Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-13, 12:45   #76
dragomir_tibi

Stage 5
 
dragomir_tibi's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 483
Default Re: E 34 525tds Touring

da tu nu ai ar trebui sa ai volan cu airbag??
dragomir_tibi is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 14:25   #77
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 974
Default Re: E 34 525tds Touring

Quote:
Originally Posted by cosmin_jur View Post
Mhh nu imi place sa am ''non oem'' chestii dar asta chiar e. E volan de ford sierra rs, imbracat de mine in piele perforata. Seamana un pic cu cel de alpina, pina voi gasii unu de alpina la pret decent merge, ca e mai mic putrin si e gros.
Cam asa arata pe ford si asa ceva mi-ar trebuii mie. Seamana un pic
Mi s-a parut ca seamana cu Atiwe Indianapolis Cosmo, de aia am spus ca nu pare o "balarie" ......si ofer poza spre exemplificare! Nu neaparat toate componenetele OEM vin pe masina perfect, dar volanul mi se parea ca se integreaza destul de bine in nota interiorului......insa e doar o parere subiectiva de care nu trebuie sa tii seama! Proprietarul e cel care alege, in functie de multi.....foarte multi factori. Dar asta e o alta discutie. Pentru mine esti o sursa de inspiratie cosmin_jur. Felicitari.
__________________
Saab 9-5 AERO Hirsch
Subaru OUTBACK


http://www.syntagmabusinessgroup.ro/index.php/servicii
manole74 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 08:29   #78
cosmin_jur

Stage 5
 
cosmin_jur's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 442
Default Re: E 34 525tds Touring

Quote:
Originally Posted by dragomir_tibi View Post
da tu nu ai ar trebui sa ai volan cu airbag??
Nu ca e din 1992 luna 1
cosmin_jur is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 21:54   #79
cosmin_jur

Stage 5
 
cosmin_jur's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 442
Default Re: E 34 525tds Touring

Quote:
Originally Posted by manole74 View Post
Mi s-a parut ca seamana cu Atiwe Indianapolis Cosmo, de aia am spus ca nu pare o "balarie" ......si ofer poza spre exemplificare! Nu neaparat toate componenetele OEM vin pe masina perfect, dar volanul mi se parea ca se integreaza destul de bine in nota interiorului......insa e doar o parere subiectiva de care nu trebuie sa tii seama! Proprietarul e cel care alege, in functie de multi.....foarte multi factori. Dar asta e o alta discutie. Pentru mine esti o sursa de inspiratie cosmin_jur. Felicitari.
Vad ca e identic cu cel de care zici tu, probabil cei de la Ford, l-au pus pe sierra rs
PS Multumesc de aprecieri, si tu ai avut un oltimer demn de invidiat, E28-ul, superb, imi plac foarte mult si multa vreme mi-am dorit unul, dar nu a fost sa fie.

Last edited by cosmin_jur; 12-03-13 at 22:00.
cosmin_jur is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 05:58   #80
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 974
Default Re: E 34 525tds Touring

Quote:
Originally Posted by cosmin_jur View Post
Vad ca e identic cu cel de care zici tu, probabil cei de la Ford, l-au pus pe sierra rs
PS Multumesc de aprecieri, si tu ai avut un oltimer demn de invidiat, E28-ul, superb, imi plac foarte mult si multa vreme mi-am dorit unul, dar nu a fost sa fie.

NU doar E28....dar devin nostalgic si nu e bine. Vremurile de azi nu sunt adecvate pentru cei cu pasiuni costisitoare ....cum sunt masinile trecute de-o anumita varsta! Dar o luam incet si cu rabdare
manole74 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-13, 21:10   #81
S.CIPRIAN2011

Stage 3
 
S.CIPRIAN2011's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 124
Member of:
[Accelarate Club]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
[Shine Club]
[Street 4 Cars]
Default Re: E 34 525tds Touring

Buna, ai inceput cu : " Fara suparare " , nu este nici o suparare doar ca sunt curios cine sau unde ai putea sa iti retapitezi cu piele naturala 2 scaune recaro. Pielea cum spuneai tu ca pare " ieftina " !
Cum ar trebui sa fie piele sa para scumpa sau cum iti dai tu seama de calitatea pielii.
Crezi ca ai tu bani sa iti retapitezi interiorul cu piele naturala special destinata industriei auto.
Intreaba un expert cat costa mp de piele naturala special destinata industriei auto.

---Sper ca nu am deranjat Cosmin Jur ---

Last edited by S.CIPRIAN2011; 19-03-13 at 21:13.
S.CIPRIAN2011 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-13, 08:25   #82
cosmin_jur

Stage 5
 
cosmin_jur's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 442
Default Re: E 34 525tds Touring

Quote:
Originally Posted by S.CIPRIAN2011 View Post
Buna, ai inceput cu : " Fara suparare " , nu este nici o suparare doar ca sunt curios cine sau unde ai putea sa iti retapitezi cu piele naturala 2 scaune recaro. Pielea cum spuneai tu ca pare " ieftina " !
Cum ar trebui sa fie piele sa para scumpa sau cum iti dai tu seama de calitatea pielii.
Crezi ca ai tu bani sa iti retapitezi interiorul cu piele naturala special destinata industriei auto.
Intreaba un expert cat costa mp de piele naturala special destinata industriei auto.

---Sper ca nu am deranjat Cosmin Jur ---
Nu, eu sunt chiar multumit de calitatea lucrarii, si a materialelor versus pret, si astept sa-mi mai revin cu banii sa facem si tavanu geva grii inchis sau negru. Bafta Cipri, tine-o tot asa.
cosmin_jur is offline   Reply With Quote
Old 22-03-13, 10:21   #83
S.CIPRIAN2011

Stage 3
 
S.CIPRIAN2011's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 124
Member of:
[Accelarate Club]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
[Shine Club]
[Street 4 Cars]
Default Re: E 34 525tds Touring

Imi cer scuze Cosmin, nu tie iti era adresat comentul ci unuia care a comentat pe paginile antrioare. Te astept. Iti plac scaunele FK alb cu negru care doar le-am terminat ?
S.CIPRIAN2011 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -