With Quote
Old 29-02-12, 07:39   #49
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: bmw 525i

Quote:
Originally Posted by TSC-Us View Post
Merge bine, azi am plimbat-o putin. Cand am cumparat masina, proprietaru mi-a spus ca are motor de 525i dar nu trage cum ar trebuii unul de 2.5. Am luat masina pe vreme rea nu mergea sa o fortez. Am mai avut un 525i dar era din 2004 mai nou si trage mult mai bine. Are farmecul lui, este frumos sa tii un volan asa mare cateodata, desii nu le prefer pe astea. Ma plimbam si din spate vine un m5 in forta de prin zona. L-am "provocat" la misto sa faca artificii. Cand m-am intalnit cu proprietarul m-a intrebat daca vand masina. Mi-a zis ca i s-a stricat masina de tuns iarba si motorul i s-ar potrivii de minune. E caterinca omu. Pana la urma este greu sa te superi pe un m5. Ma mir cum ar merge un m5 f10, mai ales ca imi plac motoarele turbo.
Decat sa dai comentarii aiurea pe topicul asta inceput de tine si sa ne spui cum te-ai luat la intrecere cu M5 mai bine pune mana si fa un set de poze calumea sa vedem despre ce masina se vorbeste.Ca sa isi dea unii seama despre ce model este vorba si cam ce dotari are masina.Vorbarie multa stim si noi e mai greu cu faptele.In ce priveste soferia pe timp de iarna.....daca te crezi stapan pe tine si esti capabil sa misti o masina pe zapada stai tu linistit ca e buna si tractiunea spate si nu ramai impotmolit.Am 2 ierni de cand mi-am luat BMW-ul si nu am ramas niciodata blocat cu ea in zapada.Daca nu esti capabil sa conduci iti cumperi a doua masina cu tractiune fata si BMW-ul il lasi in garaj pentru anotimp calduros sau daca nu....iei transportul in comun ca nu e o rusine.Bafta cu masina si fara incidente.Asteptam setul de poze si eventualele planuri pentru ea in viitorul apropiat.
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 29-02-12, 09:58   #50
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: bmw 525i

Ce poze vreti sa faca? el nu stie exact ce masina are ....

Bine.. important e ca a condus vapor si tren
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -