Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-09, 18:59   #46
cj90rzv
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 201
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

foarte frumoasa masina.. felicitari .. iti merg comenzile pe volan ??? sincer imi placea mai mult si cu capota neagra.. mult mai mult...iar portbagajul acela mi se pare sincer hidos.. sper sa nu te superi .. dar unul din acela de m3 .. era super... .. bafta
cj90rzv is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 06:26   #47
boby_nic

Stage 2
 
boby_nic's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 53
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

MDEA CATALINE VAD CA TI-A RAMAS GANDUL LA EL DAR VA SPUN CU DURERE MARE PE SUFLET MASINA A AJUNS LA MINE SI AM SUFERIT UN MARE ACCIDENT EU FRATIMIU CU EA DIN CAUZA UNUI PROST CARE A VRUT EL SA FIE MAI SMECHER SI SA PIARDA CONTROLUL MASINI LA 180KM/H SI SA INTRE IN NOI DE NEA RICOSAT IN PARAPETI ACUM MASINA ESTE IN REPARATI DAR VA SPUN E46 MAI FRUMOS CA ASTA SI MAI INGRIJIT DE CAND AJUNSESE LA CATALIN NU AM VAZUT PTR CARE TIN SA-I UREZ NUMAI RESPECT SI SA NE PREZINTE SI NOUA FOSTA MASINA A FRATELUI MEU M5 CARE O SA IASA CEVA GRAV DACA ESTE PE MANA LUI CATALIN MULTA STIMA SI RESPECT
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	090118_153300.jpg
Views:	732
Size:	184.8 KB
ID:	790918   Click image for larger version

Name:	090118_153310.jpg
Views:	844
Size:	180.0 KB
ID:	790919   Click image for larger version

Name:	090118_153401.jpg
Views:	632
Size:	159.4 KB
ID:	790920  

Click image for larger version

Name:	090118_153411.jpg
Views:	663
Size:	148.2 KB
ID:	790921  
__________________
Respect tuturor
boby_nic is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 09:13   #48
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

Quote:
Originally Posted by boby_nic View Post
MDEA CATALINE VAD CA TI-A RAMAS GANDUL LA EL DAR VA SPUN CU DURERE MARE PE SUFLET MASINA A AJUNS LA MINE SI AM SUFERIT UN MARE ACCIDENT EU FRATIMIU CU EA DIN CAUZA UNUI PROST CARE A VRUT EL SA FIE MAI SMECHER SI SA PIARDA CONTROLUL MASINI LA 180KM/H SI SA INTRE IN NOI DE NEA RICOSAT IN PARAPETI ACUM MASINA ESTE IN REPARATI DAR VA SPUN E46 MAI FRUMOS CA ASTA SI MAI INGRIJIT DE CAND AJUNSESE LA CATALIN NU AM VAZUT PTR CARE TIN SA-I UREZ NUMAI RESPECT SI SA NE PREZINTE SI NOUA FOSTA MASINA A FRATELUI MEU M5 CARE O SA IASA CEVA GRAV DACA ESTE PE MANA LUI CATALIN MULTA STIMA SI RESPECT
Masina o repari sau o dezmembrezi? .,... m-ar interesa ceasurile de bord (vitezometru + turometru - ceasurile complete)
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 12:14   #49
boby_nic

Stage 2
 
boby_nic's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 53
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

MASINA SE AFLA IN REPARATIE DE ALT PASIONAT DE BMW SI SPER SA IASA CEL PUTIN LA FEL DE FRUMOASA SAU DACA SE POATE MAI FRUMOASA DECI NU SE DEZMEMBREAZA SORRY
boby_nic is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 14:20   #50
cj90rzv
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 201
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

Quote:
Originally Posted by boby_nic View Post
MASINA SE AFLA IN REPARATIE DE ALT PASIONAT DE BMW SI SPER SA IASA CEL PUTIN LA FEL DE FRUMOASA SAU DACA SE POATE MAI FRUMOASA DECI NU SE DEZMEMBREAZA SORRY

cand s-a intamplat accidentul ??? stii ceva despre cretinul vitezoman ?
cj90rzv is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 20:23   #51
gazaruyo

Stage 5
 
gazaruyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 589
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

Quote:
Originally Posted by cj90rzv View Post
foarte frumoasa masina.. felicitari .. iti merg comenzile pe volan ??? sincer imi placea mai mult si cu capota neagra.. mult mai mult...iar portbagajul acela mi se pare sincer hidos.. sper sa nu te superi .. dar unul din acela de m3 .. era super... .. bafta

sincer codita aia de m3 am avut-o si acum a ajuns la gunoi iar ceeace am facut eu este un eleron de m3 CSL cu unele mici adaptari personale . comenzile nu mai mergeau pt. ca a fost schimbat cass-ul masini si a fost pus un dvd. iar treaba cu acpota neagra a fost o chestie de a schimba ceva din designul anterior.
__________________
BMW E30 , 3.5 m30!
gazaruyo is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 20:29   #52
gazaruyo

Stage 5
 
gazaruyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 589
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

Quote:
Originally Posted by boby_nic View Post
MDEA CATALINE VAD CA TI-A RAMAS GANDUL LA EL DAR VA SPUN CU DURERE MARE PE SUFLET MASINA A AJUNS LA MINE SI AM SUFERIT UN MARE ACCIDENT EU FRATIMIU CU EA DIN CAUZA UNUI PROST CARE A VRUT EL SA FIE MAI SMECHER SI SA PIARDA CONTROLUL MASINI LA 180KM/H SI SA INTRE IN NOI DE NEA RICOSAT IN PARAPETI ACUM MASINA ESTE IN REPARATI DAR VA SPUN E46 MAI FRUMOS CA ASTA SI MAI INGRIJIT DE CAND AJUNSESE LA CATALIN NU AM VAZUT PTR CARE TIN SA-I UREZ NUMAI RESPECT SI SA NE PREZINTE SI NOUA FOSTA MASINA A FRATELUI MEU M5 CARE O SA IASA CEVA GRAV DACA ESTE PE MANA LUI CATALIN MULTA STIMA SI RESPECT

ce sa zic boby?! seria 3 a fost visul meu de masina dar BESTIA aia de motor ma innebunit de tot , crede-ma ca in seara cind am luat m5 nu am dormit de loc , doar faptul ca am luat o bestie m-a facut sa trec mai usor peste despartirea de mtz. daca as fi dat-o pe bani mi-ar fi parut tare rau dupa ea dar asa........
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Gazaru006.jpg
Views:	458
Size:	436.5 KB
ID:	791984   Click image for larger version

Name:	Gazaru007.jpg
Views:	434
Size:	415.5 KB
ID:	791985   Click image for larger version

Name:	Gazaru010.jpg
Views:	655
Size:	234.3 KB
ID:	791986  

gazaruyo is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 13:16   #53
cj90rzv
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 201
Exclamation Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

Quote:
Originally Posted by gazaruyo View Post
ce sa zic boby?! seria 3 a fost visul meu de masina dar BESTIA aia de motor ma innebunit de tot , crede-ma ca in seara cind am luat m5 nu am dormit de loc , doar faptul ca am luat o bestie m-a facut sa trec mai usor peste despartirea de mtz. daca as fi dat-o pe bani mi-ar fi parut tare rau dupa ea dar asa........


ee superbb :X:X:X . . . vrem detalii . .multe.... ai vandut mtz-u ? pare rau ..... asteptam ... poze si detalii .. felicitari pt noua bijuterie
cj90rzv is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 14:08   #54
gazaruyo

Stage 5
 
gazaruyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 589
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

Quote:
Originally Posted by cj90rzv View Post
ee superbb :X:X:X . . . vrem detalii . .multe.... ai vandut mtz-u ? pare rau ..... asteptam ... poze si detalii .. felicitari pt noua bijuterie

este intradevar o masina deosebita care desi costa destul de mult intretinerea .........isi merita banii. momentean este in service sa imi schimbe volanta si kitul de ambreiaj cu unele noi. despre innbunatatiri .....nu stiu ce i-se poate aduce , decit io stiu...............2 turbine?! nasul negru......altceva..........mi-ar placea ceva de genul acestuia.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00182.jpg
Views:	388
Size:	421.1 KB
ID:	792639   Click image for larger version

Name:	BMWE39FrontVIP450.jpg
Views:	373
Size:	65.2 KB
ID:	792640  
gazaruyo is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 16:26   #55
boby_nic

Stage 2
 
boby_nic's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 53
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

Cataline tu stii foarte bine ca MTZ-U era pe maini bune cum stiam si eu ca M5 e pe maini bune pentru ca totusi ca sa cumperi un M nu este asa usor dar intretinerea oricum cea ce sa intamplat cu frumusetea aia de masina (MTZ) nu am avut practic timp nici sa clipesc ptr ca totul a fost o fractiune de secunda si neam trezit in parapet tarati aproximativ vreo 300m cu masina facuta praf partea dreapta spate orlando de nervi ii venea sa planga ptr ca a pierdut asa masina din cauza unui prost dar asta este sti cum se zice morti cu morti vii cu vii ....
Sper cand voi avea timp liber sa trec pe la tn sa mai vb ptr ca esti un super baiat.
RESPECT
boby_nic is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 14:54   #56
cj90rzv
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 201
Post Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

ce s-a intamplat cu mtz-u ? l-ai vandut ?? ai luat banii de pe asigurare???? ce se va intampla cu el ??? daca nu sunt indiscret.. cat ai dat p m5 ?? cati km.. probabil k e full... si poze mai multe... ) baftaaa
cj90rzv is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 20:12   #57
gazaruyo

Stage 5
 
gazaruyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 589
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

multumesc dar nu stiu cum se face de fiecare masina care am vandut-o a avut accident!
gazaruyo is offline   Reply With Quote
Old 03-04-11, 22:25   #58
seretas

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 189
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

Quote:
Originally Posted by gazaruyo View Post
voi revenii si cu detalii.
Sal..am si eu un 320i e46,traseu cap coada inox+serpisori..si tot nu jtiu cum sa-mi fac evacuare dubla cum ai tuh..sau ai avut...faza e k am roata de rezerva dedesubt..si nu prea am cum sa pun tobe acolo pe mijloc..ma potzi ajuta cu cateva sfaturi..k vad k tu ai reusit !! mcosmin89 este id-ul meu
seretas is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 12:30   #59
mika10

Stage 1
 
mika10's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 15
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

jantele pe care le-ai avut erau originale de M3? pe spate le-ai avut pe cele de pe fata de M3? stiu ca din cauza ET-ului nu intra la E46, am gasit unele de M3 originale dar toate de fata...

pacat de masinuta ca a avut asa soarta
mika10 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 14:06   #60
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: E46 - the new face of MTZ (In proces)

nu cumva anul trecut masina a mai avut o prezentare?
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -