Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-09, 20:04   #856
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default Re: E30 - DJ99KLI

una din masini care a tinut marca BMW in varf!...pacat ca au fost altele care au tras in jos.... BAFTA!!!
wolverine is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 20:43   #857
FLO_GSU

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 438
Default Re: E30 - DJ99KLI

o poza de la mine.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	werrqwer.JPG
Views:	1959
Size:	2.28 MB
ID:	834357  
FLO_GSU is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 22:45   #858
narko_rules

Stage 4
 
narko_rules's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 267
Default Re: E30 - DJ99KLI

Deci in primul rand Pisica aia are IF 01 NSL....in al 2-lea rand.... motorul lui iustin este 2,5 24v Turbo...stai linistit k nu are niciun v12 pe masina) si sa stii k mai conteaza si soferul...nu conteaza k el are 500 cp si DGH are 550....si plus de asta ambele masini s-au dat in acelasi loc si au fost pe acelasi asfalt....deci este o victorie clara....la revansa pariez tot pe iustin Nu am fost rautacios cu nimeni sper! Numai bine Iustine tine-o tot asa...si pregateste-te frate k ies balaurii turbati in curand) Te astept pe la Buzau
__________________
=>Bmw E30 Power<=
narko_rules is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 22:57   #859
CobraArt

Stage 5
 
CobraArt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,026
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: E30 - DJ99KLI

Frate,pt cine stie de unde este motoru lui Iustin,nu este de mirare.Motoru este facut foarte bine din toate punctele de vedere.
Felicitari,man.
CobraArt is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 23:23   #860
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - DJ99KLI

am tot auzit povesti idioate despre motorul asta ..... sunt unii atat de retardati incat nici daca il desfaci bucata cu bucata nu te cred !!!!!!

azi o auzii pe ultima , sigur e v12 biturbo 8-|
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 23:27   #861
CobraArt

Stage 5
 
CobraArt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,026
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: E30 - DJ99KLI

De ce sa iti bati capu cu toti?Cine stie de unde e motoru si ce e in el stie si nu se mira ca e in "forma".Ce se aude este alta problema...
CobraArt is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 23:36   #862
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Thumbs up E30 - DJ99KLI

Quote:
Originally Posted by Cataaa_ View Post
am tot auzit povesti idioate despre motorul asta ..... sunt unii atat de retardati incat nici daca il desfaci bucata cu bucata nu te cred !!!!!!

azi o auzii pe ultima , sigur e v12 biturbo 8-|
Eu sustin ca este un W16 cvadruplu turbo

ON: Motorul trage impresionant, este pe sinea lui , in toate mintile ! ( parca ar fi nou )
turb0 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 01:09   #863
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - DJ99KLI

imi spun si eu o parere sincerasper sa nu deranjeze pe nimeni o exprim in 3 puncte sa inteleaga toti si sa fiu scurt

1. eu cred ca pe un asfalt uscat si masinile echipate egal bate dgh'u ,avantaju pe aeroport la avut iustin_x din cauza slikurilor ca nu a pierdut nici un pic la plecare felicitari oricum

2 prea multi sugatori de falusuri isi dau cu parerea dar nu zic nimic concludent sau educativ cel putin

3 stiu ca o sa fieo revansa si atunci o sa vedeti ca avantajul nuconsta in 2.5 de turbo de germania ci in 3.800 cm 3 facut turbo aici la noi pt ca sunt niste detalii care sincer va depasesc pe multi dintre cei care au postat mai sus

Felicitari oricum pt cursa iustin_x masina fuge impresionant pakat de et ala la janta ca puteai gasi ceva care sa arate si bine si sa nu chinui caroseria , felicitari inca o data


salut si spor la treaba
__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 01:59   #864
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: E30 - DJ99KLI

am ajuns sa citesc toate aberatiile legate de caii astia si de masinile facute intr-o zi(masini care nu merg decat la cursa ca pe urma se strica....) si singurul lucru care il fac este sa ma lesin de ras,incontinuare visul multora e sa invinga DGH-u......)bravo iustin bucurate de putinele clipe pe care le mai ai victorios,
Ps:daca erai convins ca e asa tare masina,asa cum te-ai dat pe aeroport asa puteai sa mergi si pe autostrada,ca pe aeroport vroiai sa te mai dai,oricum nu mai conteaza dar raspundeti tie de ce nu ai vrut sa mergem pe autostrada,eu stiu raspunsul.

Last edited by D G H; 17-03-09 at 02:15.
D G H is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 02:32   #865
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: E30 - DJ99KLI

veniti pe 28 la pitesti si lamuriti lucrurile ... ca ca degeaba postati aici 20 de pagini cu aiureli ...

respect pentru amandoi
MARI_NSL is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 02:34   #866
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: E30 - DJ99KLI

sa vedem daca se prezinta regele...
D G H is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 03:02   #867
kezz

Stage 5
 
kezz's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 666
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - DJ99KLI

Am batut drumul impreuna cu dani laf si GASCA pana la craiova cu gandul sa vedem asa cursa..intre 2 masini celebre,ambele turbo.Astia care chiar nu stiu ce inseamna asa masini puternice si sper sa invatati sa va abtineti!Obligat la orice cursa cineva are de pierdut,tinand cont ca a fost un jeg de traseu,eu zic ca ambele masini s`au dat prea chinuit acolo,important este ca au reusit sa treaca finisul fara incidente..
Felicitari iustine pt cursa..insa,nu vreau sa tin cu nimeni,orice cursa merita revansa..toti stim ca e vorba si de orgoliu dar parerea mea si frumos ar fi sa mai existe un prilej pt alinierea masinilor la start!va salut si multa bafta!
__________________
Dezmembrari auto BMW, Mercedes, Audi, Opel, Vw etc http://www.dezmembrari-ialomita.xyz/
http://www.dezmembrarislobozia.xyz
kezz is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 08:42   #868
IonTalent

Stage 1
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 14
Default Re: E30 - DJ99KLI

Eram sigur ca toti o sa zica .... mama ce si`a luato dgh-ul , etc ..... daca voi considerati ca aia a fost cursa ... E CLAR .... nu vreau sa tin cu nimeni dar s`a vazut clar dgh-ul a pierdut tot la plecare .... si binenteles calca frana pe 300 de m , ca sareau smekeri in fata .... iar pentru iustin felicitari ptr. masina .... pacat ca , ai cumparat motoru gata facut , era interesant sa il faci tu cu manutele tale ... bafta si ne vedem la pitesti
IonTalent is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 08:51   #869
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: E30 - DJ99KLI

Teoretic dgh ar trebui sa bata in orice conditii......vad ca se invoca slick-urile si alte cele, daca dgh s-a considerat dezavantajat.....de ce s-a dat? Chiar e asa de greu ca la sfarsitul unei curse......pierzatorul sa stranga mana castigatorului si sa il felicite? Deasemenea toti stim ca va exista o revansa....poate mai multe......sunt orgolii in joc, e si normal ca iustin sa fie entuziasmat. Pana una alta...pe data de 15 martie la ora respectiva...iustin a fost mai bun.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 08:56   #870
IonTalent

Stage 1
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 14
Default Re: E30 - DJ99KLI

daca dgh-ul o sa`si ia bataie pe 400 metri si un asfalt bun , atunci JOS PALARIA ... dar pana atunci stim cu toti ca aia nu a fost cursa .... dar nu vreti sa recunoasteti ... bafta
IonTalent is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -