Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-09, 10:59   #286
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default re: E36 CDA Turbo

am vazut unu in 4 usi, simplu, simplu, doar era lasat grav....si dadea al` draku de bine! mi`a intrat la suflet ) deaia vreau si eu sa o las...
wolverine is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 11:09   #287
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default re: E36 CDA Turbo

mi-am pus arcuri rosii acuma de 2 saptamani pe masina.. sincer ma cam enerveaza.. galagie,sunete de 94 la drum denivelat.. Cand am luat-o am pus telescoape noi sachs pe gaz si am fost si sunt tare multumit. Cu jenti pe 17 235 cu arcuri originale stateam foarte bine si eram si mai comod. Suspensia e pentru show , pentru confort ramane cea originala.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 16:31   #288
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default re: E36 CDA Turbo

Quote:
Originally Posted by wolverine View Post
am vazut unu in 4 usi, simplu, simplu, doar era lasat grav....si dadea al` draku de bine! mi`a intrat la suflet ) deaia vreau si eu sa o las...
Păi ăla măcar era simplu! Dar al tău are bare, praguri şi o să-ţi atingă la prima denivelare.
Şi nu uita gropile pline de apă!...
Ai dat īntr-o groapă plină de apă şi s-a dus totul!...
Mai bine las-o aşa normală cum e, că e mai bine! Părerea mea!
__________________

Prietenii adevăraţi se gāndesc mereu la tine!
R.I.P, Adiţă!

Tragedia vietii este ca imbatranim prea devreme si devenim intelepti prea tarziu.
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 21:40   #289
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default re: E36 CDA Turbo

GJ 64 GAB - de ce vorbesti in necunostinta de cauza? Din cate stiu eu tu ai Opel pe mana(poate gresesc)......si iti zic fara suparare sau vreo jignire chestia asta.
Stiti majoritatea prea bine de cat timp am suspensia sport reglabila pe masina(parca 6luni(poate gresesc)) intradevar te zgaltaie, daca esti mancat si esti un pic mai ponderat(>90kg) risti sa vomiti, dar in rest este fff OK. De ce? Pentru ca aspectul este stiti prea bine, si in curbe esti sef......in sensul ca se c-am termina jmecheria cu franatul inainte de curba si restul care-l stim toti, intrii in curba ca cutitul in branza, in sensul ca nu mai faci exces de frane pana in curbe, si nici de benzina ca franezi si accelerezi dupa curba.
Oricum, fiecare isi pune ce vrea pe masina.
Iar referitor la arcuri, culorile din cate stiu eu, fiecare producator are culoarea lui specifica.
Despre bari si praguri ca dai cu ele prin gropi sau borduri.....daca e sa mergi pe premiza asta......nu-ti poti pune nici un dvd in bord.....daca se arde instalatia? daca pui un subwoofer fara condensator, se arde alternatorul.......nu-i pune faruri masinii ca poate iei vreo piatra de la masina din fata in ele si se sparg......si se mai pot da o gramada de exemple.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 21:59   #290
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default re: E36 CDA Turbo

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
GJ 64 GAB - de ce vorbesti in necunostinta de cauza? Din cate stiu eu tu ai Opel pe mana(poate gresesc)......si iti zic fara suparare sau vreo jignire chestia asta.
Stiti majoritatea prea bine de cat timp am suspensia sport reglabila pe masina(parca 6luni(poate gresesc)) intradevar te zgaltaie, daca esti mancat si esti un pic mai ponderat(>90kg) risti sa vomiti, dar in rest este fff OK. De ce? Pentru ca aspectul este stiti prea bine, si in curbe esti sef......in sensul ca se c-am termina jmecheria cu franatul inainte de curba si restul care-l stim toti, intrii in curba ca cutitul in branza, in sensul ca nu mai faci exces de frane pana in curbe, si nici de benzina ca franezi si accelerezi dupa curba.
Oricum, fiecare isi pune ce vrea pe masina.
Iar referitor la arcuri, culorile din cate stiu eu, fiecare producator are culoarea lui specifica.
Despre bari si praguri ca dai cu ele prin gropi sau borduri.....daca e sa mergi pe premiza asta......nu-ti poti pune nici un dvd in bord.....daca se arde instalatia? daca pui un subwoofer fara condensator, se arde alternatorul.......nu-i pune faruri masinii ca poate iei vreo piatra de la masina din fata in ele si se sparg......si se mai pot da o gramada de exemple.
Ştiu foarte bine ce zic, pentru că şi eu am umblat şi umblu cu suspensie sport!... Nu te contrazic īn ce spui... dar totuşi...
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 22:23   #291
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default re: E36 CDA Turbo

Quote:
Originally Posted by GJ 64 GAB View Post
Ştiu foarte bine ce zic, pentru că şi eu am umblat şi umblu cu suspensie sport!... Nu te contrazic īn ce spui... dar totuşi...
Pai zi tati cu ce anume Poate ai suspensie sport, dar pe alta masina.....suspensia difera de la o masina la alta, difera compostamentul ei pe strada.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 21:25   #292
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default re: E36 CDA Turbo

am fost in weekend acasa si am pus spoileru pe masina...mai trebuie vopsit si sa`i iau proiectoare...cam asa arata:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	001.JPG
Views:	302
Size:	361.4 KB
ID:	1136265   Click image for larger version

Name:	006.JPG
Views:	305
Size:	365.3 KB
ID:	1136266   Click image for larger version

Name:	009.JPG
Views:	178
Size:	362.3 KB
ID:	1136267  

wolverine is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 21:29   #293
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default re: E36 CDA Turbo

emblema mi`au furat`o )
wolverine is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 21:49   #294
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default re: E36 CDA Turbo

Bun asa, da bine rau asa
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 23:13   #295
cEaska

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 472
Default re: E36 CDA Turbo

Quote:
Originally Posted by wolverine View Post
emblema mi`au furat`o )
se fura ale draq de embleme... mi`a furat si mie 2
cEaska is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 13:56   #296
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default re: E36 CDA Turbo

o da.Frumos frate.Chiar imi era dor de poze cu BMW tau.Cu bara ///M pe fata arata mult mai bine sincer!Asteptam alte poze cu masina la lumina clara!Respect si FORTZA!
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 14:15   #297
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default re: E36 CDA Turbo

Foarte frumoasă māţa cu noua bara!...
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 14:50   #298
t3o_5tf

Stage 5
 
t3o_5tf's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1,594
Default re: E36 CDA Turbo

salut unde ti-ai fc capota plonjata si cat te-a costat?
t3o_5tf is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 16:27   #299
ursaru'

Stage 3
 
ursaru''s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 129
Default re: E36 CDA Turbo

Arata foarte bine asa masinuta.
ursaru' is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 13:51   #300
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default re: E36 CDA Turbo

Quote:
Originally Posted by t3o_5tf View Post
salut unde ti-ai fc capota plonjata si cat te-a costat?
capota mi`a facut`o un prieten in tg`jiu...nush exact cat a costat, cred ca undeva pe la 3-4 mil
wolverine is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -