16-07-10, 23:50
|
#721
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [Fanatik MotorSport]
|
Re: E36 - Project MHT
Mai oameni buni, in loc sa va certati intre voi, ca ala a zis nu stiu ce, iar altu a inteles altceva din ce trebuia, mai bine iesiti la un suc, sau faceti ceva constructiv. In legatura cu greutatea masinii mele, sincer daca era vorba doar de 10 - 30 kg, o lasam asa cum era ea, tragea destul de ok si era catde cat ok la exterior. La sfarsit o sa o cantaresc sa vedem cat va cantarii ( credeti-ma si eu sunt curios) si voi posta datele masinii mele, iar in legatura daca va trage mai bine decat inainte, asta ramane de vazut, pentru ca de vorbe si de teorii suntem satui toti........va fi un 2.5 24v aspirat nu turbo, cum s-a auzit.
__________________
Pasiunea nu are limite, iar noi stim cel mai bine acest lucru ... www.ambreiaje-custom.mht.ro
AMBREIAJE CUSTOM, ambreiaje reconditionate, service auto, diagnoza auto la cele mai mici preturi...Execut evacuari, trasee intercoolere la cele mai mici preturi. 0732.952.851 / 0761.596.290
|
|
|
22-07-10, 13:18
|
#722
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
|
Re: E36 - Project MHT
a fost un pasionat acum este un omu cu nervi la pamant ca nu o mai termina   : , glumesc , bafta fratele trifan , sper sa merite toate sacrificile pe care le-ai facut dar mai ales PRIETENII TAI asa ca dak nu trage asa cum ne asteptam sa mor de nu pun tortza pe ea si o topesc o fac una cu prafu de la tine din curte   :
P.S "AI NEVOIE DE CEVA ???"    :
__________________
|
|
|
28-07-10, 01:18
|
#723
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
|
Re: E36 - Project MHT
Bai cand e ma gata masina asta?Ca tot asteptam cu totii aici ... Nu stiu de ce dar am impresia ca asteptarea asta asa indelunga o sa aduca ceva bun la orizont.Din cate te cunosc eu pe tine nu ti-ai lasa masina la o parte 
Ma rog,acu ca am postat sa nu ma iei iar cu nush ce nas de M visai tu pe acolo(nu l-ai avut!!) 
Bafta cu proiectul si astept sa ma suni sa ma dai o tura - ca eu nu mai am permis,il iau la toamna cand incep elevii scolile :-j
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
|
|
|
05-08-10, 00:48
|
#724
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [Fanatik MotorSport]
|
Re: E36 - Project MHT
Quote:
Originally Posted by kidu2006
Bai cand e ma gata masina asta?Ca tot asteptam cu totii aici ... Nu stiu de ce dar am impresia ca asteptarea asta asa indelunga o sa aduca ceva bun la orizont.Din cate te cunosc eu pe tine nu ti-ai lasa masina la o parte 
Ma rog,acu ca am postat sa nu ma iei iar cu nush ce nas de M visai tu pe acolo(nu l-ai avut!!) 
Bafta cu proiectul si astept sa ma suni sa ma dai o tura - ca eu nu mai am permis,il iau la toamna cand incep elevii scolile :-j
|
Scolar ai fost toata viata ta mai batman, iar in legatura cu narile de M nu mai fi tigan.....IMI ESTI DATOR. Asa cum am promis.....poze.
|
|
|
05-08-10, 01:21
|
#725
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2009
Posts: 469
Member of: [2 Roti]
|
Re: E36 - Project MHT
pff ... te va ajuta asa de mult cu pierderea in kg ... speram sa vedem si ceva sub capota :P ... mult respect pentru ce ai facut pana acum ... si sincer sper sa ne incanti si cu ceva sub capota ... ca in rest nush ce ar trebui sa ii mai faci ...
__________________
Tears will get you sympathy, sweat will get you results ...
|
|
|
08-08-10, 22:12
|
#726
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [Fanatik MotorSport]
|
Re: E36 - Project MHT
Quote:
Originally Posted by urs_e30
pff ... te va ajuta asa de mult cu pierderea in kg ... speram sa vedem si ceva sub capota :P ... mult respect pentru ce ai facut pana acum ... si sincer sper sa ne incanti si cu ceva sub capota ... ca in rest nush ce ar trebui sa ii mai faci ...
|
Si eu sper asta, altfel nu o trageam pe dreapta, ci pur si simplu imi schimbam cele 7 supape strambe si gata masina din nou pe strada. Sper sa merite tot efortul asta, nu de alta dar chiar nu as vrea sa ma dezamagesc. Saptamana aceasta sper sa-mi termin calculele ambreajului si sa fie ok, nu de alta dar sincer masina fiind mult mai usoara decat inainte, voi avea probleme cu plecarea, iar ambreajul va conta destul de mult.
Last edited by flipper; 08-08-10 at 22:14.
|
|
|
08-08-10, 22:17
|
#727
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 889
Member of: [Speed Daemons] [VW]
|
Re: E36 - Project MHT
|
|
|
09-08-10, 23:30
|
#729
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2009
Posts: 345
|
Re: E36 - Project MHT
Quote:
Originally Posted by road_runner
|
ce usor e sa vorbesti cand ai launch control
|
|
|
10-08-10, 20:53
|
#730
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 889
Member of: [Speed Daemons] [VW]
|
Re: E36 - Project MHT
Quote:
Originally Posted by nosturbina
ce usor e sa vorbesti cand ai launch control 
|
si nu numai!
|
|
|
10-08-10, 23:05
|
#731
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [Fanatik MotorSport]
|
Re: E36 - Project MHT
Quote:
Originally Posted by road_runner
|
Modestule, iar m-ai fentat cu tura aia. Cand o sa mi-o termin, sunt curios cate tiruri imi dai....sau cine stie  .... visez si eu, dar sunt curios.
|
|
|
10-08-10, 23:14
|
#732
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [Fanatik MotorSport]
|
Re: E36 - Project MHT
Quote:
Originally Posted by suprarazvan
tare rau proiectul asta mai Pake am vazut numai meseriasi intr-ale tuning-ului exterior ba chiar si vopsitori ma gandesc cati bani costa body kit ul asta exterior  
|
Daca ai fi si nitel serios, doamne ce bine ar fi, pentru cine nu stie, suprarazvan este cel care imi face masina.........intr-un viitor indepartat. Sincer, lucreaza foarte bine, numai ca durata lucrarilor se extind mai mult decat m-am asteptat. Daca mai dureaza mult, o sa o iau razna si o sa sparg cate ceva........cu toate astea, il recomand cu incredere pentru lucrari in fibra.
|
|
|
10-08-10, 23:27
|
#733
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2008
Posts: 5,387
Member of: [VW] [Hyundai] [Opel] [DACIA] [RENAULT] [2 Roti]
|
Re: E36 - Project MHT
Ai imbracat masina in fuller s-au doar am confundat masiniile? Am vazut azi o pisi identica cu a ta , pe platforma
|
|
|
11-08-10, 02:26
|
#734
|
Stage 2
Join Date: Oct 2006
Posts: 44
|
Re: E36 - Project MHT
Quote:
Originally Posted by flipper
Daca ai fi si nitel serios, doamne ce bine ar fi, pentru cine nu stie, suprarazvan este cel care imi face masina.........intr-un viitor indepartat. Sincer, lucreaza foarte bine, numai ca durata lucrarilor se extind mai mult decat m-am asteptat. Daca mai dureaza mult, o sa o iau razna si o sa sparg cate ceva........cu toate astea, il recomand cu incredere pentru lucrari in fibra.
|
doar la lucrari de genul ala maricele zic eu,app auzi la pake in seara asta "Fantastik Motorsport" by "romeo Fantastik"
|
|
|
11-08-10, 23:54
|
#735
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,338
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Fanatik MotorSport]
|
Re: E36 - Project MHT
Quote:
Originally Posted by suprarazvan
"Fantastik Motorsport" by "romeo Fantastik" 
|
Razvane eu zic sa te calmezi cu mistoul, mai bine fa ceva constructiv si termina masina ca daca nu intr o zi o sa se umple garajul numai de fantatici !
__________________
Last edited by browser; 12-08-10 at 00:03.
|
|
|
|
|