Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 07-11-11, 23:39   #166
und_Alexx

Stage 5
 
und_Alexx's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,974
Member of:
[Opel]
Default Re: E39 - TM <wip>

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
salut,ce motor ai acum pe ea? consum ? tnx
ai rupt forumu cu intrebari de genu....dc speri la un consum mic si o intretinere ieftina la un E39 nu cauti unde trebe....!
ar fi multe alte chestii inainte de consum care ar trebuii sa te sperie...
ps. consum....15% in sus..
te salut
__________________
VAND JANTE SI ANVELOPE 13`-21` PENTRU TOATE TIPURILE DE MASINA!!!
und_Alexx is offline   Reply With Quote
Old 08-11-11, 16:04   #167
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: E39 - TM <wip>

Quote:
Originally Posted by und_Alexx View Post
ai rupt forumu cu intrebari de genu....dc speri la un consum mic si o intretinere ieftina la un E39 nu cauti unde trebe....!
ar fi multe alte chestii inainte de consum care ar trebuii sa te sperie...
ps. consum....15% in sus..
te salut
pai intreb,daca nu am avut niciodata E39 si nici tovarasi cu e39..ce vrei sa fac? imi iau 525 si pe urma consuma 35 % ? sunt tentat ca in viitorul apropiat sa imi iau un E39 525 benzina si nu vreau sa ma arunc in balta...ca nu are tata actiuni la petrol...in fine.bafta
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 08-11-11, 23:39   #168
745

Stock
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1
Default Re: E39 - TM <wip>

nu pot sa imi explic nebunia asta, eu am fost ultimul propietar pe carte al acestei masini, imi pare foarte rau ca ai luat aceasta masina...masina avea pe carte 8 propietari eu am fost al 9-lea. 300.000km pe bord cand am luat-o, in tara era din 1996 exact de cand s-a fabricat. credema nu vrei sa stii cati propietari a avut dupa mine, au fost 2 in bucuresti, pe urma m-a sunat cineva din craiova, pe urma prin constanta, etc...ultimul a fost in timisoara care la fel o pasiune de neinteles a bagat bani in masina asta. masina e un cazan..am luat-o cu motor 2.5 170cp, sa spart blocu motor, i-am pus de 2.0 150cp, cutia de viteze agata in a 2-a, cd-ul nu mergea, trapa nu mergea, geamurile spate nu mergeau, erau sustinute cu niste pene de lemn, tapiteria rupta, imi cadeau butoanele de la clima, stergatorul stanga mi s-a rupt la o ploaie mai grea, e prins cu o sarma, poti verifica..etc Orice faceam pica altceva....si eu am luat-o ca arata foarte bine la exterior si avea facelift-ul nou. Ea de fapt nu e neagra din fabrica a fost albastru ala inchis foarte urat.
Nu pot sa imi explic de ce investiti atat de mult intr-o masina atat de veche si cu atatea probleme.
745 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-11, 08:18   #169
bitzucv9

Stage 5
 
bitzucv9's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,109
Default Re: E39 - TM <wip>

nu e masina mea dar fiecare cu pasiunea lui , Alexx sigur a schimbat la ea tot ce au distrus fostii proprietari si sigur a schimbat si stergatoru' ala '' LEGAT CU SARMA '' :P ..... o stiu si eu masina era prin Craiova ai mare dreptate mergea ft rau pt ca nimeni nu schimbase nimic la ea dar acum nu mai este aceeasi masina la cat de bine arata ....
Legat de investitie fiecare investeste in ce masina vrea important este sa fie a ta si sa-ti placa .... poate tu iti permiti sa investesti in masini scumpe dar din cate am vazut eu in comentariul tau ca ai pus un sul de sarma pe la stergator sa stea ca nou nu prea cred sa-ti placa masinile ..... in fine fiecare cu conceptiile lui ... multa bafta pe mai departe .....
Alexx multa bafta cu masina pe mai departe sa fii sigur ca este unu dintre cele mai frumoase E39 de pe la noi ...
__________________
[SIZE="1"]id:domnu_gabryel - tel:0762240127
https://forum.4tuning.ro/38-craiova/2...ml#post5494226
TRACTARI AUTO NON - STOP 3.5 t-NOU SI DOUA MASINI SIMULTAN
bitzucv9 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-11, 08:33   #170
und_Alexx

Stage 5
 
und_Alexx's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,974
Member of:
[Opel]
Default Re: E39 - TM <wip>

Quote:
Originally Posted by 745 View Post
nu pot sa imi explic nebunia asta, eu am fost ultimul propietar pe carte al acestei masini, imi pare foarte rau ca ai luat aceasta masina...masina avea pe carte 8 propietari eu am fost al 9-lea. 300.000km pe bord cand am luat-o, in tara era din 1996 exact de cand s-a fabricat. credema nu vrei sa stii cati propietari a avut dupa mine, au fost 2 in bucuresti, pe urma m-a sunat cineva din craiova, pe urma prin constanta, etc...ultimul a fost in timisoara care la fel o pasiune de neinteles a bagat bani in masina asta. masina e un cazan..am luat-o cu motor 2.5 170cp, sa spart blocu motor, i-am pus de 2.0 150cp, cutia de viteze agata in a 2-a, cd-ul nu mergea, trapa nu mergea, geamurile spate nu mergeau, erau sustinute cu niste pene de lemn, tapiteria rupta, imi cadeau butoanele de la clima, stergatorul stanga mi s-a rupt la o ploaie mai grea, e prins cu o sarma, poti verifica..etc Orice faceam pica altceva....si eu am luat-o ca arata foarte bine la exterior si avea facelift-ul nou. Ea de fapt nu e neagra din fabrica a fost albastru ala inchis foarte urat.
Nu pot sa imi explic de ce investiti atat de mult intr-o masina atat de veche si cu atatea probleme.
foarte adevarat tot ce ai scris....! daca citesti topicu de la inceput mam lovit de fiecare dintre problemele enumerate de tine + multe altele in plus! fara sa exagereze pt masina asta....am fct 3 E39 bucati....pt am imi luat tot ce am nevoie! Am luato atunci din lipsa de cunoastere si de bani si din cauza situatiei care a fost...nu prea o mai ramas nimic din masina din ce o fost pt ca sa cam schimbat tot ! Acuma daca as fii pus in fata situatiei prbl mam orienta mult mai bine in ce as alege ....si as iesi ca si bani investiti la un sfert pentru ca as alege o masina mult mai intrettinuta de la care sa plec! dar...e prea tarziu ...
ms si te salut
und_Alexx is offline   Reply With Quote
Old 09-11-11, 08:36   #171
und_Alexx

Stage 5
 
und_Alexx's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,974
Member of:
[Opel]
Default Re: E39 - TM <wip>

Quote:
Originally Posted by bitzucv9 View Post
nu e masina mea dar fiecare cu pasiunea lui , Alexx sigur a schimbat la ea tot ce au distrus fostii proprietari si sigur a schimbat si stergatoru' ala '' LEGAT CU SARMA '' :P ..... o stiu si eu masina era prin Craiova ai mare dreptate mergea ft rau pt ca nimeni nu schimbase nimic la ea dar acum nu mai este aceeasi masina la cat de bine arata ....
Legat de investitie fiecare investeste in ce masina vrea important este sa fie a ta si sa-ti placa .... poate tu iti permiti sa investesti in masini scumpe dar din cate am vazut eu in comentariul tau ca ai pus un sul de sarma pe la stergator sa stea ca nou nu prea cred sa-ti placa masinile ..... in fine fiecare cu conceptiile lui ... multa bafta pe mai departe .....
Alexx multa bafta cu masina pe mai departe sa fii sigur ca este unu dintre cele mai frumoase E39 de pe la noi ...


mdap....masina chiar era praf ca toti au tras de ea fara sa bage un ban ! tipic pe la noi din pacate... mersi de sustinere si de aprecieri iar dc nu reusesc sa gasesc vreun M5 sami urc iarna asta...cred ca pun 4.4 ca sami imi placa si mie cu adevarat!
und_Alexx is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 11:00   #172
und_Alexx

Stage 5
 
und_Alexx's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,974
Member of:
[Opel]
Default Re: E39 - TM <wip>

mere si pe iarna....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	391634_140001326104174_100002829228071_168838_1849712351_n.jpg
Views:	874
Size:	105.4 KB
ID:	2228752  
und_Alexx is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 15:23   #173
cipi_SKG

Stage 5
 
cipi_SKG's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 320
Default Re: E39 - TM <wip>

Quote:
Originally Posted by und_Alexx View Post
mere si pe iarna....
eeee beetoonnn!! sa ai o iarna usoara

asfalt uscat

stima,
Ciprian.
cipi_SKG is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 14:31   #174
alex_fan_bmw

Stage 5
 
alex_fan_bmw's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 535
Default Re: E39 - TM <wip>

impecabila....hate u hate u hate u
alex_fan_bmw is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 17:23   #175
und_Alexx

Stage 5
 
und_Alexx's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,974
Member of:
[Opel]
Default Re: E39 - TM <wip>

Quote:
Originally Posted by cipi_SKG View Post
eeee beetoonnn!! sa ai o iarna usoara

asfalt uscat

stima,
Ciprian.


la tm ...de fel iarna e mai usoara )) mersi frumos !
und_Alexx is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 17:24   #176
und_Alexx

Stage 5
 
und_Alexx's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,974
Member of:
[Opel]
Default Re: E39 - TM <wip>

Quote:
Originally Posted by alex_fan_bmw View Post
impecabila....hate u hate u hate u


ms...incepe sa ma bata gandu spre alta masina deci sper ca si ura asta sa inceteze ) te salut si sa ne auzim cu bine
und_Alexx is offline   Reply With Quote
Old 23-11-11, 00:21   #177
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E39 - TM <wip>

Quote:
Originally Posted by und_Alexx View Post
mere si pe iarna....
Quote:
Originally Posted by und_Alexx View Post
ms...incepe sa ma bata gandu spre alta masina deci sper ca si ura asta sa inceteze ) te salut si sa ne auzim cu bine
M-am uitat si eu după alta mașină dar pānă īn 10.000 euro nu am găsit nimic mai bun decāt un e39!

Ce sunt cu urmele alea de cauciuc din poză ?
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 23-11-11, 08:42   #178
und_Alexx

Stage 5
 
und_Alexx's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,974
Member of:
[Opel]
Default Re: E39 - TM <wip>

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
M-am uitat si eu după alta mașină dar pānă īn 10.000 euro nu am găsit nimic mai bun decāt un e39!

Ce sunt cu urmele alea de cauciuc din poză ?

este daca stii sa cauti ....si sa ai putin noroc! si da....urme de cauciuc...ce atent esti la detaliii =))) ! te salutt cristi
und_Alexx is offline   Reply With Quote
Old 27-11-11, 17:31   #179
nigger
Toyota Driver

Stage 5
 
nigger's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 308
Member of:
[Toyota]
Default Re: E39 - TM <wip>

ma sincer.....frumoase roti....
nigger is offline   Reply With Quote
Old 27-11-11, 17:34   #180
und_Alexx

Stage 5
 
und_Alexx's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,974
Member of:
[Opel]
Default Re: E39 - TM <wip>

Quote:
Originally Posted by nigger View Post
ma sincer.....frumoase roti....


daca o zici din suflet...apreciez! tot cu arsenal esti peste tott ))
und_Alexx is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -