Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-08-08, 12:24   #46
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

parerea mea....este urmatoarea...punei M5...
daca ejti sofer adevarat poti aveai si 800 d cai sub capota daca ejti constient si stii sai stapanesti..nu exista nici o "ruleta ruseasca"..si eu am permis de 3 luni..am mers si cu urs..si cu pisika...ca orice bmw fuge..{amandoua motoare de 2.5}ar fi bine la inceput sa nu iti pui prea mult capu cu ea..sa te apuci sa mergi ca nebunu..eu era sa mor..si cu ce masina fiat doblo...am intrat in intersectie rosu..{evident avand viteza130 km/h}si de atunci mam potolit...am avut un Dumnezeu deasupra...atat trebuie sa fi atent...si sa ai bani de benzina...ca na...este M5 bafta cu proiectu..
Marian_nebunu is offline  
Old 18-08-08, 12:36   #47
spanyol

Stage 3
 
spanyol's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 116
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

mai fratiilor...stiu k lumea asta e plina de smecherasi...kre vor sa arate...lumii k cine is ei..k au masini puternice sub fund..io nu asta vreau sa demonstrez eu defapt nu vreau sa demonstrez mai nimik...toata chestia asta in care eu m-am bagat cu ursul a fost un pariu...!Si cum am zis pe pagina anterioara un asemenea monstru trebuie invatat sa il conduci...k nu e k un wv sau opel sau saab sau ce stiu eu..pot sa spun k am condus cateva cu tractiune spate...dar stiu k M5 ul ala imi pastreaza niste surprinze...iar am jurat...k dak vreau sa ii dau in gura..ma duc pe o pista si ii dau pana nu mai pot...NU pe strazi! iar poate k vezi doamne toti ma vedeti un pusti de 18 ani...dar eu cel putin cred k stiu ce fak..oricum va ms pt ingrijorari..! totRespectu pt voi!!!
spanyol is offline  
Old 18-08-08, 12:40   #48
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

Quote:
Originally Posted by turb0 View Post
Intr-adevar, are dreptate Santos, pentru inceput un 2.5 ( turbo eventual ) ar fi minunat, poate prea mult ... un M5 ar fi exagerat de mult!Stii, se spune ca strazile, focul si apa nu au nevoie de eroi, asa ca nu te grabi, timp este !
belea sfat ''punei 2.5 cu turbo eventual''...ca m5 e exagerat de mult
cum sa zici asa ceva....cand ambele motoare au in jur de 350 de cai? la ce exagereaza m5 fata de 2.5 turbo?
leonard is offline  
Old 18-08-08, 12:44   #49
spanyol

Stage 3
 
spanyol's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 116
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

[QUOTE=leonard; la ce exagereaza m5 fata de 2.5 turbo?[/QUOTE]

pai asta nush nici eu deci nu e tot una sa pun mai bine un M5 si apoi vedem..?k tot akol e cu un 2.5 turbo
spanyol is offline  
Old 18-08-08, 12:58   #50
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

eu am facut o remarca...la ce a zis turb0 ....ca ..sa-ti pui 2.5 turbo ca e mai bine pentru un incepator decat m5. cand ambele motoare sunt cam la fel de puernice
PS: nu sunt in masura s-ati dau un sfat in legatura cu ce motor s-ati iei....d-aia urmaresc de pe margine.
bafta cu proiectul
leonard is offline  
Old 18-08-08, 13:13   #51
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

Quote:
Originally Posted by spanyol View Post
stiu k lumea asta e plina de smecherasi...kre vor sa arate...lumii k cine is ei..k au masini puternice sub fund..io nu asta vreau sa demonstrez eu defapt nu vreau sa demonstrez mai nimik...toata chestia asta in care eu m-am bagat cu ursul a fost un pariu...!
si tu daca ai pus un pariu... ce vrei sa demonstrezi?
faci un urs turbo sau cu m5 pe el ca sa-l pozeze lumea cand e cu capota ridicata si atat nu?
oricum... parerea mea ca si 2,5 e cam mult pt. experienta ta.. mai ales pe un urs (fara asc dsc si alti senzorii)
Caius TM is offline  
Old 18-08-08, 13:23   #52
m-tk

Stage 3
 
m-tk's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 118
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

hai tati ca vorbele sunt mari! vreau sa vad ce iese din projectsa nu cumva sa ramai cu 2.0i bafta cu projectul.
m-tk is offline  
Old 18-08-08, 17:02   #53
spanyol

Stage 3
 
spanyol's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 116
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

Quote:
Originally Posted by m-tk View Post
hai tati ca vorbele sunt mari! vreau sa vad ce iese din projectsa nu cumva sa ramai cu 2.0i bafta cu projectul.
nici vb frate cu 2.0i mai bine stiu k ma tau tot..decat cu ala!!! un M5 sau unu ca al tau doar 24v
spanyol is offline  
Old 18-08-08, 17:07   #54
spanyol

Stage 3
 
spanyol's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 116
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

Quote:
Originally Posted by Caius TM View Post
si tu daca ai pus un pariu... ce vrei sa demonstrezi?
faci un urs turbo sau cu m5 pe el ca sa-l pozeze lumea cand e cu capota ridicata si atat nu?
oricum... parerea mea ca si 2,5 e cam mult pt. experienta ta.. mai ales pe un urs (fara asc dsc si alti senzorii)
tot pariu asta a constat k nu voi reusi sa mi-l iau!!pariul l-am castigat aia e alta parte k vreau sa fak din el un monstru..si nu va fi pus la expozitie...ci il vreau pt liniute..Asta mi-a placut totdeauna k toata lumea ma dezapreciat si cu incetu si cu timpu am inchis ciocu la toti
spanyol is offline  
Old 18-08-08, 17:53   #55
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

frate , un 2,5 e mai mult decat potrivit pentru un incepator , oricat de bine ai sti sa conduci , tot incepator ramai , tot faci greseli , si eu ziceam ca sunt profesionist ( vezi doamne 8-| ) si incet incet mi`am dat seama ca nu e asa raman la parerea ca peste 100cp sunt deja mult pentru un incepator + tractiune spate

cu timpul , un 2.5 turbo si ajungi la puterea unui m5

te salut , spor la treaba
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline  
Old 18-08-08, 18:16   #56
Vlad_BMW
BMW Driver

Stage 5
 
Vlad_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 665
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

nu vrei un 2.3 ?
Vlad_BMW is offline  
Old 18-08-08, 18:21   #57
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

Quote:
Originally Posted by spanyol View Post
il vreau pt liniute..Asta mi-a placut totdeauna k toata lumea ma dezapreciat si cu incetu si cu timpu am inchis ciocu la toti

pretene.. aici nu te-a dezapreciat nimeni, esti fustrat de ceva anume?! doar tia vrut binele dar cu ambitia asta, ai aceasi gandire ca si tipu...

https://www.youtube.com/watch?v=yxf2OCsF0DE ...

(poate) sunt banii tai, e viata ta, e treaba ta..
Caius TM is offline  
Old 18-08-08, 20:50   #58
spanyol

Stage 3
 
spanyol's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 116
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

Quote:
Originally Posted by Caius TM View Post
pretene.. aici nu te-a dezapreciat nimeni, esti fustrat de ceva anume?! doar tia vrut binele dar cu ambitia asta, ai aceasi gandire ca si tipu...

https://www.youtube.com/watch?v=yxf2OCsF0DE ...

(poate) sunt banii tai, e viata ta, e treaba ta..

nici pe deoparte nus fustrat si dupa o lunga convorbire..cu un cunoscator...m-am hotarat ce motor imi iau
spanyol is offline  
Old 18-08-08, 21:34   #59
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

zi-ne si noua
leonard is offline  
Old 18-08-08, 21:39   #60
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - project...BH.XX.SPN

2,5 24v mi`a zis mie o pasarica de pe alt thread )))
Cataaa_ is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -